Elidegenítési és megterhelési tilalom


wers # 2020.02.24. 06:55

elidegenítési tilalom alatt álló autót nem vonathatsz ki a forgalomból?

Véglegesen biztos nem lehet.

Sajnos az Opel Bank jogutódja a GMAC Hungary Zrt is megszünt, jogutód nélkül, így sajnos az igazolást nem tudom hogy honnan tudnám beszerezni.

GMAC Hungary Pénzügyi Szolgáltató Zártkörűen Működő Részvénytársaság végelszámolás alatt

Szerintem még meg vannak az iratok. Ha nem, adnak olyan igazolást, hogy nem vagy a rendszerben - márt törölték. Azt elfogadja a kormányablak.

drbjozsef # 2020.02.23. 18:41

Szerintem a forgalomból való kivonás nem elidegenítés.

Azt mondták volna a kormányablakban, hogy elidegenítési tilalom alatt álló autót nem vonathatsz ki a forgalomból?

Pmarton # 2020.02.23. 10:46

Tisztelt Szakértők!

Javaslatukat szeretném kérni, hogy kihez tudnék fordulni gépjárműven elidegenítési tilalmávak kapcsolatban.
Az autót szeretném kivonatni a forgalomból, de sajnos nem emlékszem, hogy az Opel Bank-os hitel lejárta után a Bank megküldte volna a törzskönyvet ill. a igazolást, hogy az elidegenítési tilalmat töröltethetem.
Sajnos az Opel Bank jogutódja a GMAC Hungary Zrt is megszünt, jogutód nélkül, így sajnos az igazolást nem tudom hogy honnan tudnám beszerezni.

Válaszukat előre is köszönöm.

Üdvözlettel,
Marton Péter

ObudaFan # 2017.07.15. 07:16

Ha a te gyerekeid után veszed igénybe a CSOK-ot, akkor a telek nem lesz probléma. A terhek szerintem már problémát jelentenek, mert a rendelet csak a CSOK-kal egyidejűleg felvett hitel vonatkozásában engedi, hogy a ranghelye megelőzze a CSOK zálogjogot és elid. terh. tilalmat. De azért a bankossal beszéld meg, hátha lát megoldást.

teddy5 # 2017.07.11. 16:05

Tisztelt Fórumozók!
Olyan kérdésem lenne, hogy szeretném igényelni a CSOK támogatást, azonban lenne a férjem és az én nevemen is valamennyi tartozás, ami nem állami tartozás. Az lenne a kérdésem, hogy az elidegenítési és terhelési tilalom véget az új házra széljegyzetben történő kérelmeket (az előzőekben említett tartozás) elfogadják vagy sem? Tehát a 10 év alatt ráterhelhetik-e vagy sem, mivel hitel nem lenne igényelve, hanem csak a CSOK lenne bejegyezve?
Illetve. van-e arra lehetőség, hogy a fiam nevén lenne az építési telek, aki nagykorú. azonban a férjem és az én tulajdonomban lenne a megépítendő ingatlan, amire a CSOK-ot bejegyzik?
Köszönöm.

Stage # 2016.05.11. 20:30

Ja, hogy lehet ezt egyszerűbben is. Jól van na. Köszi.

wers # 2016.05.11. 16:26

Úgy gondolom, hogy a kérdező biztosítékot szeretne a vételár összegére

Ezt gyanítottam, na de így? Nem értek hozzá, én csak kérdeztem.

Irigyellek benneteket, hölgyeim” Melyikünket? :))) na meg kit miért?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.11. 12:06

:) Jaaaa...
Akkor viszont rendkívül kacifántos - és elég költséges - módszert talált ki.

lajcsó # 2016.05.11. 09:56

"Ti tényleg értettétek, mit akar?"
Talán. Úgy gondolom, hogy a kérdező biztosítékot szeretne a vételár összegére, mivel a gépjárművet részletre adja el.

wers # 2016.05.10. 21:25

Ùgy tünt, hogy értem? Béla, csak rácsodálkoztam. Kérdőjelekkel (ha nekem szántad)

lajcsó # 2016.05.10. 18:45

Inkább alapítsatok a követelésed erejéig jelzálogjogot az ingatlanra!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.10. 18:19

Irigyellek benneteket, hölgyeim. Ti tényleg értettétek, mit akar?

Bea1 # 2016.05.10. 18:01

teljes kifizetés után kerüljön a nevére, vagy/és közjegyző előtt kössétek.

wers # 2016.05.10. 16:10

Hogy mit is akarsz? Előre fizetési meghagyást és végrehajtás a még el sem adott gépjárműre?

Stage # 2016.05.10. 15:57

Üdv!

Szeretném eladni részéletre a gépkocsimat egy magánszemélynek, akinek lenne teher mentes ingatlan fedezete.

Úgy gondoltam ezt, hogy indítok ellene egy fizetési meghagyásos eljárást, amit hagyunk jogerőre emelkedni, majd a végrehajtónál kérem az ingatlanjára az elidegenítési és terhelési tilalmat amíg a gépkocsit teljesen ki nem fizeti.

Ez így tud működni? Jogerős fiz. meghagyás birtokában lehet a végrehajtónál kérni az ingatlanra ilyet?

Előre is köszi

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.06. 06:31

Akkor vársz egy évet. Ilyen gyorsan nem fogják megszüntetni. (A következő választásig biztosan nem. :) )

Györgyi1982 # 2016.03.05. 17:17

Új lakás vásárlása/építése esetén nem kizáró ok, viszont használt lakás/ház vásárlása esetén nem lehet másik, 50%-nál nagyobb tulajdoni hányad.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.05. 16:25

de a mostani szabályozás értelmében nem lehet 50 %-nál nagyobb tulajdoni hányadú lakástulajdon a nevemben.
Nekem úgy rémlik, ez már nem igaz.

Györgyi1982 # 2016.03.05. 15:03

Kedves Kovács Béla Sándor! Köszönöm a segítséged! Vásárolnék egy másik házat, amelyikre szeretném az új családommal, és közös gyermekünkkel igénybe venni a csokot, de a mostani szabályozás értelmében nem lehet 50 %-nál nagyobb tulajdoni hányadú lakástulajdon a nevemben. Mivel ez a ház 100%-ban az én tulajdonom, így ellehetetlenítik azt, hogy igénybe vegyem a csokot az új házasságomban született gyermekemre. Sehogysem lehetséges, hogy az elidegenítést levegyék? MÁr csak erre az évre szólna. Vagy sehogysem megoldható, hogy csak 50% tulajdonrész maradjon a nevemen?

Előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.05. 14:53

Nem.

Györgyi1982 # 2016.03.05. 13:38

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni. 2006-ban igénybe vettem a szocpolt két gyermekemre. A ház 100%-ban az én tulajdonom. Most el szerettem volna ajándékozni a két gyermekemre az ingatlant, de azt mondták a korm. ablakban, hogy 2016. dec. 31-ig elidegenítési tilalom van rátéve, így az ajándékozás nem lehetséges. (Egyébként úgy hallottam egy másik adásvétel kapcsán, hogy 2006-ban volt valami változás ezzel kapcsolatban, és 2006-ban volt olyan, hogy nem 10 év, hanem csak öt év volt az elidegenítési tilalom?? Az ügyintéző azt mondta a MÁK-nál, hogy nem tudja megmondani, hogy mikortól lett 10 év, nem pedig öt.) Kérelmet írtam a MÁK-hoz, hogy egyedi méltányosságból a 2016. dec. 31-én lejáró elidegenítési tilalmat vegyék le a házamról, mert szeretném azt a gyermekeimre ajándékozni, ugyanis így tudom csak őket támogatni. Elutasítottak. A kérdésem az lenne, hogy így, hogy rajta van még az elidegenítési tilalom, így a ház 50%-át el tudom-e ajándékozni? Elég-e az biztosítéknak, hogy a ház fele marad a nevemen? Előre is köszönöm a segítséget!

Nikolade # 2016.01.29. 06:52

Jó napot! Kérdésem elidegenítési tilalommal terhelt használt autó vásárlásával kapcsolatos.
2015. november 13-án vásároltam egy Suzuki Swift személygépkocsit, kereskedőtől (ez a tény azért fontos, mert neki nem kötelező ugye átiratni saját névre az autót, illetve törzskönyvet kérni - ő csak megjegyzés rovatban szerepel a forgalmiban). Az adásvételkor "elfelejtette" közölni velem, hogy NAV-os tartozása miatt elidegenítési tilalom van az autón, ez csak akkor derült ki, amikor az eredetiség vizsgát megcsináltattam, biztosítást kötöttem, és mentem az okmányirodába átiratni a járművet. Az eladó (cégtulajdonos) sűrű elnézéskérések közepette megígérte, hogy pár napon belül elintézi az ügyet, mert ez egy tévedés, és már folyamatban van a terhelés megszüntetése. Kicsit megnyugodtam... Aztán 2 hónapig hetente kaptam a telefonhívásokat, meg üzeneteket, hogy már csak napok kérdése, és meglesz. Persze nem lett meg. Mostanra elvesztettem a reményt, de nem tudom, hová fordulhatnék. Írtam egy ajánlott tértivevényes levelet az eladónak, amelyben jeleztem, hogy az autó visszavásárlását szeretném, de a levelet nem vette át, ma már nem is jelentkezik. Mi a további lehetőségem? Menjek el a rendőrségre és jelentsem fel? Előre is köszönöm a választ.

ObudaFan # 2015.06.18. 15:13

Ha elidegenítési és terhelési tilalom van bejegyezve, az mindenképpen akadálya az ajándékozásnak. Az más kérdés, hogy abban az esetben, ha ez a szerződés meg lett szüntetve, akkor kérdés, hogy minek a biztosítéka az az elidegenítési és terhelési tilalom. Az ugyanis elvileg csak úgy magában nem állhatna.

pagda # 2015.06.17. 01:35

Tisztelt Szűcs Lajos

Nem a szerződés lett módosítva amiben amúgy nem is szerepelt elidegenítésről szóló kitétel,hanem közös megegyezés alpján felbontották.De a lemondó papírt csak azzal a feltétellel írta alá a testvérem hogyha beleveszik az elidegenítést az ingatlanra.Tehát ha jól értem a válaszát akkor ez íly módon nem lehet akadálya az ajándékozásnak illetve nem lehet per alapja a későbbiekben.

Köszönöm a segítségét és a gyors válaszát.
Tisztelettel
Pagdaczky Flórián

lajcsó # 2015.06.16. 09:51

"Az öröklési szerződésen alapuló elidegenítési és terhelési tilalom az örökhagyóval szerződött fél javára a szerződéssel lekötött ingatlanra vagy annak eszmei hányadára - eltérő megállapodás hiányában - az örökhagyó bejegyzési engedélye nélkül is feljegyezhető."
Ez a jogszabály. Szerintem a szerződés felbontása után a tény feljegyzését nem lehet kérni.
Véletlenül nem szerződés módosítás történt?