Apród csalás

Gyuri # 2022.01.18. 19:33

Szép napot mindenkinek!
Egy jofogáson tettem szert egy vételre amin előre utalást kért az illető.
Szerencse hogy a vételár csak egy részét utaltam át (10000FT.-ot)
Addig beszélgettünk amíg azt mondta feladja, utána hazaér és küldi a fényképet a feladásról.
Na azóta is várom!
Már a telefont is tiltotta, hívom és egyből foglaltat kapok.
Egy xbox one s gépről van szó!
Bereczki Éva néven van. számlaszáma .11600006-00000000-97564797
Ne utaljon neki senki!!!!!

Pojka75 # 2022.01.17. 08:16

Én azt nem értem, hogy ha elvileg dolgoznak az ügyön, akkor miért van még mindig rengeteg ilyen hirdetés? Újabban elég sok női neves hirdetés bukkant fel, de pl. van olyan xbox one s hirdetés, amit 3-4 regisztrációval is árulnak ugyanazokkal a képekkel..... ezeket sem tudja kiszűrni a jofogás???
Nálam amúgy annyi történt, hogy az országos rendőrségtől áttették az ügyet a helyire, aki kb. 1 hónapja hívott, mert valamikor majd személyesen is be kell mennem vallomást tenni...... azóta semmi hír..... Nem értem a rendőrség miért nem hív fel ilyen hirdetőt és mérik be a telefont, vagy a számítógépet???

orofana # 2022.01.14. 13:22

Sziasztok jófogásos sorstársak! Nálam előrelépés történt az ügyben, legalábbis annyi hogy összevonták az ügyeket és van egy gyanúsított. És van gyanúsított. Nálatok hogy áll az ügy?

kingoftailor # 2022.01.02. 09:18

Kedves fórumozók!

Az ingatlanos csalások elkerülése végett szeretném felhívni a figyelmet több dologra is. Aki esetlegesen hirdet a https://megveszlak.hu ingatlan hirdetési portálon, azok az esetlegesen külföldiektől érkező üzenetet kezeljék nagyon körültekintően. Az esetek többségében a kkülföldiek érdeklődése átverést takar.
A nem magyarországi telefonszámokat ne hívják vissza.

Másik nagyon fontos, hogy ingatlan vásárlás esetén kerüljék a tulzottan olcsó ajánlatokat, vagy kezeljék kellő gyanakvással azt. Az ingatlan a legtöbb embernek a legnagyobb vagyontárgya és a többség nem akar tőle áron alul megszabadulni.

Megfelelő jogi képviselet nélkül a pénz átadása sem javasolt sem foglalónak, sem teljes vételárnak. Az erre sürgető törekvések keltsenek gyanút.

A megveszLAK-on lehet kérdezni egy nagy tapasztalattal rendelkező ingatlanjogásztól is:
https://megveszlak.hu/…gaszValaszol

Lemndes # 2021.12.26. 12:27

Igen, nem meglepő a sok videokártyás hirdetés csaló. Mivel most többszöröse a videokártyák ára a bányászok miatt, így kihasználják, hogy ezeket a termékeket sokan keresik most eladós oldalakon. Ezeket maximum úgy vegyétek, hogy értékelni lehet eladót és sok legyen neki, meg régóta legyen tag, plusz soha ne utalj előre és hasonlók. Én is saját káromon tanultam, mint írtam korábban, sose látom újra a pénzem ez azért elég gáz rendszer, hogy eltűnik az éterben sok ember pénze a csalók által és nem tesz senki semmit. Később meg ha elkapják, biztos nem kapjuk vissza akkor sem, ez a gond. Pedig látható tisztán az utalási előzménye a csaló illetőnek és hasonlók nyomok, még is nem érdekel senkit, hogy visszakapd a pénzed, ami téged illet.

piro07 # 2021.12.14. 19:53

Újabb csaló Barbara névvel a jófogáson! Gtx 1060 videókártyát nem küldi, el sem lehet érni. 10404986-81495149-50491002 K H bankszámlaszáma, telefonszáma +36306670323. Feljelentést megtettem. Nyomozás folyamatban. Sajnos ezzel a névvel és bankszámlszámmal telefonszámmal nem találtam, hogy csalást követtek volna el, most már ha valaki rákeres látni fogja és remélhetőleg nem károsítják meg.

Pojka75 # 2021.12.03. 07:13

Vigyázat!!

Jönnek a női neves "eladók"
Edit:
https://www.jofogas.hu/magyarorszag?…

Pojka75 # 2021.12.02. 18:26

drbjozsef:
Ez mind nem jogi kérdés, de a neten itt találtam ilyenről szóló fórumot. Azért írtam ide, hogy más is találja meg, és tudjunk egyeztetni és összevonatni a feljelentéseket. Akkor talán lesz elég súlya, hogy a rendőrség foglalkozzon vele.
Remélem nem okoz gondot kihagyni ennek a posztnak a beírásait, ha zavarja a jogi téma hiánya. Üdv. P. Gábor

drbjozsef # 2021.12.02. 17:13

hogy ez, hogy lehetseges, hogy ilyen nagy batorsaggal csalnak ki emberekböl több millio forintot

Ez sok minden, de hogy nem jogi kérdés, az hótziher.

bihon # 2021.12.02. 14:47

@Lemndes mivel, hogy ez egy jogi forum, engem is erdekelt volna ,hogy ez, hogy lehetseges, hogy ilyen nagy batorsaggal csalnak ki emberekböl több millio forintot, mialatt ez mind tökeletesen rögzül, szem. ig. szam, lakcim, bankkartya szäm, kamera felvetel, regisztracios adatok, ip. cim. stb. Elhiszem, hogy sok ilyen van es ez leterhelhet egy rendörseget/nyomozot, de ugy gondolom, hogy ilyen feltelekkel es ilyen technologia elönnyel ez meg csak veletlenül sem kene, hogy lehetseges legyen. Ha külföldröl csinälnak akkor megertenem, mert az megnehezitene a rendörseg dolgät, de meg csak erröl sincs szo. Velemenyem szerint a csalok a rendörseg lassusagara bizzäk a szerencsejüket. Tudjak hogy vagy lebuknak, vagy nem. De ha megis, akkor is ket ev a börtönben, mondjuk pär ev alatt összegyüjtött 10-20 millios csaläsert, sokaknak akar meg meg is erheti. A penzt räbizza vk-re kp-ban amikor meg kijön 2 ev mulva akkor pedig felmarkolja - behajtani ugyse fogja senki.

orofana # 2021.12.02. 13:33

Időközben a mai napon megkaptam a bűnügyi osztálytól a levelet hogy megkezdték a nyomozást.

orofana # 2021.12.02. 12:00

Köszönöm a tájékoztatást az ügyfélkapuval kapcsolatban!
A bankszámla mindig változik, viszont az én esetemben is Erste és úgyan úgy Budapest. Azon kívül hogy feljelentés van téve, nem nagyon lehet mit kezdeni. Ha összeadódnak a károsultak elutalt összegei, a rendőrség talán nagyobb hangsúlyt fektet az ügyre.

Pojka75 # 2021.12.02. 09:10

Már "amanda" is beszállt a bizniszbe:

Lemndes # 2021.12.01. 19:28

Szóval van aki visszakapta egyáltalán a pénzt amit kicsaltak tőle??? Ha igen hogy sikerült vissza kapni....

Lemndes # 2021.12.01. 19:18

Én is könnyen mondhatnák szép sztorit szép terméket és utaltatok emberekkel előre. Aztán visszajön 200 szorosa a pénznek. De ez nem így működik. Minek a sok biztonsági dolog, ATM kamera és a többi, ha nem ezért. Fura kicsit, mintha nem emberek érdekében lenne, itt látszik a rendszer működése, de a maszkra kiszabják egyből a bírságot meg ezekre, de az ilyenekre nem, nagyon jó.

Írjon aki tud érdemi, hatékony, célra vezető tanácsot adni!

Lemndes # 2021.12.01. 19:16

József: Durván hazudott meg van minden chat! Mondtam hogy készítek felvételt is mondta oké. Ez nem járja, ha ilyet lehet tenni akkor én is gazdag lehetnék ebből bőven, meg te is meg bárki! Ilyen nincs hogy elutaljuk, aztán eltűnik és nevet vált és csal tovább! Ilyen nincs, hogy ezt megteheti valaki és nem járnak utána ki van mögötte.

Lemndes # 2021.12.01. 19:14

Szóval ez a csaló számlaszáma, amit írtam ez előtt bejegyzésben, miért nem foglalkozik vele egyik bank sem? Hogy lehetséges ez? Mit lehet tenni? Rendőrség pénz vissza nem ad, csak feljelentést lehet ott tenni meg ezek a macerás dolgokat. Valaki volt így, vagy tudja, hogy lehet vissza kapni a pénzem???

11600006-00000000-96153222
A(z) 11600006 számhoz tartozó bank: (ennek utána néztem)
Erste Bank Nyrt.
1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.

(A hirdetésben egyébként Szeged van megjelölve "lakhelynek".)

drbjozsef # 2021.12.01. 19:13

"előre utalással ellopta" - hát ez gyönyörű...

Lemndes # 2021.12.01. 19:11

Csaló a jófogáson! 30.000 forintot lopott el!, előre utalással benyúlta. MSI Gtx 1050ti 4GB videókártya volt a hirdetett termék.

Rudán János
11600006-00000000-96153222 (ERSTE BUDAPEST)

Írtam OTP, ERSTE és jófogásnak is!

És most levette hirdetést, átírta nevét, rakott fel új hirdetést és ugyan azzal a fiókkal hirdet tovább most:

Babik Zoltán
https://www.jofogas.hu/…23819533.htm

Profilja most: https://www.jofogas.hu/magyarorszag?…

Senki sem tesz semmit, miért így működik ez? Legalább a BANK utalná vissza mikor millió bizonyíték felvétel van, beszélgetés még mindig a jófogás rendszerben stb.! Ezért vannak a kamerák ATM-nél, meg nem nézik meg kié a számla tulaj. stb??

bihon # 2021.12.01. 14:07

Erdekes engem a mult heten hivott fel a nyomozo, aznap ahogy megtettem a feljelentest es azt mondta, hogy mar a börtönben van, es most azon ügyködnek hogy "elete szereleme" - a rendör fogalmazott igy - a Nikolett is a sittre menjen.

Pojka75 # 2021.11.30. 20:17

Szia! Én ügyfélkapuval online tettem feljelentést. Így nekem ott a police.hu e-ügyintézés alatt látszik az állása is. Vagyis, hogy "ügyintézését vár"

orofana # 2021.11.30. 17:35

A jófogás sajnos mossa kezeit mindennel kapcsolatban... Hol nézted meg hogy hogy áll a feljelentés? Én személyesen intéztem és csak azt az információt kaptam hogy majd értesítenek.

Pojka75 # 2021.11.30. 08:18

Kérdezném, hogy ki hogy áll a feljelentéssel?
Nekem a rendőrség online felületén még mindig az van írva a feljelentésem mellé, hogy "Ügyintézésre vár"
Szóval fölöslegesen küldtem el a feljelentésben a jófogás profilokat, ha mire ügyintézésre kerül a dolog a csaló már vagy 6 profillal odébb van....... Siralmas ez az egész eljárás.
Nem értem miért nincsa a jófogáson valami egyenes bejelentés, vagy hirdetés jelentése gomb, vagy a jófogás a sok bejelentés után miért nem értesíti hivatalból a rendőrséget???

Pojka75 # 2021.11.30. 08:14

"András" még mindig és újra a november eleji képekkel "kereskedik" :

joohn74 # 2021.11.30. 05:50

A bankszámla szám első 8 száma alapján beazonosítható annyi hogy melyik városban nyitotta a számlát https://www.bankkereso.eu/
A telefon száma 06209361242 persze az én számomat már le tiltotta