Lopással vádolnak. Mit tegyek?


drbjozsef # 2024.01.17. 12:37

Nem kerültem soha ilyen szituációba, hogy meggyanusítottak volna.
Igen ezt tudjuk. Azt is, hogy még most is pont ugyanígy vagy : senki nem gyanúsított meg semmivel.

Amúgy érthetetlen számomra az egész.
Hja, nem vagy egyedül, az zicher.

Hoember # 2024.01.17. 11:41

Azért aggódok, aggódtam, mert a fejemhez vagdaltak olyan dolgokat amiket eddigi életem során soha.
Nem kerültem soha ilyen szituációba, hogy meggyanusítottak volna. Még egy csokoládé vagy szelet sütemény lopásával se vádoltak meg, nem egy nagyobb értékű valamivel....
Pláne rohadt dühítő, hogy felelőtlen hanyag volt a kőműves ugye, mert otthagyta a létrát felállítva a házfal mellett.
Amúgy érthetetlen számomra az egész. Amennyiben szándékosan otthagyta akkor nem gondolt arra, hogy feltámad a szél és valakire rádönti a létrát, vagy bármire? Amennyiben nem viszi el a létrát valaki, mindegy, hogy maga a kőműves, vagy járókelő az utcáról. Akkor a pár hónap alatt biztos eldöntötte volna a szél, jobb esetbe a gyümölcsfáimra, rosszabb esetbe valakire. Egyszerűen nem értek embereket. Én a saját műhelyembe elpakolok barkácsolás után...

Szomorú örökös # 2024.01.17. 03:52

Hoember

Józan ésszel átgondolva valóban egy lehetőségnek vélik, hogy én nyúltam le a meglévő létráim mellé és azért fenyegetőznek rendőrrel, hogy akkor majd előveszem.

Ha a kőművesnek nem hiányzott több napon keresztül a létra, akkor te most miért is aggódsz?

Majordomus # 2024.01.16. 21:23

Többet gondolsz bele mint érdemes.

Ha a kőműves nem háborog akkor te se aggódj.

Hoember # 2024.01.16. 14:29

Remélhetőleg nem fognak hosszabb "csodát" kihozni a dologból.
Nem szeretném a kellemetlenséget, magyarázkodást munkahelyen stb. hogy hova is kell mennem.
Józan ésszel átgondolva valóban egy lehetőségnek vélik, hogy én nyúltam le a meglévő létráim mellé és azért fenyegetőznek rendőrrel, hogy akkor majd előveszem. Bár elég fogyatékos gondolat ha így van....

Majordomus # 2024.01.15. 20:54

Nyugodjál már le.

Minden csoda 3 napig tart...

Hoember # 2024.01.15. 18:26

Szomorú örökös.
Ezt mondom én is. Tisztába vagyok az árakkal. Bár 3*6.osat olcsóbban is lehet venni. Nyilván eltérő paraméterekkel, terhelhetőséggel.

Szomorú örökös # 2024.01.15. 16:35

Hóember

nem áll meg egy kitolható alulétra ára se 30.000.ft.ból az biztos

Én most vettem 3x6 fokos Krause létrát, 52 ezer volt.

Hoember # 2024.01.15. 13:04

Zoltanus. Én az értékhatárt nem tudom pontosan, hogy hogyan is állapítják meg ilyen esetben, de nem áll meg egy kitolható alulétra ára se 30.000.ft.ból az biztos. Én kifejezetten figyelek rá pl, ha használom a sajátomat, hogy ne hagyjam kint, de legalábbis ne szem előtt éjszakára, mert könnyen meg lehet lovasítani, súlya nincs, értéke annál nagyobb.

drbjozsef
"Ha ilyen lelkis vagy, arra van terápia." Lehetséges, hogy ez nem normális, vagy másoknak nincs lelkiismerete... Nekem van és elszomorít, hogy így belegázolnak.

A "drága néniről" pedig csak annyit, hogy szinte az összes szomszédjával volt vitás ügye.... Lehet, hogy most én jövök.
Akkor viszont nem fog nála feketén dolgozni se kőműves, se sövény nyíró napszámos.
Mindenkivel be akarja tartatni keményen a szabályokat, legyen szó bármiről is. Ő maga persze kivétel.

drbjozsef # 2024.01.15. 12:36

Hát ez már nem jogi kérdés.
Ha ilyen lelkis vagy, arra van terápia. A nénikének is, ha nehezen dolgoz fel dolgokat. Van ilyen, nem szégyen az.

Zoltanuss # 2024.01.15. 10:09

Egy összecsukható alu. létra olyan 25 -max. 30 eft.
Kizárt hogy a rendőrség ilyen ügyekkel foglalkozna.
Hanyag,felelőtlen kőmíves ,bajkeverő szomszéd asszony erősíti ezt a véleményt.

Hoember # 2024.01.15. 09:42

Nem, a kőműves nem akar rendőrségre futkozni.
Lehet attól is fél, hogy nincs kiváltva az iparja, és erre is fény derülne akkor?

Vagy nekem se akar kellemetlenséget. Bár azt ő is mondta, hogy "ki menne már be oda egy létráért" szerintem beletörődött a saját butasága, hanyagsága következményébe.
A nénike nem tudja feldolgozni, hogy nála dolgozott a kőműves és ebből kifolyólag tűnt el a létrája.
Nekem csupán roppant rosszul esik, hogy megvádoltak burkoltan. Rendkívül lelkis vagyok ilyen téren.
Nem szeretem ha gyanusítgatnak, pláne alaptalanul. Sajnos térfigyelő kamera nincs a környéken, azon esetleg lehetne látni valamit ha valaki visszanézné azt a pár napot október végén amikor lába kélt a létrának, mert ilyen létra max. furgonba férhet be. Nekem van egy gagyi kamera a ház egyik oldalán, de nem azon ahol végig lehetett sétálni a létrával. A szomorú szerintem, hogy az meg se fordul a fejükbe, hogy nem egy korhadt fa létra vigyorgott az utcán közlekedőkre.
Ők csupán arra a verzióra gondolnak, hogy és elloptam a saját udvaromban hagyott létrát.
Mikor a szomszéd testvére elkezdett vádaskodni, azonnal mondtam neki, hogy most hívjon rendőrt, körül lehet nálam nézni. Erre persze mellébeszélést kaptam.

drbjozsef # 2024.01.15. 05:41

Hoember,

Egészen biztos lehetsz benne, hogy ha a kőműves feljelentést tesz, akkor ismeretlen tettes ellen teszi. Mert azt fogják neki mondani a rendőrségen. Már ha ragaszkodik hozzá, és nem hajtják el, hogy három hónap után mégis mi a francot akar?
Bár ha jól olvaslak, a kőműves nincs is a sztoriban. Milyen alapon tenne feljelentést a szomszéd, vagy nője, vagy a testvére, vagy akárkilye? Mi közük a kőműves létrájának az ellopásához?

Ugyanmár.

Majordomus # 2024.01.14. 21:53

Lehet az is belőle....

matthiasi # 2024.01.14. 20:39

Rágalmazásért kell bepanaszolni!

Kovács_Béla_Sándor # 2024.01.14. 20:39

Majd gyere vissza akkor, ha tényleg meggyanúsítottak. Nem a szomszéd - a rendőrség.

Hoember # 2024.01.14. 19:33

"Nem is fogsz idézést kapni."
Dehogynem ha úgy jelent fel, hogy én loptam el.

Azzal fenyegetett nyomatékosan, hogy amennyiben nem kerül elő akkor, de már leírtam.... Nem beszélgetve, tájékoztatott, hanem szinte gyanusított!

"Ha egyszer eltűnt egy létra, és nincs meg ki vitte el, akkor miért olyan furcsa neked, hogy rendőrségi ügy lesz belőle? Minek kellene lennie?"
Őszintén? Ismerve a szomszédot, tényleg nem furcsa, mert ahol csak lehet keresi a szabályok betartását.....
Én mondjuk mikor eltűnt egy osztrák új gumikerekes talicska az udvaromból, elkönyveltem tanulópénznek.

Normális, földön járó ember mondjuk betudja a dolgot hanyagságnak. Lassan három hónapja elhagyta a kőműves a nem kis értékű szerszámát és most eszébe jutott, hogy vajon hol is lehet.... ???
Amúgy végül is a mester magát okolja a butaságért ami helyén való, csupán a szomszéd nem fér a bőrébe..

drbjozsef # 2024.01.14. 17:42

Hoember,

Nem is fogsz idézést kapni.

Ha egyszer eltűnt egy létra, és nincs meg ki vitte el, akkor miért olyan furcsa neked, hogy rendőrségi ügy lesz belőle? Minek kellene lennie?.

Hoember # 2024.01.14. 15:51

"Senki nem vádol lopással."
Azt mondja, hogy nem, de ha nem kerül elő akkor rendőrségi ügy lesz belőle. Ez nem vád? Max. még nem kaptam idézést!

"Az, hogy tudod, ők mire gondolnak, az inkább a te problémád."
Eléggé probléma így az egész. Pláne ha elhíreszteli a drága szomszédom amit nem is követtem el.
Kihallgatásra járni pedig nem szeretnék. Üzemanyag, idő. pláne a tudat ha tényleg menni kell, hogy miért is.....

drbjozsef # 2024.01.14. 15:18

Senki nem vádol lopással.
Az, hogy tudod, ők mire gondolnak, az inkább a te problémád.
Nincs teendőd.

Hoember # 2024.01.14. 15:14

Kőműves dolgozott október utólsó napjaiban a szomszédom házán, de az én telkemen, telkemről. Nem tudtam, hogy a munkát befejezték-e, nem köszönt el a mester.
ott maradt a háznak támasztva egy aluminium létra. Pár napig ott állt, majd eltűnt. Én azt gondoltam, hogy volt a kőműves ismét, befejezte a munkát és elvitte. A kőműves ismerősöm nekem is. Nem háborodtam volna fel ha nem közli, h jön, bejön a udvaromba és viszi a létráját. Ahogy azon se akadtam fent, mikor utólsó alkalommal úgy ment el, hogy nem köszönt, nem közölte, hogy végzett. Múlt héten hívott a kőműves, hogy nincs-e itt a létrája. Mondom nincs, én azt gondoltam, h elvitte. Azt mondja, akkor megnézi a ház udvarán akinek dolgozott, mert nem tudja ő se. Viszont azóta nem emléxik rá, hogy használta-e a létráját máshol. Pár napja hívott a szomszéd nő testvére, hogy a szomszédom tiszta beteg lelkileg, meg akarja venni a kőművesnek a létrát. Illetve közölte, hogy ha nem kerül elő a létra, rendőrségi ügy lesz belőle. Visszakérdeztem, h engem gyanusítanak, h elloptam a létrát? Azt mondja, hogy nem, de ha nem kerül elő akkor rendőrségi ügy lesz belőle.
A beszélgetés alkalmával kétszer nyomatékosan elmondtam neki, hogy most én dolgozok, de azonnal hívjon rendőrt és megyek haza, körül lehet nézni nálam meg lehet keresni a létrát.
Lényegében azt gondolják, hogy én lenyúltam a létrát. A létra fel volt állítva a ház falához, valószínű valakinek jobban kellett mint a kőművesnek az elmúlt lassan három hónapban, beugrott összetolta a létrát és távozott vele. Vagy egy másik variáció, hogy a kőműves elvitte, de ő nem emléxik, hogy elvitte volna.

A kőművest azonnal felhívtam, mikor a nő hepciáskodott, neki is elmondtam, hogy lehet hívni a rendőröket a házamhoz. Azt mondta, hogy ez hülyeség, ő nem szeretne rendőrségi ügyet. Szerintem kettő oka lehet erre. Vagy fél, hogy előkerül a létra valahonnan és kiderül, h ő vitte el tőlem. Vagy attól tart, hogy ha eljárás lenne a dologból, megkérdeznék tőle, hogy hogyan, miképp dolgozott a házon, kiváltott ipar nélkül.