Fábiánsebestyén - Vízóra


péterapó # 2006.03.13. 00:58

Kedves Abacs!
Ha igazuk lenne nem állnának le egyezkedni,és küldenék a fizetési meghagyást.
Ezt csak nyeljék le nyugodtan.


Polgár légy, ne alattvaló!

Abacs # 2006.03.12. 10:27

Köszönöm.
Ez tényszerű volt.
Vagyis nem kellene engednem,hogy septiben lecseréljék a mérőt,mert akkor elveszik a bizonyíték,hogy ezek 15 éve voltak hitelesítve (vagy még régebben) és a szolgáltató hibázott,hogy nem cserélte le a mérőket.
Ez rendben van,de a vízmű viszont erőszakoskodik és azt mondja,hogy az a vízmennyiség átment az órán és ő azt jogosan követeli.
Szerintem a szolgáltató érzi,hogy jogtalanul szedné be a pénzt,de megpróbálja. Most hallottam olyat,hogy vannak akikkel egyezkedtek és csak a 30%-át kérik befizetni.(azok bele is mentek)
Én 2 napja beszéltem velük és nekem nem ajánlották fel a 30%-ot. Hogy van ez?
Lehet alkudni? De ha tudja a szolgáltató,hogy nem jogos,akkor miért szedi be mégis egy részét? Érthetetlen.
A kérdésem már csak annyi,hogy ha összeállunk (kb.20-an) egy próbaperre,akkor mibe kerülhet ez nekünk?
Mi pereljük be a szolgáltatót,vagy várjunk még valamire?

péterapó # 2006.03.12. 03:31

Kedves Abacs!
Jó erősen el kell hajtani őket,ha követelőzni merészelnek.
Gondolom a házaknál "fő" vízmérők vannak felszerelve.

A Mérésügyi törvény szerint Joghatással jár a mérés, ha annak eredménye az állampolgárok és/vagy jogi személyek jogát vagy jogi érdekeit érinti, különösen, ha a mérési eredményt mennyiség és/vagy minőség tanúsítására -

a szolgáltatás és ellenszolgáltatás mértékének megállapítására -... használják fel;

Joghatással járó mérést a mérési feladat elvégzésére alkalmas hiteles mérőeszközzel vagy használati etalonnal ellenőrzött mérőeszközzel
kell
végezni.

Hiteles az a mérőeszköz
amelyet a mérésügyi szervek hitelesítettek,

amelynek külföldi hitelesítését az OMH első belföldi hitelesítésként elismerte.

A közösségi típusvizsgálaton... az Európai Unió bármely tagországában megfelelt mérőeszköz ... hitelesnek minősül, és belföldi forgalomba hozatala után rá a hiteles mérőeszközökre vonatkozó jogkövetkezményeket kell alkalmazni.

A vízmérők hitelesítés érvényességének időtartama

  • bekötési és törzshálózati vízmérők 4 év mellékvízmérők elszámolásra 6 év

    Üdv


Polgár légy, ne alattvaló!

Abacs # 2006.03.10. 09:19

5 éve vettük a házat.

Bovary # 2006.03.10. 09:12

Kedves Abacs!
Annyit tudok mondani, hogy a 10 évvel ezelőtti számlát biztos, hogy nem fizetném ki.
Személyesen felkeresném a Vízművet és legfeljebb az elévülési időt megelőző összegről egyezkednék velük. Ha még ez is magas összeg, akkor részletfizetést kell kérni rá.

Abacs # 2006.03.10. 09:04

Tisztelt jogászok!

Bizonyára hallottátok, hogy mi történt ezen a településen.
(Ha nem,akkor:)
http://www.delmagyar.hu/cikk.php?…

Mivel én is érintett vagyok a kérdésben és bíztam abban,hogy a szolgáltató belátja hibáját és elengedi a lakosságnak (80%) a kérdéses tartozásokat,nem is foglalkoztam az üggyel.De most a szolgáltató mindenhol hirtelen lecserélgeti az órákat (15 éves órákról van szó!), így eltűnik a bizonyíték.Mi is kaptunk papírt,hogy jönnének lecserélni.
Ti hogy járnátok el a helyemben,ha visszamenőleg fizetni kellene a szolgáltatásért? Megjegyzem: rendszeresen fizettük mi is a havi vízdíjat. Leolvasás történt, de az illető vízóra leolvasó mégiscsak nem a valós óraállásokat írta be mindenhol.
Pereskedjünk összefogva vagy fizessünk? A vízmű álláspontja: az elfolyt vízmennyiséget be kell fizetni.
A mi véleményünk: 15 éves órák vannak,a szolgáltató nem cserélte ki,pedig kellett volna.A leolvasó hibázott,ő pedig a szolgáltató alkalmazottja,a szolgáltató felel a munkájáért.
Lehet,hogy rossz példa,de pl. ha valamelyik mobil szolgáltató küldene egy papírt,hogy tartozol 100eFt-tal,mert nem jól számláztak az utóbbi 5 évben, és te eltelefonáltad ezt,hogy reagálnátok le? (szolgáltatás mind a 2)