Visszaeső


Noemi # 2022.04.14. 15:44

T. Ügyvédek!
A kérdésem a következő: Az öcsém három évet töltött börtönben, mert röviden bántalmazta a családot, megfenyegetett egy ügyvédet és családját, és egy közalkalmazottat…….. A családban folytatja a terrort, még tetlegesség nem volt, ,,szét lopja a házat” (amelyben negyed rész tulajdona van. Apukám a haszonélvező, én a gondnoka. Úgy olvastam, hogy a börtön után be kell járniuk a rendőrségre a volt raboknak pártolótiszthez vagy valami ilyesmi. És született egy törvény, hogy ilyen esetben a családot is meg kellett volna kérdezniük, hogy mi a vélemény a szabadlábra helyezettről. Nem így van? Minket nem kérdezett meg senki és már teljesen kikészíti a családot az öcsém. Mit tehetünk?

drbjozsef # 2022.04.14. 18:16

Noemi,

Ha édesapádnak a teljes 1/1 házon haszonélvezeti joga van, Te pedig a gondnoka vagy, akkor a nevében kitiltod onnan az öcsédet. Nem lakhat ott, ha a haszonélvező - vagy annak törvényes képviselője - azt nem engedi neki.
Cseréld le a zárat, és ne engedjétek be.

Majordomus # 2022.04.14. 18:58

Hát a tanács jó,de nem olyan könnyű megvalósitani.

drbjozsef # 2022.04.14. 19:35

Hátha lesz garázdaság, tettlegesség, és lehet távoltartást kérni mondjuk.
De hát jogilag ilyesmit tehetnek, hogy ennek mi lesz a gyakorlati következménye, az beláthatatlan.
Ha semmit se tesznek, semmi sem változik.

Noemi # 2022.04.14. 19:46

Akkor is kirakhatjuk onnan, ha van tulajdon része? Az ügyvéd elindította a gondnokság alá helyezését még novemberben de még semmi, de nem tudom ez jó ötlet-e, mert attól még ilyen marad a viselkedése. Mit tudok vele kezdeni?

drbjozsef # 2022.04.16. 11:19

Noemi,

Igen.
A "Ha..." kezdetű mondatomban van számodra ismeretlen szó?

Majordomus # 2022.04.16. 13:18

Noemi
Az ingatlanban a haszonélvező a főnök!

Ha édesapád nevében kitiltod a házból akkor engedélyed nélkül be sem léphet oda! Világos?

Noemi # 2022.04.16. 14:03

Igenis értettem! Csak már vagy 20 éve ez megy…. Köszönöm

Majordomus # 2022.04.16. 15:28

Akkor kardot ránts és
hajrá....!

drbjozsef # 2022.04.16. 15:55

Csak már vagy 20 éve ez megy….
Nem is csodálkozom rajta.

Noemi # 2022.04.17. 12:52

Most azzal jött az öcsém, hogy be adta a bíróságra, hogy nálunk van az szüleimnek 2000000.- forintja, erről van hangfelvétele, és a szüleim aranyai. Az aranyak sose voltak nálam és nem is tudom hol vannak, én úgy tudtam, hogy ő a zaciba adta. A pénzt meg azért adták oda, hogy vigyázzunk rá mert már 1000000.-forintot el szedett tőlük. De addig járt a nyakunkra és ült ott minden este, amíg nem bírtuk tovább és neki oda adtuk a pénzt. Egy ilyen hangfelvétel nem elég ugye a bíróságon, hogy neki adjanak igazat, főleg hogy nem az ő pénze? A bíróságon is ismerik, mert folyton ott és a rendőrségen van. Na mindig ilyeneket csinál, mindennapjaink így telnek.

Majordomus # 2022.04.17. 12:59

És mi köze van hozzá,mig a szüleid vissza nem kérik?

Ha ilyen könnyen lehet tőletek pénzt kiszedni,akkor megyek mindennap!

drbjozsef # 2022.04.17. 14:48

Noemi,

Dehogy adta be.
Az értsd meg, hogy ez kevéssé jogi problémának tűnik, mint inkább orvosinak.

Noemi # 2022.04.23. 17:42

Értem, de a bíróság még nem mondta ezt ki. Ő meg tényleg minden miatt jelentgeti az embereket.

drbjozsef # 2022.04.24. 11:09

"Jelentgeti..." ?

Hány pert nyert már meg felperesként? Hány feljelentéséből lett nyomozás, esetleg vád, esetleg ítélet?

Noemi # 2022.04.26. 13:54

Azt nem tudom, hogy hány pert nyert meg, vagy nem. De azt igen hogy hogy működik a bíróság és a rendőrség. A rendőrségen is nekem panaszkodnak, mindenhol. Nagykéssel hajkurássza a családot, ha bementem feljelentést tenni ők nem érnek rá, ne menjünk oda (szüleimhez). Engem meg behívnak tanúként mert ő feljelentést tett, hogy a sírról ellopták a virágait. Az egyik hivatalos helyre addig járt be adatokért, míg kiadtak neki egy adatállományt, hogy keresgéljen otthon, és hogy lerázzák. ( Már rájöttek, hogy nem jól tették).

Noemi # 2022.04.28. 06:40

Azért adta be a bíróságra, mert ági örökségként örököltünk az édesanyám után , mivel ő lett volna az örökös csak meghalt így én és a testvérem örököltünk és az anyukàm testvérei. Azért kérdeztem, hogy az anyukámtól egy hangfelvétel nem elég ahhoz, hogy a bíróság neki ítéljen meg egy pénzösszeget, mert ő nyilván csak azt vette fel, hogy odaadták a pénzt. De mi nem gondoltuk, hogy nekünk is mindenről hangfelvételt kell készíteni, hogy mi hogy volt.

Noemi # 2022.04.28. 06:40

Azért adta be a bíróságra, mert ági örökségként örököltünk az édesanyám után , mivel ő lett volna az örökös csak meghalt így én és a testvérem örököltünk és az anyukàm testvérei. Azért kérdeztem, hogy az anyukámtól egy hangfelvétel nem elég ahhoz, hogy a bíróság neki ítéljen meg egy pénzösszeget, mert ő nyilván csak azt vette fel, hogy odaadták a pénzt. De mi nem gondoltuk, hogy nekünk is mindenről hangfelvételt kell készíteni, hogy mi hogy volt.

Majordomus # 2022.04.28. 07:21

Orvosi eset.

drbjozsef # 2022.04.28. 07:36

ha bementem feljelentést tenni ők nem érnek rá
Az hogy van szerinted, hogy neked nem érnek rá, neki meg igen?

Noemi # 2022.04.28. 07:59

Előzőekben csak próbáltam érzékeltetni, hogy ő fél megyének okoz problémát, nem mi vagyunk egyszerű esetek, még sem csinál senki semmit. Így nekünk sem egyszerű.

drbjozsef # 2022.04.28. 09:44

Ja, értem.

Noemi # 2022.04.28. 12:03

Mert feljelentgeti őket, ha nem ugranak. Ők mondták. Én meg nem.

Noemi # 2022.04.28. 12:14

Azt mondják ha otthon nincs, akkor a rendőrségen van. Bár több hivatal is ezt mondja. És próbálták már, de nem tudnak vele mit kezdeni. Megyei szinten sem. Akkor én mit tudok?

drbjozsef # 2022.04.28. 12:14

Akkor nyilván semmit.