Adatvedelem


Kennedy # 2021.12.29. 12:22

A GDPR szerint toroltethetjuk az adatainkat. (Az elfeledteteshez valo jog.) Van erre egy nyomtatvany az interneten. Kitoltottem es kertem az FKF vezerigazgatojat, hogy toroljek az adataimat. 2020. 09. elejen furdoszoba atalakitas miatt 6-8 fel zsak sittet szallitottunk egy atvevohelyre. Kifele jovet elkerte a telep vezetoje a lakcimkartyamat. Kitoltott egy nyomtatvanyt a szamitogepen es alairattatta velem. Amig mi ott voltunk, minden auto akadalytalanul tavozott a teleprol. Rajtam kivul senkit adatait nem vettek fel.
A NAIH-hoz fordultam a torles miatti segitsegert, de azt irjak, hogy jogosan tartjak nyilvan az adataimat es azt, hogy az FKF jogserelmet nem kovetett el, mert tajekoztattak engem a GDPR altal meghatarozott hataridoben. (?) Kotelezte azonban az FKF-et, hogy az altalam alairt nyomtatvanybol 30 napon belul kuldjon egy masolati peldanyt a reszemre.) Az szerepel a levelben, hogy keresemre torolni kell az adataimat, \"kiveve, ha az adatkezeles szukseges\". 150 kg sittet lehet leadni egy ev alatt. Az egy 2020. Dec.31-en lejart. Megsem torlik mert szukseguk van - kizarolag - az en adataimra?
Van a Forumban GDPR-t ismero jogasz? Tenyleg nem toroltethetem az FKF-nel az adataimat?