Bíróság által megítélt kártérítés


drbjozsef # 2022.01.03. 19:41

Xenius,

Az ítéletet kiállító bíróságon kell a végrehajtását kérni, ha a fizetési határidő letelt.

Az, hogy "hogyan" fizet, elvileg nem a te gondod. Kivéve persze, ha nincs vagyona, nincs mit inkasszózni, lefoglalni, árverezni. Azt hiszem, a börtönben keresett jövedelme is tiltható, de az feltehetőleg nem lesz egy nagy összeg, hogy hamar befejeződjön. Ráadásul neked kell egy csomó költséget megelőlegezned.

Ha kéred a végrehajtást, de behajthatatlanság miatt szünetel, akkor arra kell figyelni, hogy ne évüljön el, és az elévülési időn belül (ez feltehetőleg 5 év esetedben) kifejezetten kérd a végrehajtótól a folytatást. Elég, ha rákeres a vagyonára, már az is végrehajtási cselekmény, és akkor már nem évül el.

Xenius # 2022.01.03. 13:31

Üdv,
2021.12.15.-én egy tárgyaláson jogosan nekem ítéltek 170.000 Ft-ot, amiről jogerős határozatot is kaptam.
A vádlott 4 évet kapott, viszont az határozat szerint 15 napon belül köteles visszafizetni ezt az összeget.
Ilyen esetben mik a további teendők? Illetve ezt ő hogyan fogja visszatéríteni, ha börtönben ül?