Határidő


wpferi # 2022.08.03. 22:03

Persze köszönöm mindenkinek a hozzászólásaiakat
Üdvözlettel

wpferi # 2022.08.03. 22:02

Amikor reklamáltam, bejeelentettem, hogy elállok a vásárlástól, közölték, hogy vigyem vissza majd bevizsgálják, hogy nem cseréltem ki egy használtra, akkor fizetnek. levonva az általam okozott használat mértékét. Azt mondtam visszaviszem személyesen (180 km), de csak hoci-nesze alapon, nem hagyom ott a gépet. Nagyjából ekkor már úgy beszéltek velem, mintha a fogatlan lovukat akartam volna visszavinni. Úgy gondoltam, hogy nagyobb esély van, ha büntetőügy lesz belőle. Ráadásul a szakszerviz sokkal borzasztóbbat állapított meg, mint amelyet az elején mi feltételeztünk volna. Ezek letagadták volna azt is, hogy ezt küldték el nekem. A rendőrség által felkért márkaszerviz találkozott egy másik ugyanilyen, roncsból összerakott készülékkel, úgyhogy nem egyedi, eset vagyunk, minősítettebb, mégis itt abbahagyták tavaly szeptemberében.

Ügyészségi panasz: melyiknél? van városi? vagy a megyei? 1 évhez már lehet, hogy bőven az ügyészségnek is kellett hosszabbítania?
Nyilván mindig van ennél fontosabb ügyük, de akkor a kisebbekket lerázzák?

drkatona # 2022.08.03. 12:45

Kedves Wpferi!

Sajnos amit mond nem újkeletű probléma. Célszerű lehet panaszt tenni a nyomozást felügyelő ügyészségnél az eljárás elhúzódása miatt.

Üdvözlettel,

dr. Katona Csaba ügyvéd
https://www.drkatonacsaba.hu/…ed-budapest/

osztap # 2022.08.03. 12:44

KBS - bocsánat, nem láttam a hozzászólásod.

osztap # 2022.08.03. 12:43

wpferi,

Miért nem polgári jogi vonalon indulsz el a büntetőjogi helyett? Gondolom, vagy működő cuccot, vagy pénzt szeretnél látni. Jótállás, kellékszavatosság, termékszavatosság...

Kovács_Béla_Sándor # 2022.08.03. 12:36

Miért nem szavatosságot érvényesítettél? Sőt, egyszerűen el is állhattál volna.

wpferi # 2022.08.03. 10:22

Nagy üzlettel és web áruházzal rendelkező cég közel 400 ezer forintért újként eladott, és leszállított egy műszaki, háztartási készüléket, melyet előre utalással fizettem ki. A kicsomagolása után kiderült, hogy ez egy használt, és használhatatlan készülék. Nem feloldoható vita után feljelentést tettem, melyet a rendőrség befogadott. A készülék képviselője megállapította, hogy használhatatlan, életveszélyes, más országban már kivonták a forgalomból. A nyomozás elrendelése tavaly júliusban volt, a készüléket lefoglalták. A rendőrség azonnal érdemi cselekményeket ígért, de egy év alatt, addig sem jutott el, hogy a céget, illetve egyéni vállalkozót megkereste volna. Hivatkozásuk csak az volt, hogy sok a munka, mindíg kapnak "népszerűbb" ügyeket.
Van valamilyen jogvédelme a károsultnak, milyen kötelezettségeik vannak, hol tudok panaszt tenni. Kisvárosi rendőörs, nagyobb város a r.kap.
kösz előre is

Slainte # 2022.07.26. 07:07

Tadegi,

abban a párhuzamos jogrendszerben, ahol a büntetőeljárásra az általános közigazgatási rendtartás vonatkozik, biztosan így van. Magyarországon azonban a büntetőeljárást a Be. szabályozza, aminek a 370. § (3) bekezdése szerint az ügyészség határozata elleni panaszt a felettes ügyészség, a nyomozó hatóság határozata elleni panaszt az ügyészség az ügyiratok érkezésétől számított tizenöt napon, az eljárást megszüntető határozat esetén egy hónapon belül bírálja el. Más kérdés, hogy ha nem teszik, nem sokat tudsz tenni.

Tadegi # 2022.07.26. 05:25

Tapasztalatból mondom, hogy ott kb. akármeddig húzhatják, és még meg is tudják indokolni. De ha jól emlékszem, a jogszabály nem tartalmaz külön határidőt, ezért az Ákr-ben általánosan szereplő 60 nap az elbírálására a határidő.

dudu1990 # 2022.07.25. 20:31

Kedves Fórumozók!

Rendőrségen tett büntetőfeljelentésemet a rendőrség elutasította 30 nappal annak beadása után. Ezt követően 2 nap múlva fellebbezést nyújtottam be, melynek eredményéről kb. 40 napja nem kaptam tájékoztatást.

Érdeklődni szeretnék, hogy a rendőrségi feljelentés elutasítását követő panasz kivizsgálásának mennyi a haárideje?

Előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2022.06.20. 09:57

A feljelentés HATÁRIDEJE?
A magánvádas eljárás is feljelentéssel indul; csak nem akárki tehet feljelentést, és jogvesztő határidő is van a megtételére.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.06.20. 09:56

Ha a sértett jelen volt, akkor miért változna meg a határidő?

gerbera317 # 2022.06.20. 08:20

Valószínűleg a jogvesztő határidőre gondol.
Kultúremberek az ilyet simán lepofozkodják egymás között, nem pedig a közigazgatás meg az igazságszolgáltatás amúgy is agyonterhelt rendszerét terhelik tovább a xir-xar kis sérelmeikkel.

drbjozsef # 2022.06.20. 07:34

A feljelentés HATÁRIDEJE? Hogy érted ezt?

solvit # 2022.06.16. 16:02

Tisztelt Fórum!

Társasház közgyűlsésén becsületsértő kijelentés hangzik el. Tanúskodni (nem csoda) senki nem akar. A később kézhez kapott közgyűlési jegyzőkönyvben a kijelentést annak személyével együtt idézik. Megváltozhat-e ezzel a feljelentés határideje, ha a jegyzőkönyv egyik aláírója tette a kijelentést?

Köszönöm a választ.