Ez Csalásnak Minősíthető? Büntethető?


Sasfioka # 2005.08.20. 18:12

Ha nem legális tevékenységet szponzárolász téged is elővehetnek... Ráadásul ha tisztában vagy az adott "tranzakció" illegalitásáról, akkor meg pláne. Az ilyen van egy mélcím és egy név meg egy bankszámlaszám, tipikusan a nem publikus FTP szerverek "havi szponzorálási költségeire" vezethetők vissza. Márpedig ez nem éppen a legális forma, tehát te is könnyen bajba kerülhetsz.

SF

bung # 2005.08.15. 18:40

A Bankszámlaszámmal én nem hinném hogy bármire is tudnék jutni hiszen nem adnak ki erről infót az otp-ben, az emailnyomozás sem tartozik az erősségeimközé...

Innentől kezdve mit tehetnék még?

bung # 2005.08.15. 18:38

Az emailcím egy Ingyenes domainregisztrációval foglalkozó oldalról jött...mint pl a www.dyndns.org..
A Számlaszám ahová a pénzt átutaltam szerintem nem az illető nevén van, tippem szerint valamely hozzátartozójáén, mert a befizetés jogcíméhez özv.Nagy Gábor-né t kértek kitölteni a csekken...

bung # 2005.08.15. 18:34

És Mi Van Akkor, Ha ez Nem Volt Legális...Akkor is tehető feljelentés?

pixel # 2005.08.15. 16:19

Ezek nem elegendő infok, kiindulo pont lehet a kapott e-mail cím (ha prigátban nyomozol.
A levelet valamikor, valahonnan küldték, ebből visszanyomozható honnan,
De ott van a bankszámla, ami elnyelte a pénzed, kiinduló pont lehet ez is.

Kérdés csak az, hogy eme szolgáltatás mennyire volt legális...

Ha ugy érzed legális tevékenység, akkor a rendör kapitányságon ismeretlen tettes ellen tehetsz bejelentást.

Igen ez csalás, de ezt had döntse el a hatóság, mert nem szeretik az ögybuzgó embereket. Értsd jól!

bung # 2005.08.08. 15:49

Üdvözletem!
A következő problémával fordulok a témában szakértőkhöz :

Egy szolgáltatást szerettem volna igénybevenni, amiért fizetni kell az interneten.

Egy munkatársamtól kaptam is egy nevet egy mailcímmel és semmi más jellegű elérhetőség nélkül illetve egy bankszámlaszámot ahová a szolgáltatás díját kérték befizetni.

A Szolgáltatást nyujtó személy nem rendelkezik semmiféle jegyzett céggel tudomásom szerint.

Az összeg amely nem haladja meg az 5 ezer ft-ot át lett utalva az illető számlájára, azonban a szolgáltatás nem teljesült a mai napig sem és a kapcsolat is megszakadt az illető személlyel.

email kommunikációnk fejlécében az ő részéről a "Nincs Feladó" felirat Látható az emailcímnél.

Kérdéseim:

Ez Csalásnak minősíthető?
Kezdeméynezhető eljárás az állszolgáltató ellen? Ha igen, mi módon?
Mire számíthat a csalást elkövető?(büntetés, eljárás, birság, bármi egyéb)
Felfedhető e bármi módon az illető tartózkodási helye, kiléte?

Mik lennének az elsődleges teendőim, ha ezt már több személlyel is elkövették rajtam kívül?

Válaszukat Köszönöm!