Apród csalás


Evahalmosi # 2020.03.31. 22:59

Hivatalosan a rendőrségről is el lehet hajtani valakit??

Ezt nem is tudtam.

drbjozsef # 2020.04.01. 05:20

Evahalmosi,

Persze. A rendőrségen feljelentést bűncselekmény gyanúja esetén lehet tenni. A ti eseteteknek semmi köze bűncselekményhez. Ez egy polgári jogi vita, ami a bíróságra tartozik, ehhez pert kell indítania. Nem a rendőrségen.

Ben Jedi-Force # 2020.04.01. 08:10

Mindenki jelentkezzen nekem, akik még nem vették fel velem a kapcsolatot! E-mail címem: feketebroker@gmail.com

Az internetes csalók nevei: Spitzer Mónika, Zsigri Richárd, Spitzer Dávid, Spitzer Zoltán Dániel!

Én vonom össze az ügyeket!

A rendőrség nem foglalkozik velük, egymásban bízzatok!

De a feljelentést mindannyian tegyétek meg! Mivel régen gyorsan kaptak büntetést, mindannyian tegyetek feljelentést!

Ez a nyilvános videóm! Mindig ezeken vannak frissítve az internetes csalók legfrissebb adataik, amikkel ők rendelkezhetnek! youtube.com/watch?v=PR8KFwt5g_o

A privát videóim pedig ezek, bizonyítékokkal.
Első videó: youtube.com/watch?v=a4KuxyF76xM
Második videó: youtube.com/watch?v=SG0qzpCx-MU
Harmadik videó: youtube.com/watch?v=S_dKGYWLD78
Negyedik videó: youtube.com/watch?v=o2zT0HIXD2A

krasi # 2020.04.27. 17:01

Internetes Károsultak oldal ujra indult! Aki akarja keresse fel mert közzé teszik oldalukon a felhívást és az ügyeket károsultakat keresve összefésüik! https://www.facebook.com/…956190189383

konvoj # 2020.06.11. 06:46

Kedves Fórumozók!
Szeretném félteni a kérdésem itt is, talán hamarabb választ kapok.
Jogi úton hogyan tudom érvényesíteni problémám:
Jófogáson vásároltam magánszemélytől(akiről utólag kiderült,boltja is van),utalás után elég nehézkes lett az adás-vétel, így 3alkalommal is kértem, hogy fizesse vissza a pénzem(4.000ft),elállok a vásárlástól. Pár napja megkaptam a termékeket, sem méretben, sem színben nem azt kaptam, amiben megállapodtunk. Jelztem, hogy a pénzt kérném vissza, Én pedig visszaküldöm a termékeket. Természetesen egy lekezelő, elutasító választ kaptam. A jófogáson jeleztem, de ők mint mindig, mossák kezeiket.
Szeretném visszakapni a pénzem, mert nem tudom használni a termékeket és nem is azért vettem, hogy tovább értékesítsem..
Fogyasztóvédő, békéltető testület, polgári peres eljárás? Hová lehet fordulni?
Köszönöm

drbjozsef # 2020.06.11. 09:18

konvoj,

Ha magánszemélytől vásároltál, vagyis nem fogyasztói szerződést kötöttél, akkor a hibás teljesítés bizonyítása a te kötelességed.

Tudod igazolni, hogy miben egyeztetek meg eredetileg, amihez képest mást kaptál?

Küldj neki egy tértis levelet az elállástól, és hogy utalja vissza a pénzedet. Ha nem teszi küldethetsz neki fizetési meghagyást. Ha ellentmond neki, úgyis per lesz belőle.

Békéltető testületnek itt nincs értelme, magánszemély eladó esetén felesleges kör.

konvoj # 2020.06.11. 20:38

Köszönöm a választ drbjozsef.
Üzenetváltásokkal, csatolt fotókkal tudok igazolni mindent. Illetve itt vannak még a kapott termékek Nálam.
A tértivevényt félek nem fogja átvenni, ha meglátja, hogy tőlem érkezik. Vagy nem is szükséges?
A fizetési meghagyás mikor, hol/hogyan tudom indítani Neki?
Nem történt még ilyen eddig Velem, így nagyon nem tudom, hogy mit is(és hol) kell/lehet tennem.

drbjozsef # 2020.06.12. 04:46

Ha biztos vagy benne, hogy ez hibás teljesítés, és te nem ezt rendelted, akkor küldd vissza a terméket. Amíg nálad van, nincs mit követelj.

Közjegyzőhöz kell elmenni, és ott indítani a fizetési meghagyást - egy felszólítás után.

Nem kell átvennie az FMH-t sem, annál jobb neked : jogerőre emelkedik, és onnantól nincs vita, fizet, vagy végrehajtás.

Azért egy közjegyzői kamarától érkező levelet csak át fog venni. Ha vitatja a hibás teljesítést, ellentmond neki, és akkor neked kell elindítanod a pert.

konvoj # 2020.06.12. 12:30

Köszönöm, igen, ez hibás teljesítés volt az Eladó részéről és még a tetejében, mikor írtam Neki, hogy átvettem és nem azt kaptam, amit megbeszéltünk (kérem vissza a pénzt), lekezelően elküldött a fenébe, hogy ne vele szórakozzak...
A termékeket ma visszaküldés Neki, ezzel egy időben a tértivevényes, elállási szándékú levelem is megküldtem Neki. Remélem észbe kap és utal...

Szomorú örökös # 2020.06.12. 18:11

konvoj

Anno engem hetekig hitegetett egy csaló. Aztán mikor egyik reggel írtam neki, hogy aznap délelőtt épp megyek a rendőrségre más ügyben és ha már úgy is ott vagyok, megteszem, hogy feljelentem, akkor érdekes módon még előtte hirtelen visszautalta a pénzt a számlámra. :-O

konvoj # 2020.06.13. 06:50

Szomorú örökös

Szerencsés vagy akkor, mielőtt itt írtam, közöltem Vele, hogy megteszem a rendőrségi feljelentést. Csak annyit írt: "hajrá" Sajnos már akkor láttam, hogy ez az ember erre megy, vagyis kis összegben károsít meg,mert úgy gondolja, (vagy akár tapasztalat is lehet már) senki sem fog a pénze után futni, csak fenyegetőznek.. A hirdetett termékek is mind 50.000ft alatti értékűek, gondolom ez is tudatos nála..

drbjozsef # 2020.06.13. 08:08

Mondjuk az felesleges, mármint feljelentést tenni. Fenyegetőzni vele egy próbát megér, hátha, esetedben úgy látszik nem jött be. De ne jelentsd fel, a rendőrség el fog hajtani. Ez nem bűncselekmény. Ez polgári ügy.

konvoj # 2020.06.13. 13:04

drbjozsef

Igen, sajnos ezt már megtudtam, hogy hiába is tennék tényleg rendőrségi feljelentést.
Ezért is kerestem más megoldást az esetemben, ami járható és lehet eredményes.

konvoj # 2020.06.16. 10:30

Amennyiben nem veszi át a tértivevényes levelem az Eladó (az elálással kapcsolatban), mennyi idő múlva fordulhatok közjegyzőhöz, hogy a fizetési meghagyást elindítsam?
Köszönöm

drbjozsef # 2020.06.16. 13:49

konvoj,

Ha tértivevényes levél kézbesíthetetlen (akár hiba miatt, akár mert elköltözött, akár mert megtagadja az átvételt, akár csak nem megy érte), akkor a küldemény is, és az igazolás is visszamegy a címedre.

Az igazoláson rajta lesz az ok is, amiért nem tudták kézbesíteni.

Amint megjött, indíthatod az FMH-t.

wers # 2020.06.17. 04:50

Amint megjött, indíthatod az FMH-t.

Csak érdeklődés, mi a jelentősége megvárni a tértivevényt?

Mennyivel van előrébb egy tértis felszólítással? Ha ellent mond akkor a bíróságon azt kell bizonyítani, hogy nem azt kapta, amit rendelt - ha egyáltalán, hisz 14 napon belül indok nélkül elállhat.

drbjozsef # 2020.06.17. 07:37

Nem állhat el. Magánszemélyként adta el az eladó (de van boltja is, vagy ilyesmi).

Ha már felszólítom, csak illik megvárni, hogy teljesít-e.

wers # 2020.06.17. 08:01

Ja, hogy neten de magánszemélytől.

Ha már felszólítom, csak illik megvárni, hogy teljesít-e.

Ja, most nézem 12-én küldte. Akkor tényleg várni kellene még.

A lényege a kérdésemnek, érdemes volt tértisen is felszólítani? A rendelés is neten ment, az elállást is el kell fogadnia, vagy nem? Mi a különbség?

(mellesleg visszaküldés + tértis levél, lassan többe kerül mint az áru értéke)

drbjozsef # 2020.06.17. 11:05

Miért kellene elfogadnia az elállást, ha vitatja a hibás teljesítést? Semmit sem kell elfogadni.

Atze112 # 2020.06.23. 15:12

Sziasztok.

Keresek egy Tóth Bence Ottó nevű csalót hátha mást is megkárosított az illető.
Jófogáson hirdetett Dell 7720 típusú laptopért kifizetett előleggel felszívódott.

Adatai:
Tóth Bence Ottó
Budapest
Számlaszáma: 11773171-00235587
Telefonszáma: +36308711364
E-mail cím: benyuspls@gmail.com

Ha mást is átvert vagy ha valaki bővebb információval tud szolgálni az illetőről kérem jelentkezzen a mobilpix@gmail.com címen.

DraZs # 2020.06.30. 11:34

Üdv!

Keresek érintetteket, akit magát Juhász Lillának nevező személy átvert. Előre utalásért vaják könyveket árult a jófogáson, de természetesen felszívódott utalás után. Az ügyben rendőrségi feljelentés született melynek száma: 03000/289/2020. bü. (Bács-Kiskun megyei főkapitányság)

Ismert adatai:
Juhász Lilla
Mátraszele (feltehetően nem igaz)
Számlaszám: 10700237-72075726-51100005
Telefonszám: +36 30 8906888

Azóta láttam, hogy Balogh Zoltán néven is hasonló hirdetések voltak, de belőle nem tudtam kiszedni a számlaszámát.

Amennyiben feljelentés tennél, írd bele az ügyszámot, így nagyobb esélyünk van, hogy történik is valami.

explicit86 # 2020.06.30. 19:56

Helló, Én is átverés áldozata lettem a "Vajákos" módszernek.
Balogh Zoltán adatai...

Balogh Zoltán
12100011-17755142

Javaslom hangoljuk össze.

Szabina 30 # 2020.07.09. 07:58

Tisztelt fórumozók!
Minket is átvertek a Jófogáson egy rattan kerti bútorra utaltuk el a pénzt de szerencsére egy kis fenyegetéssel vissza kaptuk nem csak rólunk volt szó hanem több emberről azért írom ezt le hogy más ne járjon így Lukács Anikó a neve a számlaszáma 10402915-86704956-57571017 neki még véletlenül se higgyenek mert egy csaló!!

Somalaci # 2020.07.16. 09:23

Sziasztok, olyan embereket keresek akiket átvertek jófogáson. Keresztnéven szerepel az illető, jelenleg Szabolcs, de gondolom változó. A csomag sopronban lett feladva, de más cím áll rajta. Engem egy telefonnal vert át, azért keresek karosultakat mert az érték alapján csak szabálysértés, de ha más is így járt akkor már bűncselekmény és nagyobb rá az esély, hogy megtalálják.

Becsületes ember # 2020.07.22. 05:18

Tisztelt Fórumozók!

A figyelmeteket hívnám fel az alábbi "kedves honfitársunkra"; én Nagy Lászlónak ismertem meg, elképzelhető, hogy más nevet is használ a Jófogáson. Számlaszáma: 11773384-02834010
Számítástechnika terén, laptopokban utazik. Vigyázzatok vele.