Pénzemet szeretné megkapni!


Kovács_Béla_Sándor # 2006.01.24. 09:50

Ezt mondtam: szólítsd fel őket megfelelő határidővel, hogy fizessenek. Helyezd kilátásba, hogy ellenkező esetben fizetési meghagyás kibocsátását fogod kérni a bíróságtól. Használj tértivényes levelet!

Jut eszembe: lejárt már a követelésed? Mikor kell fizetniük a szerződésetek szerint.

Több helyen kötnek szerződést a netet,valódi aláírások nélkül.Jelzik,hogy így a ptk úgy a ptk!
Hogyne. A Ptk megengedi. Más kérdés, hogy vitás esetben mit lehet bizonyítani és hogyan. Azért arra még mindig az írásba foglalt szerződés a legjobb; nem véletlenül írják elő egyes kiemelt jelentőségű szerződésfajtáknál.

Labda # 2006.01.24. 09:36

Az emailes megkeresésekre nem válaszoltak!
Természetesen tudom, a címet és a cég nevét is.
Megnéztem a complex cégadatbázisban és a cég bejegyzett cég!

Nem hiszem,hogy perelek,mert tényleg kis összegről van szó,de ezért a 35.000FT ért is megdolgoztam,szeretném megkapni!

A bíróság,ez elektroniksan mentett dokumentumokat nem fogadja el?

Több helyen kötnek szerződést a netet,valódi aláírások nélkül.Jelzik,hogy így a ptk úgy a ptk!

Mi lenne,ha a postai címükre írnék egy levelet?Mi legyen a levélben?Mit javasoltok?

Kovács_Béla_Sándor # 2006.01.24. 09:27

Adott esetben a bizonyítás - mint magam is utaltam rá - jelentős nehézséggel járhat. De nem reménytelen. Szerődés ugyanis - álláspontom szerint - igenis van. Hiszen a szóban forgó ügylet lényegében egy sajátos vállalkozási szerződés, amelynek nem feltétele az írásos forma, szóban, sőt ráutaló magatartással is megköthető.

Aballister # 2006.01.24. 08:56

Kedves Labda!

Valóban lehet fizetési meghagyást kibocsájtását kérni az illetékes helyi bíróságtól, azonban a te gondod ott van, hogy ebben meg kell jelölni a követelésed alapjául szolgáló tényeket.

Ha ugyanis ellentmondással él a kötelezett (15 nap), akkor perré alakul a dolog és bizonyítanod kell a köztetek lévő szerződés létrejöttét. Namármost se tanú, se szerződés...


Ab.
:->

Kovács_Béla_Sándor # 2006.01.23. 23:30

Hova lehet ilyenkor bejelentéssel élni?
Ha arra gyanakszol, hogy csalást követtek el, tegyél feljelentést. De az már büntető- nem polgári jog. Egyébként pedig - gondolom, ismered a szerződő partnered adatait - szólítsd fel a fizetésre. Ha nem tesz eleget a felszólításnak, í bíróságtól kérheted fizetési meghagyás kibocsátását.
Gond akkor lehet, ha a meghagyásnak ellentnond. Akkor ugyanis bizonyítanod kell.

Labda # 2006.01.23. 10:26

Van valakinek ötlete?

Labda # 2006.01.22. 16:40

Pár hónappal ezelőtt csatlakoztam egy ún.partner-programhoz a neten!

Ennek az a lényege,hogy én mint weboldal tulajdonos vevőket irányítok át arra a bizonyos honlapra és az én honlapomról érkező vásárlók után 10% jutalék illet meg!

Tekintettel arra,hogy több nagy látogatottságú honlap a tulajdonomban van,szépen mentek a látogatók ,erre a bizonyos webáruházba!
Kb 350.000FT értékben vásároltak az "én látogatóim".
Úgy tűnt minden rendben megy...Gondoltam kikérem a pénzemet.Ekkor 2 körben is "pofára estem".Az első kör az volt,hogy a jutalékomat nettó áron akarták kifizetni,de ez még nem is lett volna olyan nagy baj.
Második körös megdöbbenésem az volt,hogy a webáruház eltűnt a webről.
Leveleimre nem válaszolnak,eltűntek!

A netes szerződés sajátossága,hogy azt fizikailag nem kell aláírni és "pöcsétes"papíron nincs az ügyletről.
Elővigyázatosságból azonban a partnerprogi felületről ún."képlopó"programmal lementettem a forgalmat bizonyító "képernyőt".(Már annak is gynúsnak kellett volna lennie,hogy ez nem nyomtatható)

Mit lehetne tenni?Számla ellenében kérném a pénzemet,vagy levásárolnám( a feltételekben ez is szerepelt)

Ügyvédhez nemigen fordulhatok,mert az összeg a munkadíjat sem fedeznék.
Hova lehet ilyenkor bejelentéssel élni?