Visszaeső


Majordomus # 2022.06.18. 20:06

Az. Bizd rá a mediátorra. Ő lerendezi.

Marci53 # 2022.06.18. 09:48

Én azóta sem foglalkozok vele egyáltalán, látni és hallani se akarok róla. Csak most jött volna vagy jönne a közvetítő. Amit leírtam az még akkor volt miután szakítottunk, januárban. Azóta se zaklattam, nem is beszéltünk, csak most hogy hívott engem is őt is a közvetítő, írt nekem és elkezdett variálni. Nem is értem amúgy. Persze, én már elengedtem teljesen, azóta van normális kapcsolatom is. Tudom hogy butaság volt az egész.

Botanicus # 2022.06.17. 22:49

az élettárs helyében távoltartási végzést kérnék nem közvetítőt, szerencsétlen élettársad retteg tőled meg a fenyegetőzéseidtől - te meg nem érted, hogy az erőszakos formád miatt nem akar veled lenni zaklatod és újra a bíróságon találod magad.
Remélem a bíró mint visszaesőnek ad legalább 2 elgondolkodtató évet 3 évre felfüggesztve mert tudja, hogy erőszakos személyiséged miatt úgysem bírod ki és előbb utóbb eljutsz a tettlegességig így a következő guggolásod +2 ről indul plusz a minősített eset.

  • engedd el az ügyet te is jobban jársz és a volt élettársad is megmenekül tőled.
Marci53 # 2022.06.17. 17:32

Kedves Hozzáértők!

Szeretném kérdezni, hogy milyen büntetésre számíthatok visszaesőként volt élettárs sérelmére elkövetett zaklatás miatt? 0-3. Testi épségét veszélyeztető módon megfenyegettem egyszer e-mailben, ennyi történt. Utána bocsánatot kértem rá pár nappal. Volt belőle rendőrségi eljárás, közvetítőt kért a sértett (volt párom) is én is, lenne is belőle közvetítői eljárás, de volt párom mivel sajnos nem teljesen normális, most azzal fenyegetőzik hogy visszavonja, meg hogy nem fog eljönni egyáltalán. Én azóta sem zaklattam. Kérdés, hogy egyáltalán visszavonhatja-e így a semmi miatt a közvetítő eljárást, vagy mi van ha nem jön el, másrészt hogy igaz más ügyből voltam elítélve letöltendőre korábban, amiből szabadultam is, de visszaesőnek számítok, igaz nem feltételes alatt már - mire számíthatok így ha bíróság lenne belőle? Lehet letöltendő vagy inkább felfüggesztett a jellemző.

Köszönöm előre is!

drbjozsef # 2022.04.28. 12:14

Akkor nyilván semmit.

Noemi # 2022.04.28. 12:14

Azt mondják ha otthon nincs, akkor a rendőrségen van. Bár több hivatal is ezt mondja. És próbálták már, de nem tudnak vele mit kezdeni. Megyei szinten sem. Akkor én mit tudok?

Noemi # 2022.04.28. 12:03

Mert feljelentgeti őket, ha nem ugranak. Ők mondták. Én meg nem.

drbjozsef # 2022.04.28. 09:44

Ja, értem.

Noemi # 2022.04.28. 07:59

Előzőekben csak próbáltam érzékeltetni, hogy ő fél megyének okoz problémát, nem mi vagyunk egyszerű esetek, még sem csinál senki semmit. Így nekünk sem egyszerű.

drbjozsef # 2022.04.28. 07:36

ha bementem feljelentést tenni ők nem érnek rá
Az hogy van szerinted, hogy neked nem érnek rá, neki meg igen?

Majordomus # 2022.04.28. 07:21

Orvosi eset.

Noemi # 2022.04.28. 06:40

Azért adta be a bíróságra, mert ági örökségként örököltünk az édesanyám után , mivel ő lett volna az örökös csak meghalt így én és a testvérem örököltünk és az anyukàm testvérei. Azért kérdeztem, hogy az anyukámtól egy hangfelvétel nem elég ahhoz, hogy a bíróság neki ítéljen meg egy pénzösszeget, mert ő nyilván csak azt vette fel, hogy odaadták a pénzt. De mi nem gondoltuk, hogy nekünk is mindenről hangfelvételt kell készíteni, hogy mi hogy volt.

Noemi # 2022.04.28. 06:40

Azért adta be a bíróságra, mert ági örökségként örököltünk az édesanyám után , mivel ő lett volna az örökös csak meghalt így én és a testvérem örököltünk és az anyukàm testvérei. Azért kérdeztem, hogy az anyukámtól egy hangfelvétel nem elég ahhoz, hogy a bíróság neki ítéljen meg egy pénzösszeget, mert ő nyilván csak azt vette fel, hogy odaadták a pénzt. De mi nem gondoltuk, hogy nekünk is mindenről hangfelvételt kell készíteni, hogy mi hogy volt.

Noemi # 2022.04.26. 13:54

Azt nem tudom, hogy hány pert nyert meg, vagy nem. De azt igen hogy hogy működik a bíróság és a rendőrség. A rendőrségen is nekem panaszkodnak, mindenhol. Nagykéssel hajkurássza a családot, ha bementem feljelentést tenni ők nem érnek rá, ne menjünk oda (szüleimhez). Engem meg behívnak tanúként mert ő feljelentést tett, hogy a sírról ellopták a virágait. Az egyik hivatalos helyre addig járt be adatokért, míg kiadtak neki egy adatállományt, hogy keresgéljen otthon, és hogy lerázzák. ( Már rájöttek, hogy nem jól tették).

drbjozsef # 2022.04.24. 11:09

"Jelentgeti..." ?

Hány pert nyert már meg felperesként? Hány feljelentéséből lett nyomozás, esetleg vád, esetleg ítélet?

Noemi # 2022.04.23. 17:42

Értem, de a bíróság még nem mondta ezt ki. Ő meg tényleg minden miatt jelentgeti az embereket.

drbjozsef # 2022.04.17. 14:48

Noemi,

Dehogy adta be.
Az értsd meg, hogy ez kevéssé jogi problémának tűnik, mint inkább orvosinak.

Majordomus # 2022.04.17. 12:59

És mi köze van hozzá,mig a szüleid vissza nem kérik?

Ha ilyen könnyen lehet tőletek pénzt kiszedni,akkor megyek mindennap!

Noemi # 2022.04.17. 12:52

Most azzal jött az öcsém, hogy be adta a bíróságra, hogy nálunk van az szüleimnek 2000000.- forintja, erről van hangfelvétele, és a szüleim aranyai. Az aranyak sose voltak nálam és nem is tudom hol vannak, én úgy tudtam, hogy ő a zaciba adta. A pénzt meg azért adták oda, hogy vigyázzunk rá mert már 1000000.-forintot el szedett tőlük. De addig járt a nyakunkra és ült ott minden este, amíg nem bírtuk tovább és neki oda adtuk a pénzt. Egy ilyen hangfelvétel nem elég ugye a bíróságon, hogy neki adjanak igazat, főleg hogy nem az ő pénze? A bíróságon is ismerik, mert folyton ott és a rendőrségen van. Na mindig ilyeneket csinál, mindennapjaink így telnek.

drbjozsef # 2022.04.16. 15:55

Csak már vagy 20 éve ez megy….
Nem is csodálkozom rajta.

Majordomus # 2022.04.16. 15:28

Akkor kardot ránts és
hajrá....!

Noemi # 2022.04.16. 14:03

Igenis értettem! Csak már vagy 20 éve ez megy…. Köszönöm

Majordomus # 2022.04.16. 13:18

Noemi
Az ingatlanban a haszonélvező a főnök!

Ha édesapád nevében kitiltod a házból akkor engedélyed nélkül be sem léphet oda! Világos?

drbjozsef # 2022.04.16. 11:19

Noemi,

Igen.
A "Ha..." kezdetű mondatomban van számodra ismeretlen szó?

Noemi # 2022.04.14. 19:46

Akkor is kirakhatjuk onnan, ha van tulajdon része? Az ügyvéd elindította a gondnokság alá helyezését még novemberben de még semmi, de nem tudom ez jó ötlet-e, mert attól még ilyen marad a viselkedése. Mit tudok vele kezdeni?