Õsz óta (másoddiplomás) esti tagozatos egyetemista vagyok. Az egyetem szerint hallgatói szerzõdést kell kötnöm velük. Nem igazán értettem miért, de nem vitatkoztam. A szerzõdést három eredeti példányban aláírtam, majd ahogy kell, leadtam a tanszéken. Ez még õsszel történt. A szerzõdésbõl én nem kaptam egyetlen példányt sem. Januárban, amikor átvettem az igazolást a befizetett tandíjról (az adó visszaigényléséhez), rá volt tûzve egy cetli, miszerint az aláírt szerzõdés engem illetõ példányát nem adják ki, majd õk megõrzik, hiszen én, mint diák úgyis csak elhagyom az ilyen fontos, hivatalos iratokat. Gondoltam, ez vicc. Tegnap bementem a tanszékre, hogy elkérjem az én példányomat, de elküldtek, a fenti okokra hivatkozva. Végül egy másolatot sikerült "kisírnom", de szerintem ez így azért nem korrekt.
Kérdésem:
- Lehetséges-e úgy általánosságban, hogy én, mint szerzõdõ fél nem kapok eredeti példányt (mert pl. csak egy eredetit írunk alá)?
- Lehet-e, hogy én, mint szerzõdõ fél az általam aláírt szerzõdésbõl nem kapok (pedig abban vannak leírva a jogaim és a kötelezettségeim)?
- Lehet-e, hogy a határozottan nekem szánt példányt az egyetem nem adja át bármilyen okra hivatkozva?
- Hivatkozhat-e arra az egyetem, hogy én úgyis elhagyom? (mert szerintem 1. az az én magánügyem, hogy mit kezdek egy hivatalos papírral 2. talán így közel a 30-hoz már kinézhetõ belõlem, hogy el tudok tenni hosszútávra egy papírdarabot)
- Vajon milyen indokkal érhetem el, hogy az egyetem átadja nekem az én példányomat? (Ugrálni nem nagyon akarok, mert hát ugye mégiscsak rajtuk múlik, hogy lesz-e diplomám)
Elõre is köszönöm a segítséget.
A legszörnyûbb: évfolyamtársaim nem értik, engem miért zavar ez az egész és hogy miért kell nekem a szerzõdés?