elmű - émász / mvm


bellevue # 2022.08.09. 15:31

Sziasztok!
Hátha találkozott már valaki az esetemmel.. segítsetek kérlek, mire számíthatok.

10 éve vettem egy lakást, amiben jelenleg is élek.Ekkor kötöttem meg a szerződést az Elmű-Émásszal (többek között).

A villamos energia vásárlási szerződés szerint (2012) a profilcsoport: LAK-01 Budapest lakossági.
Azóta is fizetem az e-platformon megküldött havi díjat átutalással. Sajnos vagy sem , sosem nyitottam ki egyetlen számlát sem amíg papír alapon jött akkor sem..

nos. A jelenlegi rezsi káosz okán beléptem a már mvm-es fiókomba, hogy járnék jól a jövőben.. és döbbentem tapasztaltuk, hogy nem lakossági kategóriába vagyok besorolva. Felhívtam az elműt és az mvm-et, megerősítették, hogy így igaz, 2012 óta így van..

A szerződés-kötés óta nem történt sem változás, semmi olyan ami indokolt volna szerződés-módosítást..én abban a hiszemben fizettem havonta, hogy mezei felhasználó vagyok, ezzel szemben az elmúlt-mvm valamiért nem lakossági ügyfélként kezel a kezdetek óta.
Most azt kérik igazoljam, hogy lakossági ügyfél vagyok. De nekem meg aláírt szerződésem van, amiben lakossági ügyfélként kötöttem a szerződést.Magánszemély vagyok, sosem voltam cég.

Segítsetek kérlek mit tehetek, mire számíthatok?
csak 3 évre visszamenőleg kérhetek jóváírást( túlfizetések tekintetében) elévülés miatt vagy kérhetek kártalanítást visszamenőleg 10 évre is, hisz kötöttünk egy szerződést és ők 10 éve nem aszerint járnak el.

Igaz, hogy nem néztem meg tüzetesen soha egyetlen számlát sem (sajnos én hittem nekik...), de anno kötöttünk egy szerződést, bennem fel sem merült, hogy nem aszerint számláznak.

Előre is köszönöm, ha bármi ötlettel, tanáccsal , javaslattal tudtok szolgálni.

drbjozsef # 2022.08.10. 10:59

Segítsetek kérlek mit tehetek, mire számíthatok?

Igen, 3 év az áramszolgáltatási szerződésből eredő követelések elévülési ideje.
Bizonyítod a cégnek, hogy lakossági fogyasztó vagy, pontosan olyan módon, ahogy azt ők kérik.
És akkor innentől igénybeveheted a rezsicsökkentést is, és visszamenőleg is követelheted a különbözetet. Ez szerintem jogosan jár elévülési időn belül, tekintve, hogy a szerződésetektől eltérően számláztak.
Más ötlet nincs sajnos. A 3 évnél régebben kifizetett számlákat nem tudod behajtani rajtuk (kérni kérheted, mert az elévülés nem jelenti, hogy nem jogos a követelés, és önként akár teljesíthet is a szolgáltató).

Tekintve, hogy elég jelentős az önhiba részed is, hogy 10 év alatt nem tűnt fel a hiba neked sem, ezért az önkéntes teljesítés elmaradása sem nagyon tekinthető szerintem etikátlannak...

SolnesM # 2022.08.12. 09:22

Egy panaszkodó szerint :

A jelenlegi rezsi káosz okán beléptem a már mvm-es fiókomba,

Nincs itt semmi rezsi káosz.

Cirka 10 éve az adminisztráció bevezette az un. rezsi csökkentést. Mára ez tarthatatlanná vált... bizonyos körülmények miatt-
most részben bizonyos fogyasztások felett egy un. lakossági piaci árat állapítottak meg.
Most aztán előjöttek bizonyos vinnyogók és üvöltenek akár a fába szorult férgek.

ez van. Nagy oda figyeléssel, takarékossággal és fegyelemmel tán még a régi árakkal is meglehet úszni.
Habár az élethelyzet variációk száma majd végtelen.

Öreganyám a teleket egy 10 nm -es konyhában húzta ki.Nem volt valami kellemes, de hát ez volt...... anno 1948 és 55 között.

drbjozsef # 2022.08.12. 10:48

"Nincs itt semmi rezsi káosz." vs. "Habár az élethelyzet variációk száma majd végtelen."

Mindezt egy hozzászólásban. Ügyes.