Operációs rendszer vétele


nyugis # 2005.08.02. 06:00

Igen, tudok olyanról is, hogy hálókártyához adtak. De ezek nekem igencsak perifériának tűnnek... Az 1.pontban pedig ez van: perifériának nem minősülő hardver alkatrésszel .

Esetleges ellenőrzés során ezek szerint nem lehet gond, hiszen megvan a matrica, ráragasztom a gépre és senki nem nézi, hogy én a szoftvert mihez kaptam: géphez, vagy FDD-hez. Jól látom?

2. Lehet, hogy nem jó helyen teszem fel a kérdést, de csupán a matrica alapján már jogtiszta az oprendszer, vagy kell hozzá számla, telepítő CD, stb. is?

Karika # 2005.08.01. 15:41

Nekem egy floppy meghajtóhoz is adtak.

the big cat # 2005.08.01. 14:18

Általában csak nagyobb alkatrésszel adják, egy HDD, alaplap, proci szokott elég lenni. De azokból is van 1-2e forintos. Még akkro is megéri, ha nem használod utána

nyugis # 2005.08.01. 11:39

Biztos vagy ebben?
Csak mert közben kerestem a neten, és ezt találtam:
http://www.szoftverabc.hu/…bin/show.cgi?…

És itt ez az első pont:

1. Asztali operációs rendszer esetén, az OEM szoftvertermék kizárólag perifériának nem minősülő hardver alkatrésszel vagy komplett, összeszerelt géppel adható el.

Mit gondoltok erről?

TrakToros # 2005.07.29. 14:23

Megveheted egérrel,FDD-vel,HDD-vel,stb...elég egy 1500Ft-os FDD vagy egy 700Ft-os egér is:)

nyugis # 2005.07.29. 10:18

Köszi a gyors választ! :-)
Megnéztem a különbséget egy helyen:
XP Prof. OEM: 36375 Ft,
XP Prof. BOX: 89625 Ft.

Szóval jobban megéri OEM-et venni. :-) Most már csak azt szeretném tudni, hogy mihez lehet OEM-szoftvert venni. Csak komplett géphez? Vagy lehet olyat, hogy a használt gépemhez veszek egy monitort és ahhoz OEM-et? (Nagy butaságot kérdeztem? :-))

the big cat # 2005.07.29. 09:52
  1. Igen, némileg drágább mint az OEM, általában "BOX" néven hirdetik
  2. Igen, persze csak az oprendszer, a többi szoftver nem
  3. Igen
nyugis # 2005.07.29. 07:55

Üdv,
Szereztem egy használt gépet és szeretnék rá jogtiszta oprendszert. Előző hozzászólás alapján az OEM XP nem jó megoldás, mert azt csak hardverrel együtt lehet "adni-venni".
1.Lehet kapni "sima XP"-t is?
2.Ha megveszem, és felteszem a gépre, akkor az jogtiszta lesz?
3.Ha később megint veszek egy használt gépet, és a régit kukába rakom, akkor az előzőleg megvett XP-t feltehetem az új gépre?

Kérdező # 2005.05.14. 16:36

Az aktiválás anonim.

A laptophoz. Egy OEM XP csak az adott
hardverrel adható tovább !


Kérdező

magyarpeter # 2005.05.13. 12:09

A kérdés jogos. Mit tehetek a microsoftnál, hogy egy így vett operációs rendszert a saját nevemen atíválhassam?

pixel # 2005.05.09. 16:42

Az hogy magadnál cipelsz iretokat az durva lenne.
Képzeld csak el, ha a mobiltelefon, óra, stb, stb, papirjaid mindig nálad lennének.
Van, ha kell megmutatod, bizonyos helyen bizonyos időbe.
A win matrica eelvileg arra szolgál, hogy a gépeden legális winver fit.
:)
Másik, a win példány a ragasztás után nem válaszható el a gépról az a matrica ugy van kitalálva.

TashLee # 2005.03.23. 19:09

Hello,

Engem ezzel kapcsolatban az érdekelne, hogy ha vettem egy használt laptopot, azzal együtt megkaptam minden szoftvert (könyveket, hologramos matrica a gépen, szóval tényleg minden megvan a géphez), akkor azt utána beregisztrálhatom a saját nevemre a Microsoftnál? Nem lesz abból gond hogy ez valaha céges gép volt és már volt regizve?

A másik kérdésemet nem is tudom hogy itt kérdezzem-e. Szóval az érdekelne, hogy ha én most viszem magammal a laptopot akkor milyen iratokat kell magammal cipelnem mindíg, hogy bizonyíthassam hogy a laptop valóban az enyém? Azért érdekelne ez, mert a munkahelyem egy ipari parkban van és 2 csomagellenőrzés is van a munkahelyem felé.

Tash Lee

bootmaker # 2005.02.22. 21:08

Köszi a válaszokat.
B

prejudicium # 2005.02.22. 19:10

bootmaker,

a Microsoft általános licencpolitikájánka alapelvei:

[...] a Microsoft termékek átruházása lehetséges, amennyiben az átruházás a licencszerződésben előírt feltételek szerint történik:

  • a szoftver minden példánya és írásos anyaga átadásra kerül
  • a szoftver átvevője elfogadja a licencszerződés feltételeit

stb.
[...]
Üdv.

pixel # 2005.02.22. 17:22

a szoftver használati jogával rendelkezel, azt eledhatod!
Függetlenül, hogy magán vagy jogi személy vagy.
Ezt követően ?nem? használhatnád a szoftvert, még az 1DB tartalék másolatát sem!
:)

sessionID # 2005.01.23. 17:51

Sztem a windows "lakossági" licencei alapján nem, kizárja a szerződés.

bootmaker # 2005.01.23. 17:43

Sziasztok
Olvastam az egyik hirdetőujságban, hogy az illető oprendszert adna el (WIN ME).
Az lenne a kérdésem, hogy ha valaki megunja a régi oprendszerét, vesz másikat, akkor a régit eladhatja -e?
Egyáltalán van e legális lehetőség magánszemélytől mondjuk egy WIN 98 vagy ME rendszert megvenni?

köszi
B