jogalp nélküli gazdagodás


anura # 2022.06.22. 08:07

A következö történt és a végén a kérdésem. Egy külföldi a szolgáltatási díját barátnőmnek devizaszámlára utalással akarta kifizetni, mert nem volt nála készpénz. Barátnőmnek nem volt deviza számlája, csak nekem, és mivel a számlámhoz barátnőmnek is van hozzáférése, megengedtem, hogy arra utalják neki a pénzt. Ahogy megérkezett a pénz, barátnőm azonnal felvette a bankban. Nekem ugyan némi kezelési költségembe került de nem foglalkoztam vele, fő, hogy mindenki elégedett volt. Kb. 8 hónap múlva a külföldi aki közben Magyarországra költözött, fizetési meghagyással követelni kezdte vissza tölem a 8 hónappal ezelötti számlámra utalt pénzt. Alperes lettem, jogalap nélküli gazdagodás címén. Nem értem. Hogyan gazdagodtam volna én egy fillérrel is. Ugyanakkor barátnőm is bizonyítja, hogy a felperessel ő állott jogviszonyban és a péznt az neki küldte rajtam keresztül és ő azt fel is vette ami a banki kivonaton is ellenőrizhető. Ugyanakkor éppen abba kapszkodik a külföldi felperes, hogy velem nem állott jogviszonyban, így a nekem utalt pénzzel én jogalap nélkül gazdagodtam. De hogyan? Vagy nem értem a jogalap nélküli gazdagodás fogalmát? Meg tudná ezt nekem valaki magyarázni? A perfelvételi szakasz elsö idézése megjött a bíróságtól.