Előrehozott öregségi nyugdíj


Korall54 # 2011.10.30. 07:27

gyene

Itt találsz információt. A végén az összefoglaló táblázatban megtalálod, mi vonatkozik az 55-ös nőkre.DE!
Sajnos 2012. jan. 1-től az egész rendszer megváltozik, a tv-javaslat szerint megszűnik az előrehozott nyd.

http://www.kompkonzult.hu/…tato2011.pdf


Üdv: Korall (53-as nö)

gyene # 2011.10.30. 06:22

Mivel nincs 42 év tényleges szolgálati ideje, akkor a
18/B. §
„(1) Az öregségi nyugdíjkorhatár betöltését megelőzően két évvel előrehozott öregségi nyugdíjra jogosult az az 1950. december 31-ét követően született férfi, valamint az az 1958. december 31-ét követően született nő, aki

a.legalább 37 év szolgálati időt szerzett,

Ha jól értelmezem, akkor az 1955ben született nőkre ez nem vonatkozik?
1955-ben született nő vagyok. 42 év szolgálati időm van, de a 40 éves jogsultságot nem tudtam megszerezni, mivel, 9 évig voltam rokkantnyugdíjas.
Hogy is van ez?
Aki 58 után született, annak elég a 37 év szolgálati idő is? Nekem miért nem?

szafika # 2011.10.29. 23:38

Kedves Veci! Úgy kell érteni ? h akinek néhány hónap hiányzik pl. az előrehozottba ment nyd-as , meg a 40 éves között, annak a rá érvényes nyd korhatár betöltése előtt kellene gyorsan ledolgozni a hiányzó hónapokat ?

gabusch # 2011.10.29. 20:02

A közszférás prémiuméves programban résztvevıt megilletı juttatások:
A közszférás prémiumévek programban részvevıket 2010. január 1-jétıl az alábbi juttatások
illetik meg [Péptv. 4. § (4)-(5) bekezdés]:
− havonta a korábbi illetmény 70%-ának megfelelı mértékő juttatás;
A korábbi illetmény: a programban résztvevınek a prémiumévek programba történı belépését közvetlenül
megelızı tizenkét egész havi – a munkáltatónál fennállt ennél rövidebb idıtartamú jogviszony esetén a
jogviszony teljes idıtartama alatti összes egész havi – illetményének, munkabérének havi átlaga (köztisztviselık
és kormánytisztviselık esetében a személyi illetmény vagy az alapilletmény, illetmény kiegészítés és rendszeres
illetménypótlékok együttes összege, közalkalmazott esetében a kinevezésben foglalt illetmény és a rendszeres
pótlékok, munkavállaló esetén a személyi alapbér és a rendszeres bérpótlékok alapulvételével). 3
− jubileumi jutalom (a fenti havi juttatás alapulvételével);
− a közalkalmazotti jogviszonyban álló prémiumévesek esetében:
o az utazási költségtérítés (a havonta munkában töltött munkanapokkal arányosan),
továbbá:
o a természetbeni étkezés vagy étkezési hozzájárulás (melynek mértéke –
függetlenül a munkavégzéstıl vagy annak hiányától – az alapjogviszony szerint az
aktívan dolgozóknak járó juttatás 30%-a), valamint:
o (csak akkor, ha a munkáltató az aktív alkalmazottainak ilyen juttatást biztosít) a
ruházati költségtérítés (ennek mértéke szintén az aktív alkalmazottaknak járó ilyen
juttatás 30%-a);
− a közszolgálati jogviszonyban (és a kormánytisztviselıi jogviszonyban) álló
prémiumévesek esetében:
o a Ktv. alapján közszolgálati szabályzatban meghatározott cafeteria-juttatás 30%- a.

gabusch # 2011.10.29. 19:29

@Törpilla
Én most kezdem kapkodni a fejemet..
Az 53-as Pépesek 55-56 éves koruk óta nyugdíjat/járulékot kapnak -semmi munkáért - míg a padtársak/kortársak húzzuk a lóbőrt naponta
ugyanannyiért ?
Igaz ez ?? Jól gondolom ??
A Pépesek eddig nagyon csendben voltak,senkinek nem beszéltek arról,hogyan/miből származik a megélhetési jövedelmük(ráadásul nem is kevés -pl.kiebrudalt közalkalmazotti igazgatók,vezető beosztású közszolgák,egyetemi docensek)
Csak vártak csendben a sorukra ? Így igaz ?
Üdv:gabusch53

Veci # 2011.10.29. 19:21

Tecácska
Te az 59. szülinapodtól elmehetsz korhatár előtti ellátásra, ami csökkentett összegű lesz.

bl54
Te sajnos már nem tudsz elmenni korhatár előtti ellátásra, mivel 2012-től megszűnik az előrehozott nyugdíj lehetősége a tv.javaslat szerint.

Puffancs 13.
Javasolom, hogy kérdezd meg a Nyugdíjbiztosítónál, hogy a korengedményes nyugdíjnál van-e visszafoglalkoztatási tilalom. Ennyire nem mélyedtem el a korengedményes nyugdíjazási témában.

gabusch és PÉP-ben érintett fórumozók!
Van egy PÉP-es topic, szerintem az érdekeltek oda írhatnák a kérdést, biztos hamarabb kapnának pontos választ, Nekem a PÉP-hez nincs jártasságom, nem mélyedtem el benne.

facanos
Aranyos vagy, köszi. A korábban nyugdíjba vonulta esetében, mint én is, úgy értelmezem, ha megvan a 40 év jogosultsági idő, akkor 2012-től nem korhatár előtti ellátást, hanem öregségi nyugdíjat folyósatanak. Ez az 1951-ig született nőknél fordul elő. Továbbá úgy értelmezem, hogy ha nincs meg, akkor munkaviszonnyal megszerezhető, ezt én úgy értelmezem, hogy a nyugdíj melletti munkaviszonnyal. Vagyis, aki nyugdík mellett dolgozott, akkor azt az időt beszámítják a jogosultsági időbe.
http://www.parlament.hu/…63/04663.pdf
40.oldalon:
A 3. §-hoz

  • Törvényjavaslat szerint korhatár előtti öregségi nyugdíj 2012. január 1-jétől nem állapítható meg. Aki 2011-es kezdő nappal jövőre kéri korhatár előtti öregségi nyugdíj megállapítását, vagy akinél a nyugdíj-megállapítási eljárás jövőre zárul le, annak a jelenleg hatályos szabályok alapján még korhatár előtti öregségi nyugdíjat kell megállapítani. Az így megállapított nyugdíj a Törvényjavaslat 4. és 5. §-ban foglaltaknak megfelelően alakul át korhatár előtti ellátássá vagy szolgálati járandósággá.
  • Az átalakulás a nyugdíjkorhatárt legkésőbb idén betöltő civileket és az 57. életévüket év végéig betöltő fegyvereseket csak annyiban érinti, hogy ellátásukat egységesen öregségi nyugdíjként (és nem pl. szolgálati nyugdíjként) kell folyósítani. Továbbra is nyugdíjas marad az a nő, aki a 40 év jogosultsági idővel igénybe vehető nyugdíjkedvezmény feltételeit teljesíti, de mivel korábban ez a konstrukció nem létezett, más jogcímen vonult nyugdíjba. Annak sincs akadálya, hogy az a nő, akinek a nyugdíja most átalakul, de keresőtevékenységgel megszerzi a nyugdíjkedvezményhez szükséges 40 év jogosultsági időt, még a nyugdíjkorhatár betöltése előtt nyugdíjba mehessen.

A vállalkozási kérdésben nem vagyok járatos, de szerintem a 27. oldalon a 76.§-t olvasd el és értelmezzed, nekem nem úgy tűnik, hogy fő vállalkozássá alakulna (de ebben nem vagyok biztos).


Üdvözlettel Veci

facanos # 2011.10.29. 18:53

Kedves Veci! Köszönjük az eddig nyújtott és az ezután nyújtandó segítségedet, örömmel tapasztalom, hogy van még, aki önzetlenül akar segíteni másokon. Remélem. a sors ezt meghálálja Neked, mert megérdemled.
Örömmel vennénk azonban, ha dtida is megszólalna, mint a törvény előkészítésében aktívan résztvevő, különösen abban, hogy hogyan kell értelmezni a törvényjavaslat azon pontját, hogy a korábban nyugdíjba vonult nőknél hogyan kell értelmezni a nyugdíjba vonulás óta megszerzett munkaviszonyt (azaz a nyugdíj mellett szerzett munkaviszonyt jogosultssági időként figyelembe veszik-e a nők 40 éves jogosultsági idejének számításánál?).
Továbbá arra is válaszolhatna, hogy a törvényjavaslat mindenhol úgy ment át, hogy csak más neve lesz és más alapból folyósítják a - mellesleg a nyugdíjtörvény alapján megszerzett előrehozott nyugdíjunkat -, azonban Soltész államtitkár Úr már úgy terjesztette elő, hogy ezek az ellátások nem nyugdíjak, - tehát a nyugdíjakra vonatkozó garancia nem értelmezhető rájuk-, ennek ékes bizonyítéka, hogy aki eddig kiegészítő tevékenységet folytató nyugdíjas volt, az most főállású vállalkozóvá válik a havi 75-80 ezer forintos közteherrel. Egy főállású vállalkozó egyáltalán jogosult lesz korhatár előtti ellátásra? Az rendben van, hogy még az idén megszünteti a vállalkozását, azonban biztosan van egy jó pár vállalkozó, aki már januárban elkezdte az idei évet, és ebből a tevékenységéből kötelezettsége származik a jövő évre is áthúzódóan, mégpedig jogszabály által előírtan. Az erre vonatkozó paragrafus január 1-én lép életbe, mindenféle átmenet nélkül. Ez már eleve el volt tervezve tavaly januárban vagy még előbb, már a 2011-es jogszabályok kihirdetésekor? Dtida szíves válaszát várjuk Üdvözlettel fácános

Veci # 2011.10.29. 18:53

csaba52
Húúúú!! Elnéztem, hogy nincs meg a 42 éved, ezért 60,5 évesen tudnál elmenni korhatár előtti ellátásra. Ezért most tényleg jobb lenne, ha a céged bevállalná a korengedményes nyugíjat, és befizetné egyösszegben a nyugdíjadat a 60,5 éves korodig.
Bocsi, nem akartalak becsapni, de elsiklottam a szolgálati időd mértéke felett. Rz is 8,4 %-al csökkentett lesz.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2011.10.29. 18:47

magdy53
Korkedvezményes öregségi nyugdíjkohatára 63,5-4=59,5 év.
DE a ma még hatályos tv. szerint az 1954-ben született férfi elmehet előrehozott nyugdíjba 60,5 évesen, ehhez képest 3 évvel korábban elmehet előrehozott nyugdíjba, ha van 42 év szolgálati ideje.
A ma még hatályos tv. 18/B (3) b) pont és a 19.§ szabályai szerint.
http://net.jogtar.hu/…/getdoc2.cgi?…(4)

18/B. §
(3) Az (1) bekezdésben foglaltakon túl előrehozott öregségi nyugdíjra jogosult

  1. az az (1) bekezdés b) pontjában meghatározott feltételnek megfelelő és legalább 42 év szolgálati idővel rendelkező férfi is, aki
  • ba) 1952-ben vagy 1953-ban született és 60. életévét betöltötte,
  • bb) 1954-ben született és a 60 éves és 183 napos életkort betöltötte.

Az a)-b) pont szerinti esetekben a (2) bekezdés szerinti csökkentés mértéke nem haladhatja meg az öregségi nyugdíj összegének 8,4 százalékát.

19. §
(1) Aki a szervezet fokozott igénybevételével járó, továbbá egészségre különösen ártalmas munkát végzett, korkedvezményre a 8-8/C. §-ban foglaltak megfelelő alkalmazásával jogosult.
(2) A korkedvezményt szerzett személynek az öregségi nyugdíjkorhatárhoz képest az előrehozott öregségi nyugdíj annyi évvel alacsonyabb életkorban jár, ahány évvel korábban őt a korkedvezményre jogosultság nélkül az előrehozott öregségi nyugdíj megilletné. Az előrehozott öregségi nyugdíjra jogosultság meghatározásánál a megszerzett szolgálati időt, a nyugdíjcsökkenés mértékének meghatározásánál pedig a megszerzett szolgálati időt, illetve az elért életkort a korkedvezmény időtartamával növelve kell figyelembe venni.

Mivel nincs 42 év tényleges szolgálati ideje, akkor a
18/B. §
(1) Az öregségi nyugdíjkorhatár betöltését megelőzően két évvel előrehozott öregségi nyugdíjra jogosult az az 1950. december 31-ét követően született férfi, valamint az az 1958. december 31-ét követően született nő, aki

  1. legalább 37 év szolgálati időt szerzett,” .

Ez azt jelenti, hogy

  • most van neki 40 év szolgálati edeje, így 59,5-2=57,5 évesen mehetne el korhatár előtti ellátásra, ha jól következtetek és ő júliusi születésű, akkor 2012 januárban érné el. Ha jól következtetek és szerencsés (ha jól értelmezem), akkor ha az idén megkezdené a felmondási idejét, akkor januárban elmehetne korhatár előtti ellátásra (ebben a verzióban nem vagyok teljesen biztos). Jó lenne, ha dtida segítene ezt kibogozni. Egyedül ő tudja ezen a fórumon erre a pontos választ.

Kedves dtida! Légyszíves segíts erre a konkrét esetre mi a helyes értelmezés.

magdy53
Itt kérj segítséget: tanacsadas@szepkor-nyugdij.hu


Üdvözlettel Veci

gabusch # 2011.10.29. 17:55

Veci !

Jó egészséget és kitartást kívánok Neked az egyre szaporodó Pépes/visszafoglakoztatott/54-55-56-os "újszülöttek" -hez:-)

Huuuu...mekkora vegyes bazár ez az egész !

Én sokáig azt hittem, h az előrehozott oldal az az 51-es pasik és az 52-53-as nők oldala.
(55 évesen megnéztem a törvényt és láttam, hogy legközelebb majd 58 évesen kezdek a nyugdíjjal foglalkozni)

Nem kellene egy pépes/visszafoglakoztatott és egyebes oldalt is nyitnod ??

"nincs munkáltatóm és korengedményes és előrehozott csökkentett és pépes és 55-ös vagyok mikor mehetek nyugdíjba,meg hogy is fogják hívni, meg emelkedik e,mikor emelkedik" stb..

Számtalan szövegértési probléma!
Le a kalappal előtted !!!!!!!!!!!!!!
Üdv: gabusch53

csokibaba # 2011.10.29. 17:25

Visszafoglalkoztatási tilalom
Ptk.203. § (1) Az a szerződés, amellyel harmadik személy igényének kielégítési alapját részben vagy egészben elvonták, e harmadik személy irányában hatálytalan, ha a másik fél rosszhiszemű volt, vagy reá nézve a szerződésből ingyenes előny származott.
(2) Ha valaki hozzátartozójával vagy olyan jogi személlyel, amellyel való viszonyában többségi befolyás áll fenn, továbbá ha a jogi személy a tagjával vagy vezető tisztségviselőjével, illetve annak hozzátartozójával köt ilyen szerződést, a rosszhiszeműséget, illetve az ingyenességet vélelmezni kell. Ugyancsak vélelmezni kell a rosszhiszeműséget, illetve az ingyenességet azonos természetes vagy jogi személy befolyása alatt működő jogi személyek egymás közötti szerződéskötése esetén, akkor is, ha közvetlen vagy közvetett többségi befolyás nem áll fenn.
Ptk.685. § E törvény alkalmazásában

  1. közeli hozzátartozók: a házastárs, a bejegyzett élettárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és neveltgyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő, valamint a testvér, hozzátartozó továbbá: az élettárs, az egyeneságbeli rokon házastársa, bejegyzett élettársa, a jegyes, a házastárs, a bejegyzett élettárs egyeneságbeli rokona és testvére, valamint a testvér házastársa, bejegyzett élettársa;

Ptk.685/B. § (1) Többségi befolyás: az olyan kapcsolat, amelynek révén természetes személy, jogi személy vagy jogi személyiség nélküli gazdasági társaság (a továbbiakban együtt: befolyással rendelkező) egy jogi személyben a szavazatok több mint ötven százalékával vagy meghatározó befolyással rendelkezik.
(2) A befolyással rendelkező akkor rendelkezik egy jogi személyben meghatározó befolyással, ha annak tagja, illetve részvényese és

  1. jogosult e jogi személy vezető tisztségviselői vagy felügyelőbizottsága tagjai többségének megválasztására, illetve visszahívására, vagy
  2. a jogi személy más tagjaival, illetve részvényeseivel kötött megállapodás alapján egyedül rendelkezik a szavazatok több mint ötven százalékával.

(3) A meghatározó befolyás akkor is fennáll, ha a befolyással rendelkező számára a (2) bekezdés szerinti jogosultságok közvetett módon biztosítottak. A befolyással rendelkezőnek egy jogi személyben a szavazatok több mint ötven százalékával közvetett módon való rendelkezése vagy egy jogi személyben közvetetten fennálló meghatározó befolyása megállapítása során a jogi személyben szavazati joggal rendelkező más jogi személyt (köztes vállalkozást) megillető szavazatokat meg kell szorozni a befolyással rendelkezőnek a köztes vállalkozásban, illetve vállalkozásokban fennálló szavazatával. Ha a köztes vállalkozásban fennálló szavazatok mértéke az ötven százalékot meghaladja, akkor azt egy egészként kell figyelembe venni.
(4) A 685. § b) pontja szerinti közeli hozzátartozók közvetlen és közvetett tulajdoni részesedését vagy szavazati jogát egybe kell számítani.

t5953 # 2011.10.29. 16:47

Haligali!

Puffancs 13.
Bocs,hogy beleszólok,de te elolvastad a korlátozó
rendeletet?
"Ha a munkáltató a munkavállalóval olyan viszonyban áll, amely viszony tekintetében a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény 203. § (2) bekezdése alapján harmadik személy kielégítési alapját részben vagy egészben elvonó szerződés esetén annak ingyenességét vélelmezni kell, akkor a munkáltató kötelezettséget vállal arra, hogy a munkavállalóval a korengedményes nyugdíj megállapítását követően – a korengedményes nyugdíj folyósításának időtartamára – nem létesít a társadalombiztosítás ellátásaira...."
Szerintem ez nem mindenkire vonatkozik.

bl54 # 2011.10.29. 16:41

Tisztelt Jogi Fórum!

Kérdésem a következő: 1954. márciusában születettem, 1972 óta dolgozom. Mikor mehetek legkorábban nyugdíjba? Előrehozott csökkentett?
Köszönöm szépen!!!!

Törpilla25 # 2011.10.29. 15:50

Kedves Veci!
Kérlek segíts nekünk prémiuméveseknek! Mi lesz velünk a törvény-tervezet szerint? Mi abban a tudatban lettünk Pép-esek, hogy annak leteltével előrehozott, vagy teljes jogú nyugdíjasok leszünk..

Tecácska # 2011.10.29. 15:40

Kedves Veci!
Örülök, hogy rá találtam erre a fórumra!
Remélem kapok segítséget!
1953-ban születtem, Nő vagyok.37 év és pár napos
munkaviszonnyal rendelkezem. 2012 április 13-án
leszek 59éves. Nincsen munkáltatóm(járadékos vagyok).
Milyen lehetőségem van az előrehozott csökkentett összegű nyugdíjat illetően?
Köszönöm a válaszát!
Tisztelettel:Tecácska!

csaba52 # 2011.10.29. 15:17

Kedves Veci! A cégemnél 3 hónap a felmondási idő. Eltérhetnek ettől? Ápr.16.-án születtem, addig a felmondás tobb mint 3 hónap ha idén kell felmondani. Akkor is levonnak 8 százalékot? Nem gond hogy nem lesz meg a 42 évem? A tényleges korhatárnál újraszámolják a nyugdíjat, vagy marad a most megállapított? Előre is köszönöm válaszod. Üdv.: Csaba

sitimaci # 2011.10.29. 15:08

magdy53!!!De ha sikerül 5-év korkedvezményt szereznie,akkor az öt év számít és az jön le!63,5-5 év = 58-év és 183 nap/58,5nap/ Akkor ez a ny.korhatára!Üdv.,maci

sitimaci # 2011.10.29. 15:02

Kedves magdy53!Bocsi,hogy én segítek!A Testvéred 1954 júliusban született,Nyugdíj korhatára:63-év és 183-nap/63,5-év/ Nyugdíjba mehet:2018 január! De mivel van 4-év korkedvezménye,így,59,5-évesen,2014 január a nyugdíjba meneteli időpontja!/A megállapított szolgálati idő,kevés az előrehozotthoz,jövőre meg,eltörlik!/A megszerzett korkedvezményt azt lehet érvényesíteni és 2012 december 31-ig lehet még szerezni!/ Üdv. maci

aurin # 2011.10.29. 14:55

gitta52!
szerintem ilyen rosszindulatú hozzászólásra nincs szükség, és úgy látom mások is velem értenek egyet. Ezenkívül a te szinted a pletykaszint !!

magdy53 # 2011.10.29. 13:52

Kedves Veci!

Segítségedet szeretném kérni, testvérem nyugdíjba menetelével kapcsolatban. (férfiről van szó)
Születési ideje:1954 07.hó
NYUFI 2011. évben hozott határozatában 2009.12.31.-ig 38 év és 85 nap szolgálati időt állapított meg.
Ebből korkedvezményre jogosító idő: 4 év.
2011.12.31-én összesen: 40 év 85 nap szolgálati ideje lesz, mivel folyamatos munkaviszonnyal rendelkezik.
Mikortól és hogyan mehetne el nyugdíjba?

Köszönöm

Veci # 2011.10.29. 12:28

Puffancs13
A visszafoglalkoztatás aggasztó. Alaposan járjátok körül a témát. Egyébként ha régebben olvastad a beírásaimat, akkor olvashattad a véleményemet a nyugdíj melletti munkáról, egy aktív dolgozó helyett. Pótolhatatlan ember nagyon kevés van (pl. tudományos kutató)


Üdvözlettel Veci

Puffancs13 # 2011.10.29. 12:07

A nem szó kimaradt az előrehozott után, bocs Puffancs13

Puffancs13 # 2011.10.29. 12:05

Kedves Veci!
Én azért írtam a korengedményesről, mert szerintem csak az a megoldás az 52-es férfiak esetén, ha nem akarnak dolgozni. Előrehozottba viszont l. mehetnek el, hiszen csak jővőre töltik be a 60. évüket és ez független a felmondási időtől és egyebektől.
Véleményem szerint semmilyen megoldás nincs annak az 52-es születésű férfinak aki dolgozni akar.
Puffancs13

Veci # 2011.10.29. 11:56

afagi
Húúú!!! Nem tudom mi lesz, mert ahogy hallani a híradásokból, a járulékokat adónak kívánnák alakítani. Vannak akik úgy kommentálják, hogy a magánnyugdíjpénztári tagok járnának ezzel rosszabbul, mert akkor nekik nem lenne állami rész. Nem tudom, de az aklotmánymódosításból akár erre is lehetne következtetni.
Figyelmedbe ajánlom:
http://eszon.hu/index.php?…
Neked a 40 év jogosultsági időd vagy a 40 év szolgálati időd lenne meg decemberben?

  • Ha a jogosultsági időd, akkor a helyedben nem tétováznék, az idén elmennék nyugdíjba, bár nem tudom hogyan van ez a magánynugdíjpénztári tagsággal, mert én Önkéntes nyugdíjpénztári tag voltam.
  • Ha a 40 év szolgálati időd, akkor nem tudnád a munkáltatóddal megbeszélni, hogy a 15 napra megállapodást kötne veled a korengedményes nyugdíjra?

csaba52
Ha a céged megállapodik veled a korengedményes nyugdíjra, akkor szerintem jövőre dolgozhatsz, de máshol, mivel az idén még úgy tudom a korengedményes nyugdíj esetén kizáró tényező a visszafoglalkoztatás.
Olvasd el ezt a tájékoztatót (én nem tudom a levezénylését, nem mélyedtem el benne):
http://www.onyf.hu/?…

DE van olyan lehetőség ha az idén megtörténik írásban a felmondás, megkezdődik a felmondási/felmentési idő letöltése és az a szülinapodig eltartana, akkor nem kellene a korengedményes nyugdíj. Feltételezem, hogy lényegi változás nem lesz a törvényben a tervezethez képest. Olvasd el a tv.tervezetet.
Olvasd el lentebb Puffancs13 beírását, hasonló a helyzete.

szafika!
Ne idegesítsd fel magad. Lehet, hogy a másik fórumról áttévedt a Gittus, eltévesztette, hogy itt a nyugdíjtémát tárgyaljuk, bár lehet, hogy ő is érintett (nem emlékszem nagyon az esetére).


Üdvözlettel Veci

csaba52 # 2011.10.29. 11:21

Kedves Veci! 52-es áprilisi férfi vagyok. Áprilisban kb 41 évem lesz meg.El tudok menni idén nyugdíjba, ha a cégemmel megegyezek? Utána szerződéssel dolgozhatok?
Válaszod előre is köszönöm.:Csaba