Követelés elévülés, gázszolgáltató


ObudaFan # 2006.03.01. 21:35

Azért mivel ők számoltak el valamit, nem konkrét jogszabályi rendelkezésekre, hanem alapelvekre hivatkozva a bíróságok ilyenkor minimum halasztást adnak. Meg kell velük beszélni.

Teomo # 2006.02.28. 23:03

Most van 10 napom, hogy befizessem (bár még előtte felkeresem a szolgáltatót, mert valamit szerintem nagyon elszámoltak).

Ilyenkor csak méltányossági alapon kérhetek halasztott fizetést a a most feltárt 2004-es fogyasztás hátralék kifizetésére, vagy kötelesek adni?

Késedelmi kamat nem szerepel a számlán, csak kötbér (7-szer 1 Ft :)

ObudaFan # 2006.02.28. 22:24

A késedelmi kamat objektív szankció, nem függ attól, ki mit nézett el, mit nem ,azért jár, mert te használtad a pénzt, nem ők. Amíg nem kérik, addig viszont nem kell rá felhívni a figyelmet.

Teomo # 2006.02.28. 22:22

:(
Nekem úgy tűnik, hogy tavaly valamit elrontottak az elszámolásnál, most észrevették és szeretnék ezt korrigálni.
És még késedelmi kamatot is kérhetnek...

ObudaFan # 2006.02.28. 22:00

5 év az elévülés. Az akkori gázárakat kell számolni, de késedelmi kamatot kérhet a cég.

Teomo # 2006.02.28. 21:16

A gázszolgáltatónak havi általánydíjat fizetek és évente egyszer van elszámolás. Tavaly (2005. febr.) az elszámolás után visszakaptam a havi általányként befizetett összeg nagy részét. Mivel ezzel egyidőben lecserélték a gázórát is, azt hittem, hogy elromlott a mérőóra ezért kaptam vissza a pénzt.
Ma megkaptam az idei elszámolást a csekkel (315 ezer Ft ???). Az elszámolás 2004 febr. 19-ig visszamenőleg tartalmazza fogyasztási és fizetendő adatokat.

A kérdésem az lenne, hogy gázszolgáltatónál mennyi az elévülési idő? (ha 1 év, mint a hírközlési cégeknél, akkor hogy kell ebben az esetben kiszámolni?)

Ha nem évült el a 2004-es fogyasztás költsége, akkor a jelenlegi, vagy az akkori gázárakat kell a számolniuk?

Minden tanácsot szívesen veszek.
(Az más kérdés, hogy hogy jött ki ekkora összeg, amikor eddig minden éven max. 120 eFt az éves összdíj.)