birtok védelem


Bea # 2022.08.08. 19:58

A halakkal meg tudom beszélni ilyenkor, mikor többet kell velük törődni, ők ősztől tavaszig kevesebb babusgatást igényelnek, azt meg elvégzi valaki pénzért, illetve a gépek. A kutya egy másik dimenzió.

Majordomus # 2022.08.08. 19:21

És közben mi van a halakkal?

Bea # 2022.08.08. 18:57

Igen, minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni lehet belőle. Azaz ez esetben semmit. A foxi nem jog, és nem is megoldás, marad a bosszúság. Nem lenne ellene kifogásom, de hónapokat töltök távol a gyerekeimnél, külföldön, hol itt, hol ott. Nyílván egy felelős állattartó erre nem vesz kutyát.Egyébként is, egy próblémára nem az a megoldás, hogy csinálsz egy másikat, és azzal betakarod.

Majordomus # 2022.08.06. 19:04

A macsek oda megy ahová akar,ráadásul mindig a szomszéd telken végzi el a nagydolgát.

Ezt a saját gazdája sem tudja megakadályozni.

Marad a foxi.

Szomorú örökös # 2022.08.06. 07:27

Bea

Én csak annyit szeretnék, hogy akkor jöjjön a szomszéd állat hozzám,
mikor az én halaim átmennek hozzá, legyen az.....macska...

No ezt épp egy macska esetében fogod elérni a legritkábban.
Öntörvényű állat, oda megy, ahová csak akar, ha a kedve úgy tartja.
Ha pedig lemérgezed és be tudják bizonyítani, akkor még akár le is csukhatnak érte.

Bea # 2022.08.06. 07:18

Kedves matthiasi - a szomszéd fogalmaz úgy, hogy a macsek terhes. Ez egy kb. hatezer fős település, itt vészesen invazív a macska, nagy telkek vannak, fatárolók, mezőgazdasági épületek, szanaszét ellenek a macskák. Rendelet, szabályozás? NO! Ők is választók. Mi a "hivatalos" válasz: te meg vegyél egy kutyát, egy foxit, majd az elzavarja. Én csak annyit szeretnék, hogy akkor jöjjön a szomszéd állat hozzám, mikor az én halaim átmennek hozzá, legyen az madár, macska, patkány.

Majordomus # 2022.08.05. 18:29

Meg lehet verni a szomszédot?

Kovács_Béla_Sándor # 2022.08.05. 12:30

(Az nem annyira jog, mint inkább jogkövetkezmény. De szigorúan véve éppen a jogellenes hallgatás következménye. Ti. ha a hatóság elmulasztja a döntéshozatalt, azt úgy kell tekinteni, hogy megadta az engedélyt.)

nanemaaa # 2022.08.05. 10:18

Létezik olyan, hogy a közigazgatási hatóság hallgatása. De ennek jogát az adott eljárást szabályozó jogszabálynak kell kimondania.

gerbera317 # 2022.08.05. 09:03

A közigazgatás hallgatása mindig, minden esetben jogszerűtlen. (Na jó, nem mindig. Például, ha a pontos időt akarod megkérdezni, és arra nem kapsz választ, nem biztos, hogy azzal komoly jogsértés valósul meg.)

entropia # 2022.08.05. 07:42

Köszönöm a válaszokat.
Ha jól értem, akkor birtokvédelmi eljárás kezdeményezése esetén a jogszerű hallgatás kizárt.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.08.05. 07:30

Nem mindegy az neked? "A rózsa bárhogy hívják, épp oly illatos..."

gerbera317 # 2022.08.05. 06:54

Ez a közigazgatás hallgatása.

entropia # 2022.08.05. 06:20

Kedves Fórumozók!

A következő eset vajon hogyan minősül?

Adva van 2 szomszéd. Az egyik vállalkozásba kezd, ami felbolygatja a környék nyugalmát. A vállalkozó erkölcsi és anyagi támogatásban részesül az önkormányzat részéről (ez egy eufémikus körülírása a konkrét viszonynak). A másik szomszéd (mielőtt valaki kérdezné: ez nem én vagyok), birtokvédelmet kér a jegyzőtől (vagyis az első fokon eljárni jogosult hatóságtól) az előírásoknak megfelelően (illeték leróva, stb).

Eltelik majd másfél év és annyi válasz nem érkezik, hogy... szóval másfél éve fekszik az ügy. Ezt a szituációt hogyan nevezik hivatalosan?

matthiasi # 2022.08.05. 04:50

A macska és a kutya meg minden emlős állat nem terhes, hanem vemhes!

A macska ezenkívül átment az invazív faj kategóriába, magyarul kártékony !

Bea # 2022.08.04. 21:48

Megnéztem a jegyzős cikket is ( sűrűn vált általános állatról kutyára a cikkben az író, talán még a kutya dolog a legszabályozottabb, hogy miért, sztem macska sokkal több van vidéken, nálunk 6 macskája terhes jelenleg a szomszédnak), tényleg a csapda a legjobb, aztán beviszem a jegyzőnek, hogy találtam. Egy zsákban. Élve. Őrizze három hónapig, merth itt gyepi nincs, civil állatvédő sincs.Hátha oda tud hatni a szomszédokra, egyszer már volt velük cirkusz, akkor patkányokkal árasztották el a környéket. Köszönöm mindenkinek!

Majordomus # 2022.08.04. 19:34

Egyébként a csapda a legjobb megoldás. Ha a befogott állatokat tudod néhány napig elzárni.,előbb utóbb jelentkezik érte a gazdájuk!

Ha nem,marad a húsleves!

groszfater@gmail.com # 2022.08.04. 19:11
Bea # 2022.08.04. 19:05

Köszönöm a gyakorlati részét is, de nem tudok lőni, apám még úgy lőtte össze az ebédre való vadgalamb húst, de 53 éve halott. Mi van ha elkapom valahogy őket, pl. csapdával, és hirtelen mégis fölismerik, hogy az övék? Engem büntetnek meg? Egyébként valami olyasmira gondoltam, hogy ha senki nem ismeri el, hogy az ővé, majd jön valami vadász bácsi, akinek esetleg ez a dolga, és kilövi ő.

drbjozsef # 2022.08.04. 18:21

Bea,

oké, ha gyakorlati megoldás helyett jogászkodni akarsz, akkor :

  1. szerzel bizonyítékot, lefényképezed, hogy ott laknak, hogy eteti, meg ilyesmi, és ha van ilyen, akkor kérsz birtokvédelmet a jegyzőtől.
  2. rögzíted, jegyzőkönyvezed, lefényképezed milyen kárt okoznak neked, ha összejön pártízezer károd, megkínálod egy fizetési meghagyással. Ha nem mond ellen, akkor végrehajtatod, ha igen, akkor pereskedhetsz vele. Mondjuk ehhez se árt, ha tudod igazolni, hogy az ő madarai.
groszfater@gmail.com # 2022.08.04. 17:16

"Ez egy főzős műsor lett közben?"
Ha a légpuska és a csúzli a húsleves kelléke akkor igen. :))))

Bea # 2022.08.04. 17:11

Ez egy főzős műsor lett közben?

drbjozsef # 2022.08.04. 04:37

Bea,

Tagadja? Akkor a hiányukat se hánytorgathatja fel senkinek.
Légpuska, csúzli, utána húsleves.

Mit tennél, ha mondjuk tényleg vad madarak lennének?
Odaköltözne két galamb mondjuk, és ugyanezt csinálná.
Csak nem a tulajdonost keresnéd...

Bea # 2022.08.03. 21:50

Meg se tudom őket közelíteni, fölrepülnek a 20m-es fenyő harmadáig, onnan át a kerítés fölött.

gerbera317 # 2022.08.03. 21:07

Tyúkhúsleves?