Külföldi munka - csalás,átverés


Aalexandra09 # 2012.10.05. 14:57

Sziasztok !

Sajnos a férjem is beleesett abba amibe itt sokan még az országban.
Internetes álláshirdetésre jelentkezett,a hirdető nagy örömmel közölte,hogy két nap múlva utazhat Németországba dolgozni.
Egy régi kollégájával együtt mentek,kint el lettek szállásolva és másnaptól kezdhettek is dolgozni.
A magyar hirdetővel nap mint nap beszélt a férjem,hogy mikor ér már ki ő is és mikor hozza végre a szerződést,mindig hitegette őket,hogy majd holnap,majd két nap múlva,majd hétvégére.
A magyar hirdetőnek kint a szerb embere fogadta a férjeméket és dolgoztatta őket két héten keresztül napi 10-12 órát,majd két hét után az egyik szerb főnök ittasan csinált egy balhét,miután a férjemék visszamentek a szállásra ott közölték velük,hogy fel lett mondva a szállásuk.
A férjem és kollégája józan életüek,nagyon igyekeztek megfelelni a munkájukkal ,a legjobb tudásuk szerint dolgoztak,a két hét alatt dícsérték is a munkájukat,hogy jó úgy ahogy csinálták,érthetetlen a végén ami történt.
Miután a szállásukat el kellett hagyják felhívták a hirdetőt,hogy ilyenkor most mi van,a férjem számonkérte,majd a hirdető azt mondta neki,hogy csináljanak amit akarnak ő egy fillért nem fizet neki.
Másnap frissítette a hirdetést a hirdető az Apród.hu-n ...másik balekokat keresett ...majd két hét múlva tegnap ismét frissítette a hirdetést.
Jeleztem a rendőrségen és az Apród.hu-n is,hogy a férjemék hogy jártak,de semmi nem történt,mivel a férjemék találtak kint másik állást német bejelentéssel és kint maradtak,ezért nem jöttek haza feljelentést tenni.
MInd a rendőrsége ,mind pedig az Apród.hu-n azt mondták,hogy én csak hallgassak,nehogy megüssem a bokámat becsületsértésért...
A hírdetővel beszéltem én is,hogy mit képzel mit csinált a férjemékkel,nekem azt mondta,hogy ő nem csaló,majd e hónap 10.-én utalja a férjemék fizetését...gondolom ebből semmi sem lesz,mert a férjemnek pedig azt mondta,hogy egy fillért nem fog fizetni nekik,csináljanak amit akarnak.

Ilyen világot érünk,mindezt simán megteheti valaki,hogy szerencsétlen embereket folyamatos munkalehetőséggel kicsal és a végén így elbánhat velük???
Semmit sem tehettem sajnos ,hogy másokat ne verjen át időközben amíg a férjemék haza nem érnek tegnap fissítette éppen újra ugyanezt a hirdetést amivel a férjeméket is átverte .


Aalexandra09

Zsolt0622 # 2012.10.16. 17:44

Hasonlóan jártam.
mostmár ahogy tudom, sokunktól előre beszedték a 20.000 ft-ot,h indulunk. és semmi...
az ember,akié a "cég" hiteget,h ekkor,akkor...
erre mit találok a google 4802-ik oldalán???
hogy sokan feljelentik a céget csalásért.....

lacaboy28 # 2012.10.26. 08:51

Mindenkinek ajánlom figyelmébe,hogy a TIMELOG Céget felejtsék el!!!!egy nagy rakás szar az
egész.folyamatosan megy a hírdetésük leginkább az expressz.hu oldalon,hogy Németországba keresnek
embereket,de higyjétek el,hogy nem véletlen keres folymatosan.
nem azért,mert mindíg új munkát találnak és kell az ember,hanem azért,mert a legtöbb helyen Török a főnök
és azok nem tűrnek meg mást,csak törököt.ez elég gyorsan kiderül,ugyanis pár nap elteltével csak annyit hall
az ember,hogy már nem kell mennie többet dolgozni.akkor vársz,hogy most mi lesz,mert ugye pénzed
nincs,hogy már haza menj,ELŐLEGET pedig nem adnak,csak 2 hét ledolgozott munka után,amit lehetetlen
összehozni,mert annyit nem tudsz dolgozni.arról nem is beszélve,hogy pl:HARIBO gyárba ami SOLINGEN
városban van,sokszor csak az utoló 1-2 órában szólnak,hogy bekéne menni dolgozni.vagyis ott nincs fix
beosztás.de ez nem csak itt van így.
aztán van még 1-2 szép dolog amit nem közölnek az emberrel.
1.a munkaruhát amit kapsz levonják.ennek költsége csupán 35 euro
2.a Haribo-hoz kell fénykép a belépőkártyához,de ha nincs fényképed,akkor saját költségedre csináltathatsz 8
euroért.
3.ha szerencséd van,akkor kapsz ágyat és ágyneműt
4.minden hónap 23-án van fizetés,HA VAN időben,mert hajlamosak akár 1 hét csúszásra is és a Bankra
fogják,hogy ők elutalták a pénzt,de a banknál volt a hiba!!!!
5.mindenképp legyen nálad annyi pénz,hogy kihúzd legalább 2 hétig/ha addig persze folymatosan tudsz
dolgozni/,mert akkor kapsz csak előleget.előtte semmiképp sem.nyugodtan éhen is halhatsz./ha vizont nem
tudtál melózni 2 hétig folyamatosan,csak pár napot 2 hét alatt,akkor ciki van/
most pedig írok arról,ami mindenkit érdekel,hiszen ezért menne ki.
a Haribonál 800-900 eurot kereshetsz!!!!NA persze!!!!ez átverés,ez csak csalogatás.
mint írtam,nincs folyamatos munka ott,de ahogy azt már írtam,vannak még ilyen helyek.
tehát örülhtsz,ha 600 eurot megkeresel.
ha pedig már kinnt vagy,akkor intézni kell a lakcím bejelntést,bankszámla nyitást/csak Sparkasse Bankszámlát
fogad el a TIMELOG/és ha ez megvan,akkor van még 1 nagyon fontos dolog!!!!
ADÓSZÁM!!!ha ez megvan,akkor kb:Brutto 1000 euronak 800 lesz a nettója.
viszont ha ninc meg,akkor Brutto 1000 euronak,csak 650 lesz a nettója.
na és ki az aki ezekben a dolgokban segít?
Horváth József személyesen,aki csak ígérget de nagy ívben leszarja,hogy mi van a magyarokkal.csak saját
magával foglalkozik.
pedig ő lenne a KONTAKT személy.
szóval aki nem akarja magát megszívatni,az ne induljon el Németországba a TIMELOG-hoz!!!egyébként a
központi iroda Dortmundban van és az érdekes az,hogy akik Dortmundban dolgoznak/mert van ott is
munka/,nekik minden jól megy és időben megkapják a pénzüket is.
de a környező városokban dolgozók,csak szívnak,panaszkodnak és jönnek haza.
CSAK MEGJEGYZEM,hogy most is kellett volna,hogy kapjak pénzt,de még mindíg nem érkezett a számlámra semmi+a következő húnapban is kéne,hogy jöjjön,de sok reményt nem fűzök hozzá.viszont nem hagyom annyiban a dolgot,mert a cég adott egy szerződést,amivel tudom igazolni,hogy valóban náluk dolgoztam,de fizetést nem kaptam!!!!!

Rita17 # 2020.02.17. 20:26

Segitség....
Január végén végett ért a szerzõdésem.
Nem kaptam még meg a pénzem...
Januári fizetés szabadságpénz ruhapénz...
Ez egy Holland cég....hol tudom jelenteni...illetve bejelenteni...hogy hozzá jussak a pénzemhez...elôre is kôszônôm...
Egy elkeseredett ember....

Jereván # 2020.02.18. 08:19

Ez egy Holland cég

Nem közölte, hogy ténylegesen hol volt a munkavégzés helye. Magyarországon, vagy Hollandiában? A szerződést milyen nyelven kötötték?
Melyik ország jogának alklalmazása lett kikötve?

Nyilvánvaló, hogyha Hollandiában dolgozott a magyar hatóságok nem rendelkeznek hatáskörrel és illetékeséggel (joghatósággal).