Kitalált adósság


qwertz # 2005.04.19. 17:59

Köszönöm Lefty.
Egy kicsit megnyugodtam.
Úgy látom ügyvédre mindenképpen szükségem lesz.
Köszi mégegyszer

Lefty # 2005.04.19. 08:27

Ha jogutód nélkül szűnt meg a szövetkezet, az OTP engedményesként követeli az összeget.

Elévülésre hivatkozva kell megtagadni a teljesítést. De látni kellene az ügy összes iratát, ha nagy összegről van szó, érdemes inkább ügyvédhez fordulni.

cserika # 2005.04.19. 07:18

Sürgösen szeretnék válszt kapni!
1988-ban felvettem szövetkezeti hitelt, a cég kb.1992-3-ban jogutódnélkül megszünt.
Hova fordulhatok a hitelemet elrendezni, mivel az OTP 100*-osan követeli tőlem a felvett összeget! A kölcsön 1999-ben lejárt azóta semmi felszólitást nem kaptam, csak most április 11.-én március 10.-ei dátumozásu levelet!
Kérem sürgösen válaszoljon!
Nagyon köszönöm!

Lefty # 2005.04.18. 19:45

Ez bizonyítási kérdés lesz. Tanút bármire lehet hozni, de vigyázz, Te ne hozzál hamis tanúkat. Egy jó bírónak eleve gyanús lesz, hogy nincs írásbeli szerződésetek, és a hamis tanút hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát. Minél többet hoz, annál több lesz az ellentmondás.

Te csak azon gondolkozz, milyen kérdésekkel tudod felébreszteni a kétségeket a vallomások tartalmában. Pl. ha azt mondja a Te lakásodon történt, akkor megkérdezheted, hogy néz ki belülről.
Egyéb okiratokat is csatolhatsz, pl. banszámlakivonatot, hogy abban az időszakban tele voltál pénzzel, nem szorultál kölcsönre. Majd az ő konkrét állításaikból kiindulva fogsz tudni védekezni.

Bárki beperelhet bárkit, de bizonyítania annak kell, aki állít valamit.

qwertz # 2005.04.18. 18:55

Meglepő eset történt velem.
Rokonom (kivel rossz a viszonyom) szivességet kért 2éve, hogy segítsek "tanúskodásban.(Innen a rossz viszony.) Most viszont azzal perelne, hogy több éve
több milliót kölcsönzött, amit kér vissza. Ez a bosszú.
Mikor ezzel fenyegetőzött, viccnek . De komolyan gondolja. Ilyet lehet?
Hogyan bizonyíthatom ha nem kértem, kaptam kölcsön
valakitől.
Õ hoz 2-3 hamistanút. Még azt sem tudom mikor (év,hó,nap ) történt a képzeletbeli kölcsönadás.
Lehet arra tanút hozni, hogy nem voltam ott, amikor
még sem a helyet , sem az időt, sem a tanúkat nem nevezte meg a keresetben. (Ezeket később nevezi meg)
Ha van jó gondolatotok kérlek írjatok