Nem teszik át az ügyet. A bíróság illetékességének megállapításánál a keresetlevél beadásának időpontja irányadó.
Polgári jog - segítség!
Üdvözlöm a fórumozókat!
Szakember vagy a témakörben jártas fórumozó útbaigazítására lenne szükségem.
Pályakezdőként felvettem egy kisebb összegű hitelt ami 150.000Ft volt, több hitelem is volt de azokkal nem volt gondom, rendesen törlesztettem. Viszont 24évesen egészség ügyi okok miatt elvesztettem a látásom, a munkám olyan jellegű volt, hogy abban nem dolgozhattam tovább. Viszont nyugdíjat nem kapok mert 3,5évet dolgoztam a korosztályomban pedig 4évnek kell lenni(250.000Ft-volt a bruttóm, alkalmazotti jogviszonyban dolgoztam). Jelenleg
22.800Ft kapok vakok járadékát ami most fogyatékossági járadék ha jól tudom, ebből az összegből nem tudok semmit kifizetni mert ez csak az alapvető dolgokra elég. ezért lemaradtak a hitel számlái. Most ott tartok, hogy végrehajtónál van a hitel és bíróságra járok illetve visznek, mert be szeretné hajtani ami teljesen jogosnak tartok. A bíróságon elmondtam át kell képeznem magam, hogy munkához jussak akkor ki tudom fizetni, de sajnos ezt nem fogadta el a bíró és egy összegben követelik, nem jogerős felebezhetek. A tárgyalástól számított 15 nap a fellebbezési határ vagy mikor kipostázzák attól kell számolni?
Illetve mit tehetek még van megoldás?
Köszönöm mindenkinek!
A kézbesítéstől számít a fellebbezési határidő, vagyis amikor átvette az elsőfokú ítéletet a postán.
Tisztelt Fórumozók! Melyik az a törvény, amelyik kimondja, hogy polgári ügy esetén az esemény bekövetkeztekor hatályos jogszabályok az irányadók?
Vagyis egy később születendő rendelet a jogi tényállást a korábbi időpontra nem befolyásolhatja? Alkotnány? PTK? Pp? Nem találom!
Köszönöm!
a jogalkotásról
3. A szabályozási átmenet
15. § (1) A jogszabályi rendelkezést - ha jogszabály eltérően nem rendelkezik - a hatálybalépését követően
- keletkezett tényekre és jogviszonyokra, valamint
- megkezdett eljárási cselekményekre
kell alkalmazni.
(2) A jogszabályi rendelkezést - ha jogszabály eltérően nem rendelkezik - a hatálya alatt
- keletkezett tényekre és jogviszonyokra, valamint
- megkezdett eljárási cselekményekre
a jogszabályi rendelkezés hatályvesztését követően is alkalmazni kell.
Tisztel ügyvédurak! A kérdésem az lenne hogy jogerős bírósági végzést meg lehet e támadni? Ugyanis vannak elfogultságok és nagyon sok hiba. Válaszukat előre is köszönöm
Vannak esetek, amikor meg. Egyes végzések ellen pl. van helye felülvizsgálatnak.
Tisztelt ObudaFan! És a jogerős bírósági ítélet után bármikor meglehet tenni? vagy van határidő?
60 nap a kézbesítéstől.
Tisztelt ObudaFan. 60 nap után semmi esély rá?
Még plusz 30 napig igazolással lehet élni.
Hogy egyéb jogorvoslati eszközök felmerülhetnek-e, sőt, hogy ez egyáltalán felmerülhet-e, arra meg nem lehet válaszolni, mert olyan kevés az információ.
Köszönöm, óbudafan!
Nincs mit.
balesetijogasz köszönöm!
Azóta megkaptam a határozatot, illetve ítéletet, miszerint 1összegben kell 15napon belül kifizetnem a hiteltartózást és az avval járó költségeket per költség stb..
A kérdésem önhöz az lenne mivel valószínűleg elolvasta az előző kommentemet, mit tehetek, milyen jogi lépéseket eszközölhetek felebezni nem tudok mert az 10% a követelt összegnek ami illetek ha jól tudom, 22.800Ft-os fogyatékossági támogatásból ezt nem tudom kifizetni.
Tehát felebezést kizártam, ha jogerőre emelkedik a határozat
milyen eljárás alá kerülhetek?
Próbálok elhelyezkedni állást találni de nem egyszerű régió szempontjából, hogy vak vagyok meg kizáró ok.
elöre is köszönöm válaszát.
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Külföldön élő magyar család vagyunk.
Szeretnék segítséget kérni, hogy külföldön hová tudnánk menni ahol foglalkoznak polgári jogokkal?
2 éve megvettük a lakásunkat, a felettünk lévő önkormányzati lakásban élő család megkeresíti az életünket. Többször is panaszt tettünk az önkormányzatnál is de sajnos nem történt semmi akkor sem ha rasszista megjegyzéseket tesznek a származásunkra.
Hallottam már a Polgári jogról, de sajnos nincs ötletünk, hogy hová mehetnénk segítségért. Eladni képtelenek vagyunk még áron alul is.
Választ és ötleteket előre is köszönöm!
Magyarországon ez jegyzői és bírósági hatáskörbe tartozik. De hogy épp abban az ismeretlen országban, ahol éltek, hová, azt honnan tudhatnánk?
pepe28!
A fellebbezési illeték a vitatott összeg 6%-a. Lehet költségmentességet (teljes vagy részleges) kérni, ilyen kis jövedelemnél valószínűleg megadja a bíró. Erre van külön nyomtatvány, amit a birosag.hu oldalon le lehet tölteni. Ezt kell kitölteni és csatolni a jövedelemigazolást, és a fellebbezéssel együtt benyújtani a bíróságra. Ilyenkor nem kell leróni az illetéket a fellebbezésen. A bíróság elbírálja a költségmentességi kérelmet, ha megadja akkor egyáltalán nem kell illetéket fizetni, teljes esetén semmiféle perköltséget.
De fellebbezni csak akkor érdemes, ha jogilag is megállja a helyét, időhúzás miatt nem célszerű. Inkább részletfizetést kell kérni az elsőfokú bíróságtól.
Január 1-től 8% a fellebbezési illeték.
balesetijogasz köszi
Csatolták az ítélethez a költségmentességi nyilatkozatot. Felebezéssel együtt postáztam a bíróságra, részletet ügyben nem lett megállapodás mivel az az összeg amit kapok(fogyatékossági támogatás címen) elég csekély a létfenntartásra sem elég nem, hogy részleteket fizetni.
„jogilag is megállja a helyét”
Remélem meg!
Üdvözlök mindenkit!
Gyermektartás díj leszállítási tárgyalásom volt,ahol a bíró nő teljes mértékben megalázott és alapvető jogaimat figyelmen kívül hagyta és számomra egyértelműen tudtomra adta a viselkedésével,hogy részre hajló az alperes felé.
Bíró elleni panasszal éltem,amire 30 napon túl válaszoltak,hogy mindent rendben találtak.A tárgyaláson többször kijelentetem,hogy fellebbezési jogomról nem mondok le és mégis a végzést úgy kaptam meg,hogy mind ketten lemondtunk.Felháborító!! Ennek ellenére hivatalos fellebbezést írtam,amit 2011.november 17-én átvettek.Válaszra sem méltattak a mai napig!
Mit tudok ilyen esetben tenni,ki tudna nekem ilyen helyzetben segíteni?
Köszönettel!
Szívesen, sok sikert!
T.Jogászok!
Nagyon sürgősen tanácsra lenne szükségem. Tartozás miatt beperelték férjemet. A tartozás jogos, az összeg nem. (3 millió HUF)Felperes bírósági szakértő értékbecslő. Nov.-ben febr. 15-i tárgyalási időpontot kaptunk. Dec.-ben jött egy másik idézés egy másik bírótól, (hivatkozva a "Kisösszegű perekre"), Jan.05-i (feltehetően egyszeri) tárgyalásra idézés. Kérjünk-e másik bíróságot, hivatkozva a felperes "munkájára" (már nyugdíjas, de továbbra is elfogad bírósági felkéréseket, ráadásul tudtommal nem csak a mi megyénkben). Honnan tudhatom, hogy melyik bíróságon nem ismerős? Kérhetem a bíróságot, hogy nyilatkoztassa?
Egyúttal kifogásolni is kellene a "kisösszegű perré" nyilvánítást? (Épp ez az átminősítés döbbentett rá arra, hogy itt nagyobb gond lehet, van azonban, aki szerint csak egy bírói tévedés, véletlen). Ki akarjuk fizetni a tartozást, nem akarunk pereskedni, mindössze még egy kis időre van szükségünk (kb. másfél hónap), felperes ezt nem hajlandó megérteni.
Elóre is köszönettel.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02