biztonsági kamera


drbjozsef # 2018.03.21. 06:45

Ja, ha nem a jogi út érdekel, miért nem azt kérdezed?

A gyakorlati út az, hogy Te is bekamerázod a beállódat (ha kevésbé támadható akarsz lenni, csak a bérelt területet láthat, semmi mást, bár így is határeset). Arra, hogy szóljál neki, ez is elég.

Vagy gyakorlati út az, hogy betolod a teremgarázs közepére a szarokat, aztán szopjon mindenki, végülis neked nincs hozzá közöd, a felvételeket meg úgyse nézik meg, nem? :)
Ha már többen szopnak, csak történik valami.

FDToth # 2018.03.21. 06:18

nonolet: úhh, elég érdekes a stílus, nem tudom, hogy ez így mennyire normális. Nem is minősíteném, tudod te magad is...

amiket leírsz, az rendben, de a gyakorlatban nem úgy működnek a dolgok, ahogyan azt te gondolod.
egy az, rendőrségi feljelentést teszel egy ilyen ügyben? Nanee, körberöhögnek, ha egy közlekedési balesethez nem jönnek ki, akkor ide pláne nem.
másik, hogy eltelt 2 hét (közös képviselet szart válaszolni), a felvételek már sehol nincsenek.
Jogi út pedig... nem ismert az elkövető, már nincsenek meg a felvételek, stb.

akkor is a rendszer a rossz, mert azért a személyiségi jogok... komolyan: nem lenne egyszerűbb megkímélni a hatósági szerveket, nen lenne egyszerűbb 1-2 perc alatt megnézni ki volt és normálisan, házon belül szólni neki? kb 1-2 nap, nem pedig hónapok, évek...

értem én, hogy jog meg hasonlók, de maga a jogrendszer ócska és elvaltul, nincs törekedés az egyszerűségre, csak a bonyolult és szövevényes utak a járhatóak, ami senkinek sem jó...

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.20. 17:41

Nyugi... Nonolet törzstag.

A legtöbb ügyvéd nem engedheti meg magának, hogy specializálódjon, hogy csak bizonyos típusú ügyeket vállaljon. Mindamellett az nem ritka, hogy valaki első sorban büntető- vagy polgári jogi ügyeket vállal. (De ismétlem: ez ritkán kizárólagos.) Olyannal, hogy valaki ne vállaljon peres képviseletet ügyvédként, szerintem elenyésző.

Ha az a kérdés, akkor a leggyakoribb nem peres ügytípus a szerződés szerkesztés, ellenjegyzés. (De ebből a felismerésből még aligha lesz tudományos eredmény.)

FDToth # 2018.03.20. 14:03

nonolet: köszi, ez szuper hír :D
ez azért durva, hogy ilyen piti ügyben is kb. köveket kéne megmozgatni... rohadt sok befektetett energia, kb nulla hatással. nem éri meg jogi útra menni, csak megint az 'nyer' akinek nem kéne :)

nonolet # 2018.03.20. 13:51

Student

De kell....
földhivatal, jegyző, stb.

- -

Szerintem OLYAN témát kéne választanod
amihez legalább egy kicsit konyítasz is!

Mert erről a témáról láthatóan nincs érdemi ismereted.
Ebből így nem lesz jó megoldás.

Vagy ess neki 1000-el az internetnek...
Bár annyira nem vagy képben, hogy az is elég reménytelen számodra.

nonolet # 2018.03.20. 13:47

FDToth

A személyiségi jog mindeninek védett
Neked is ÉS tőled is!!

Ha akarsz valamit lépj JOGI útra!!!

Ez van.

drbjozsef # 2018.03.20. 13:29

Hátha ilyesmire gondol :

Végrendelet
cégbejegyzés, cégalapítás, cégügyek
Alapítványokra u.a. mint előző
Vagyoni értékű jogok alapítása
Fizetési felszólítások kiküldése

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.20. 12:44

Nem akarlak elszomorítani, de az a tapasztalatom, hogy ha én nem értem, akkor a népesség 98%-a sem érti. Aztán vagy azért, mert olyan bonyolult a dolog, mint az általános relativitáselmélet, vagy azért, mert tényleg értelmetlen a kérdés.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.20. 12:24

Megbocsáss, én nem igazán értem, hogy mi a kérdésed.

FDToth # 2018.03.20. 12:01

Tisztelt Fórumozók,

társasházban bérelek beállót. Valaki ide rakosgatja a lomjait (mosógép, szék, stb.). Be van kamerázva az egész. Igaz az, hogy csak úgy nem nézhető meg a felvétel? Rendőrég kell hozzá? Ezt nehezen hiszem el, mert emiatt feljelentést a kutya nem tesz, viszont pikk-pakk meg lehetne nézni ki rakja oda és 'házon' belül el lehetne intézni normálisan.
Az egyetlen út a feljelentés lenne?

Köszönöm!

Szomorú örökös # 2017.12.20. 05:48

ancixxx

És mi köze ennek a történetnek a topik címéhez?

Az ugyanis nem más, mint ez: biztonsági kamera

ancixxx # 2017.12.19. 20:16

Igen, a testvérem is igy gondolja, ahogy te. Nekem viszont az a paràm, hogy 12 éves gyerek aligha képes ilyesmire. Arra gondolok, hogy egy felnött lehet a történtek mögött, ezért probàlom a testvéremet ràvenni arra, h feljelentést tegyen. A korànàl fogva a gyerek ugysem felelösségre vonhato, bàr abbam sem vagyok biztos, hogy bàrmilyen hatosàg tenne is eröfeszitést, hogy kideritse valojàban mi is történt...Es a gyermekvédelem vajon mozdulna-e a gyerek érdekében? Meg most komolyan, mire nevelik a történtek ezt a gyereket??? Lopd meg anyàdat, aztàn ne vedd fel a telefont és minden rendben...

alfateam # 2017.12.16. 18:39

" jelen pillantban ugyanis megszakadt vele a kapcsolat.."
ez a lehető legrosszabb!
A tesód cseréljen bankkártyát és vigyázzon, hogy a gyerek ne férjen hozzá. A pénzt hagyja a fenébe és próbáljon anya lenni.

ancixxx # 2017.12.16. 15:08

Tisztelt Fórumozók!
A következő történethez kérnék segítséget, tippet, ötletet. Egyáltalán ti mit tennétek hasonló helyzetben? A testvéremmel történt, aki évekkel ezelőtt elvált, a 12 éves kisfiát a volt férje és új családja neveli, a gyermek felügyeleti joga hivatalosan is az apjáé. A kisfiú gyakran látogatja az édesanyját (mindössze pár utcányira laknak egymástól), délutánonként, hétvégén beugrik hozzà, játszik az unokatestvéreivel vagy az édesanyjàval együtt elkészítik a leckét. Bő egy hónappal ezelött egy nap, amikor Norbi az édesanyjánál volt, aki éppen munkába készülődött, többször türelmetlenül szólt az anyjára, h „Mikor mész már?!”. A testvérem furcsállta ugyan a hangnemet, de betudta a játék „hevének”.... Aztán pàr héttel később egy bevásárláskor nem tudott a boltban fizetni. Döbbenten vette észre, h nincs egy fillérje sem... Letilttatta a bankkártyáját, és kérdőre vonta a gyereket, aki bevallotta, h ő volt. Elmondta, h az anyja bankkártyaadataival online játékokat, kiegészítőket vásárolgat magának.A testvérem probált higgadt maradni és „hegyi beszédet” tartani a lopásról. Felszólította továbbá a gyereket, hogy amit csak lehet, küldjön vissza, mondjon le, a pénzt adja vissza. Miután a gyerek hazament, a testvérem az apával próbált meg beszélni, aki sajnos nem müködik együtt vele, sőt azóta már a telefont sem veszi fel, sem a gyerek, sem az apja. Miféle viselkedés ez? Mire neveli igy az apja a gyerekét? Mit lehet ebben a helyzetben tenni, hogy a pénzét visszakapja és a gyereket is a helyes irányba nevelje, jelen pillantban ugyanis megszakadt vele a kapcsolat... Rendőrség, gyámhatóság mit tud ilyenkor tenni? Es a gyakorlatban mi ilyenkor a hatóságok hozzáállása?

nonolet # 2017.12.16. 01:26

A saját ajtódra szerelheted, és nem láthat semmit a KÖZÖS területből... a padlót se.

efi99 # 2017.12.15. 21:05

És hova rögzítene az a kamera? És min keresztül? Vagy valaki figyelné folyton?

Bastiano Coimbra # 2017.12.15. 16:51

Tisztelt Témában Illetékesek!

Társasházi lakás ajtajának biztonsági kamerával történő megfigyelésében szeretném kérni a segítségüket, véleményüket. A párom ajtajának zárját (és több más lakóét is) több alkalommal tették tönkre azzal, hogy ragasztót nyomtak a zárba. Sajnos az eset egyetlen megoldásának az ajtó fölé helyezett kamera tűnik, amiről azt olvastam, hogy a közgyűlés az összes tulajdoni hányad szerinti legalább kétharmados többségével rendelkező tulajdonostársak igenlő szavazata szükséges. Ez alapján a tegnap megtartott társasházi ülésen a párom meg is kérte a közös képviselőt, hogy vegye ezt napirendre, de az elutasította a kérést, mondván, hogy beszéljen egyesével a lakókkal.

Azt szeretném, kérdezni, hogy ezt megteheti-e egyáltalán egy közös képviselő, illetőleg, ha igen, akkor valóban megfelelő-e jogilag, ha a lakók kellő hányada írásbeli hozzájárulását adja a kamera felszereléséhez? Valamint, ha ez így valóban jogilag is elégséges, akkor milyen tartalmi és formai követelményeknek kell megfelelnie az ívnek, amit a lakókkal egyesével aláíratunk?

Nagyon köszönöm!

Bastiano Coimbra # 2017.12.15. 16:50

Tisztelt Témában Illetékesek!

Társasházi lakás ajtajának biztonsági kamerával történő megfigyelésében szeretném kérni a segítségüket, véleményüket. A párom ajtajának zárját (és több más lakóét is) több alkalommal tették tönkre azzal, hogy ragasztót nyomtak a zárba. Sajnos az eset egyetlen megoldásának az ajtó fölé helyezett kamera tűnik, amiről azt olvastam, hogy a közgyűlés az összes tulajdoni hányad szerinti legalább kétharmados többségével rendelkező tulajdonostársak igenlő szavazata szükséges. Ez alapján a tegnap megtartott társasházi ülésen a párom meg is kérte a közös képviselőt, hogy vegye ezt napirendre, de az elutasította a kérést, mondván, hogy beszéljen egyesével a lakókkal.

Azt szeretném, kérdezni, hogy ezt megteheti-e egyáltalán egy közös képviselő, illetőleg, ha igen, akkor valóban megfelelő-e jogilag, ha a lakók kellő hányada írásbeli hozzájárulását adja a kamera felszereléséhez? Valamint, ha ez így valóban jogilag is elégséges, akkor milyen tartalmi és formai követelményeknek kell megfelelnie az ívnek, amit a lakókkal egyesével aláíratunk?

Nagyon köszönöm!

Bastiano Coimbra # 2017.12.15. 16:50

Tisztelt Témában Illetékesek!

Társasházi lakás ajtajának biztonsági kamerával történő megfigyelésében szeretném kérni a segítségüket, véleményüket. A párom ajtajának zárját (és több más lakóét is) több alkalommal tették tönkre azzal, hogy ragasztót nyomtak a zárba. Sajnos az eset egyetlen megoldásának az ajtó fölé helyezett kamera tűnik, amiről azt olvastam, hogy a közgyűlés az összes tulajdoni hányad szerinti legalább kétharmados többségével rendelkező tulajdonostársak igenlő szavazata szükséges. Ez alapján a tegnap megtartott társasházi ülésen a párom meg is kérte a közös képviselőt, hogy vegye ezt napirendre, de az elutasította a kérést, mondván, hogy beszéljen egyesével a lakókkal.

Azt szeretném, kérdezni, hogy ezt megteheti-e egyáltalán egy közös képviselő, illetőleg, ha igen, akkor valóban megfelelő-e jogilag, ha a lakók kellő hányada írásbeli hozzájárulását adja a kamera felszereléséhez? Valamint, ha ez így valóban jogilag is elégséges, akkor milyen tartalmi és formai követelményeknek kell megfelelnie az ívnek, amit a lakókkal egyesével aláíratunk?

Nagyon köszönöm!

Bastiano Coimbra # 2017.12.15. 10:30

Tisztelt Témában Illetékesek!

Társasházi lakás ajtajának biztonsági kamerával történő megfigyelésében szeretném kérni a segítségüket, véleményüket. A párom ajtajának zárját (és több más lakóét is) több alkalommal tették tönkre azzal, hogy ragasztót nyomtak a zárba. Sajnos az eset egyetlen megoldásának az ajtó fölé helyezett kamera tűnik, amiről azt olvastam, hogy a közgyűlés az összes tulajdoni hányad szerinti legalább kétharmados többségével rendelkező tulajdonostársak igenlő szavazata szükséges. Ez alapján a tegnap megtartott társasházi ülésen a párom meg is kérte a közös képviselőt, hogy vegye ezt napirendre, de az elutasította a kérést, mondván, hogy beszéljen egyesével a lakókkal.

Azt szeretném, kérdezni, hogy ezt megteheti-e egyáltalán egy közös képviselő, illetőleg, ha igen, akkor valóban megfelelő-e jogilag, ha a lakók kellő hányada írásbeli hozzájárulását adja a kamera felszereléséhez? Valamint, ha ez így valóban jogilag is elégséges, akkor milyen tartalmi és formai követelményeknek kell megfelelnie az ívnek, amit a lakókkal egyesével aláíratunk?

Nagyon köszönöm!

Anyarigó # 2014.07.13. 16:27

Amennyibe kerül majd a kamera rendszer neki annyiból már csináltathat egy lézeres látásjavító műtétet. Kiválóan tud majd sasolni

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.13. 15:43

Ha hoztak róla határozatot, azt 60 napon belül bíróság előtt keresettel megtámadhatod. (Megjegyzem, kukkolni kamera nélkül is lehet.)

Anyarigó # 2014.07.13. 15:42

Orsi türelem! Nem minden percben vannak itt az illetékesek.

Egyébként nekem az utolsó infóm az ( rendőrségtől), hogy a térfigyelő engedély köteles, nem elég a szomszédok beleegyezése, és kizárólag a saját lakására irányulhat.
Ez kb 4 évvel ezelőtti információ.

monalisa1 # 2014.05.04. 10:57

Aranyoldalak, Kisokos, biztonságtechnika stb.

Riaa # 2014.05.04. 05:26

Én is szeretnék kamerázni lakáson belül, kamerázó cégek neten és még hol találhatók ?

Válaszokat köszi