birtok védelem


gerbera317 # 2022.08.05. 09:03

A közigazgatás hallgatása mindig, minden esetben jogszerűtlen. (Na jó, nem mindig. Például, ha a pontos időt akarod megkérdezni, és arra nem kapsz választ, nem biztos, hogy azzal komoly jogsértés valósul meg.)

nanemaaa # 2022.08.05. 10:18

Létezik olyan, hogy a közigazgatási hatóság hallgatása. De ennek jogát az adott eljárást szabályozó jogszabálynak kell kimondania.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.08.05. 12:30

(Az nem annyira jog, mint inkább jogkövetkezmény. De szigorúan véve éppen a jogellenes hallgatás következménye. Ti. ha a hatóság elmulasztja a döntéshozatalt, azt úgy kell tekinteni, hogy megadta az engedélyt.)

Majordomus # 2022.08.05. 18:29

Meg lehet verni a szomszédot?

Bea # 2022.08.06. 07:18

Kedves matthiasi - a szomszéd fogalmaz úgy, hogy a macsek terhes. Ez egy kb. hatezer fős település, itt vészesen invazív a macska, nagy telkek vannak, fatárolók, mezőgazdasági épületek, szanaszét ellenek a macskák. Rendelet, szabályozás? NO! Ők is választók. Mi a "hivatalos" válasz: te meg vegyél egy kutyát, egy foxit, majd az elzavarja. Én csak annyit szeretnék, hogy akkor jöjjön a szomszéd állat hozzám, mikor az én halaim átmennek hozzá, legyen az madár, macska, patkány.

Szomorú örökös # 2022.08.06. 07:27

Bea

Én csak annyit szeretnék, hogy akkor jöjjön a szomszéd állat hozzám,
mikor az én halaim átmennek hozzá, legyen az.....macska...

No ezt épp egy macska esetében fogod elérni a legritkábban.
Öntörvényű állat, oda megy, ahová csak akar, ha a kedve úgy tartja.
Ha pedig lemérgezed és be tudják bizonyítani, akkor még akár le is csukhatnak érte.

Majordomus # 2022.08.06. 19:04

A macsek oda megy ahová akar,ráadásul mindig a szomszéd telken végzi el a nagydolgát.

Ezt a saját gazdája sem tudja megakadályozni.

Marad a foxi.

Bea # 2022.08.08. 18:57

Igen, minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni lehet belőle. Azaz ez esetben semmit. A foxi nem jog, és nem is megoldás, marad a bosszúság. Nem lenne ellene kifogásom, de hónapokat töltök távol a gyerekeimnél, külföldön, hol itt, hol ott. Nyílván egy felelős állattartó erre nem vesz kutyát.Egyébként is, egy próblémára nem az a megoldás, hogy csinálsz egy másikat, és azzal betakarod.

Majordomus # 2022.08.08. 19:21

És közben mi van a halakkal?

Bea # 2022.08.08. 19:58

A halakkal meg tudom beszélni ilyenkor, mikor többet kell velük törődni, ők ősztől tavaszig kevesebb babusgatást igényelnek, azt meg elvégzi valaki pénzért, illetve a gépek. A kutya egy másik dimenzió.