KábelTV / internet


Kovács_Béla_Sándor # 2023.10.27. 08:45

Bizony. Most hallottál először arról, hogy a magyar jog szerint az örökös az örökhagyó általános jogutódja? Nagyon megdöbbentél?

efi99 # 2023.10.26. 21:42

Édes fiam, mint tudod haldoklom, az orvos szerint pár hetem lehet hátra. Azt is tudod, hogy nagyon utállak, mióta eldugtad előlem a cigit, meg a piát. Úgyhogy kötöttem egy szerződést 5 év hűséggel a Mega Luxury szolgáltatóval havi 200000 Ft/hó. Ne felejtsd majd el rendesen fizetni a havidíjakat a következő 4 és fél évben....

Majordomus # 2023.10.26. 19:39

Azt kellene elolvasni de alaposan....

Palabe # 2023.10.26. 18:17

Közben kaptam egy levelet a Médiahatóságtól:

"Felhívjuk a figyelmét arra, hogy a hatályos hírközlési szabályozás szerint a természetes személy előfizető halálával az előfizetői szerződés nem szűnik meg , azonban az előfizetői szerződés sorsát az elektronikus hírközlési szabályok nem rendezik, így arra a polgári jogi (kötelmi jogi) általános szabályai az irányadók. Ezek értelmezésére, magyarázására a Hatóság nem rendelkezik hatáskörrel, ahogyan az előfizetői szerződéssel kapcsolatos viták eldöntésére sem.

A szolgáltatók rendszerint az Általános Szerződési Feltételeikben (ÁSZF) határozzák meg az előfizető halála esetére vonatkozó szabályokat. "

zozo7703 # 2023.10.18. 08:20

Igen, bocsánat. A lényeg kimaradt az egyeztetett időpontban nem jelentek meg, és mivel a szerződő nem én voltam felvilágosítást sem adtak, csak személyes ügyfélszolgálaton. Utána meg a ház birtokba adása megtörtént. Én már nem akartam szívességet kérni az új lakótól, amúgy a birtokba adás után Ők se tartózkodtak ott mindig, felújítás kezdődött.

drbjozsef # 2023.10.18. 06:51

Ez a díj a falra szerelt elosztó költsége
Költsége? Nem inkább ára? De ha elvitték, miért kellene kifizetned? Az eszközöket a szolgáltató biztosítja, akkor kell kifizetni, ha nem viszik el. Vagy úgy érted, hogy nem jöttek ki máskor, nem is vitték el, és ki akarják fizettetni veled? Nincs egy szomszéd, vagy akár az új lakó, akivel meg tudnád beszélni, hogy engedje be a szerelőt? Én nem fizetném ki, vigyék a picsába.

zozo7703 # 2023.10.18. 05:50

Köszönöm válaszukat. Nem kiszállás, hiszen elismerték (nagy nehezen), hogy Ők nem jelentek meg a megadott időben. Ez a díj a falra szerelt elosztó költsége (amit csak szakember szerelhet le). Többször felhívtam rá a figyelmüket , hogy csak aznap jó amit megbeszéltünk, mert a ház eladás/birtokba adás előtt áll. Nem jogi segítség miatt írtam (azért ha kell 30-at még kifizetek), csak a helyzet érdekes mivolta miatt. Havidíjak rendezve, hiába az elhunyt nevén volt a szolgáltatás.

drbjozsef # 2023.10.18. 04:16

zozo7703,

Attől függ, mi az a 30pénz.
Ha a plusz kiszállási díj, mert szerintük nem voltál ott a megbeszélt időben, akkor azt ne hagyd.
De ha egyébként más, a szolgáltatással összefüggő, mondjuk az utolsó két havi díj, akkor azt valszeg ki kell fizetni majd.

Majordomus # 2023.10.17. 19:33

Követeljék nyugodtan...

zozo7703 # 2023.10.17. 14:07

Üdv.. Nekem a Vodafone szolgáltatóval volt most olyan esetem, hogy édesanyám elhunyt. Szerződés Ő nevén volt (otthoni szolgáltatás), ingatlan az én nevemen. Szolgáltatóhoz bementem leadtam a 3 boxot+halottit, de a falra is volt szerelve valami. Mondták, hogy ami a falra van szerelve én nem vihetem be, mert azt majd szakemberük szereli le. OK! Egyeztetünk időpontot , nekem ez 100 km+1 nap szabi. Hívtam Őket nem adhatnak felvilágosítást, és nem egyeztethetek , mert nem az én nevemen van a szerződés. Mennyek be ismét a személyes ügyfélszolgálatra. Na persze!! 4 nap múlva házat birtokba kellett adnom.(eladtam már előtte 2 hónapja-édesanyám hozzánk költött volna Pestre) Megírtam a panaszt nekik, amire először nem ismerték el , hogy nem jöttek ki időben, majd második panaszomra igen. Ettől függetlenül továbbra is követelik a 30.000-et, az elhunyttól (majd gondolom az örökösöktől).

Szomorú örökös # 2023.10.17. 09:39

drbjozsef

Saját szerződésedben az, hogy mi van ha meghalsz?

Egészen konkrétan arra kerestem rá, hogy milyen esetekben szűnik meg a szerződés. Nos azok között ilyen opció nem volt.

drbjozsef # 2023.10.17. 08:04

Értem én, hogy miért ne, de láttál már ilyet? Bármilyen közüzemi szerződésben külön pont a szerződő halálával kapcsolatosan? Én nem, de persze elképzelhető, hogy nem került elém ilyen.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.10.17. 06:02

Miért ne? Például ki lehet zárni a jogutódlást - ha már a törvény nem tette meg.

drbjozsef # 2023.10.17. 05:34

Én tűvé tettem a saját szerződésemet és nem találtam benne ilyen kitételt.
Saját szerződésedben az, hogy mi van ha meghalsz? Szerintem egy öröklési szerződésen kívül más szerződésben ez nem is igen jellemző, szóval ezért kár volt olyan nagyon tűvé tenni.

Majordomus # 2023.10.16. 19:55

És mi történik ha nincs utódom ...

Szomorú örökös # 2023.10.16. 14:47

KBS

Ugyanis főszabályként nem szünteti meg a szerződéseket az egyik fél halála

Egyetértek veled! Én tűvé tettem a saját szerződésemet és nem találtam benne ilyen kitételt.

drbjozsef # 2023.10.16. 13:46

Való igaz, a hírközlési törvény csak a jogutód nélküli halálesetre írja a szerződés megszűnését.
Ugyanakkor a telekom és a vodafone honlapján is az van, hogy az érdekelt kérésére megszüntetik a határozatlan idejűt is, ha igazolja a halálesetet. (a halál utáni használatot a jogutód persze kifizeti, ha ez mondjuk mobil forgalom, vagy olyan jellegű költség)

Kovács_Béla_Sándor # 2023.10.16. 12:33

Akár igazad is lehet. Ha tudsz mutatni egy speciális jogszabályi rendelkezést. Ugyanis főszabályként nem szünteti meg a szerződéseket az egyik fél halála.

drbjozsef # 2023.10.16. 12:16

Szerintem a távközlési szolgáltatások a szerződő halálával megszűnnek. Az is, amelyik fix helyen van, tehát kapcsolódhatna az ingatlanhoz.
Hangsúlyozom, a szolgáltatási szerződés.
Ha termékértékesítés is van benne, az más kérdés.

Majordomus # 2023.10.15. 20:24

Mert személy veszi igénybe.

Tudomásom szerint a szerződés a szerződő fél halálával megszűnik.

Úgye ha én elpatkolok,akkor az örökösöm a szomszéd megyében nem kötelezhető a szolgáltatás fizetésére amit nem is vesz igénybe.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.10.15. 15:48

Miért lenne személyhez kötött?

drbjozsef # 2023.10.15. 14:48

Palabe,

Nem.

A kábeltv/internet szolgáltatási szerződés személyhez kötött, az a szerződő halálával megszűnt (nem fog : már megszűnt). A jogerős hagyatékiig akár fenn is tarthatja az, aki ott lakik, de utána újat kell kötnie.

Küldd meg a szolgáltatónak az elhunyt előfizető nevét, szerződési azonosítóját egy számláról, és a halotti anyakönyvi kivonat másolatát, és kérd a szerződés törlését. Lehet tértis levélben, de elektronikusan is mennie kellene.

Van eszköz is a szerződésben (mármint nem set top box, vagy ilyesmi, hanem vásárolt eszköz) ?
Mert azt tényleg ki kell fizetnie majd az örökösnek, az teljesen más tészta. A fentiek csak tisztán szolgáltatási szerződésre vonatkoznak.

Palabe # 2023.10.15. 08:29

Üdvözletem! Van valakinek tapasztalata abban, hogy ha valaki egy év hűséggel kötötte a kábeltv/internet előfizetést de annak lejárta előtt elhunyt. A szolgáltató nem hajlandó megszüntetni a szerződést, mondván fizesse tovább az örökös a hűségidő lejártáig, pedig már nem is lakik ott senki.
Valóban jogosan jár el?