Indoklás


N Balazs # 2001.04.04. 19:24

Nagyon tetszik a melléklet, csupán annyit, hogy talán jobb lenne online olvasható indoklást is kitenni a törvényhez.

Szilágyi Károly # 2001.04.04. 23:20

N Balazs írta - 2001.04.4 21:24
Nagyon tetszik a melléklet, csupán annyit, hogy talán jobb lenne online olvasható indoklást is kitenni a törvényhez.

Kedves Balázs!

Az elektronikus aláírási törvény indoklását, és szinte minden publikációt hamarosan online olvasható formában is feltöltünk.

Szilágyi Károly

Dr@ # 2001.04.11. 15:55

Tisztelt Szilágyi Károly!

Számos írásával találkoztam ebben a témában, hallottam hogy Ön az egyik legfőbb szaktekintély az internetjogi témában. Én már csak azt nem tudom, hogy

hogyan lesz nekem e-aláírásom?

Szilágyi Károly # 2001.04.13. 00:02

Dr@ írta - 2001.04.11 17:55
Tisztelt Szilágyi Károly!

Számos írásával találkoztam ebben a témában, hallottam hogy Ön az egyik legfőbb szaktekintély az internetjogi témában. Én már csak azt nem tudom, hogy

hogyan lesz nekem e-aláírásom?

Kedves Dr@!

Forrásai rólam szólva minden bizonnyal túloztak, ennek ellenére köszönöm elismerő szavait.

Kérdésére válaszolva praktikusan a következőket tudom mondani:
már most, a törvény hatályba lépése előtt is lehetősége van elektronikus aláírás használatára. Ez gyakorlatilag egy un. kulcspár beszerzését jeletni. Az ennek kiadásával foglalkozó cég az Ön adatainak ellenőrzése után egy szerződést köt Önnel, melyben az elektronikus aláírás jogi kötelező erejéről nyilatozik (erre csak a vontatkozó törvény elfogadásáig van szükség).
Ezután a megfelelő szoftverek beállításával használhatja az e-aláírást jelentő kulcspárokat.
Jelenleg egy ilyen céget ismerek, kérésére e-mailben megküldöm elérhetőségüket.  

A törvény elfogadását követő időszakban ez a megoldás természetesen módosulni fog. Szíves figyelmébe ajánlom az ezzel kapcsolatban hamarosan megjelenő cikksorozatunkat, melyből reményeink szerint bőséges információhoz juthat majd.

További kérdéseivel kapcsolatban kérem keressen meg akár e fórumon, akár e-mailben.

Tisztelettel:

Szilágyi Károly

csabika25 # 2001.04.13. 10:53

Kérném a segítségét a 13.§ (4) bekezdés értelmezéséhez. Technológiailag nem látom, hogy mi értelme lenne bármit is a titkos kulccsal titkosítani. Mit jelenthet ez a meg fogalmazás? Vagy csak egy baki?
A törvénytervezetben többször előforduló álnév kifejezés (pl. 11.§ (4) bekezdés) mit jelent? Hogyan lehet ezt a gyakorlatban értelmezni?
Köszönettel:


[b:f93acdd6aa]Krasznay Csaba[/b:f93acdd6aa]
[b:f93acdd6aa]BME E-Biz Lab[/b:f93acdd6aa]

slacko # 2001.09.19. 19:05

Dr@ írta - 2001.04.11 17:55
Tisztelt Szilágyi Károly!

Számos írásával találkoztam ebben a témában, hallottam hogy Ön az egyik legfőbb szaktekintély az internetjogi témában. Én már csak azt nem tudom, hogy

hogyan lesz nekem e-aláírásom?


slaszlo

slacko # 2001.09.19. 19:15

Havonta megvásárolható az újságárusoknál a CHIP Számítógép Magazin, két CD-ROM melléklettel. A CD-k minden alkalommal tartalmazzák a DrótPostaGalamb levelezőprogramot. E levelezőprogram használatbavételének egyik kezdő lépése a kulcspár generálása. Kiemelem: a kulcspár generálása a felhasználó számítógépén történik, tehát azt nem más adja. A program a kulcspár nyilvános felét automatikusan elküldi a szolgáltatóhoz, aki tanúsítja annak és az E-mail címnek az összetartozását. A Súgó szerint a tanúsítás a későbbiekben a személyes adatokra is kiterjedhet.

Idézek a DrótPostaGalamb súgójából:
'A részletekre is kiváncsiak kedvéért: a gyenge titkosítás RC2/40 (40 bites) algoritmust használ, az erős pedig TripleDES ede3-cbc (168 bites) módszert. Ez utóbbinak a próbálgatással való feltöréséhez a mai leggyorsabb szuperszámítógépeknek is évekre volna szükségük! Feltörésükre ma nem ismeretes más módszer, mint a próbálgatás.'


slaszlo