Zsarolás


Kovács_Béla_Sándor # 2022.09.12. 08:10

jogszerű eljárás kilátásba helyezése az nem lehet bűncselekmény?

Az nem is. A jogszerű eljárás elmaradását ígérni pénzért cserébe viszont igen.

drbjozsef # 2022.09.12. 07:33

KBS,

Az nem úgy volt, hogy jogszerű eljárás kilátásba helyezése az nem lehet bűncselekmény?

Nem kell kérni a pénzt. Csak simán bejelenteni, hogy 3 munkanapon belül feljelentést és pert fog indítani. Mindenki megteheti a megfelelő lépéseket, ami ennek esetleges elmaradásához szükséges...

Majordomus # 2022.09.11. 20:06

Kbs
Kutyaharapást szőrivel....

yantsukata # 2022.09.11. 18:49

Kedves Béla_Sándor !

Ön mit tenne a helyemben ,hogy ebből jól jöhessek ki !!
Büntető jogi szakember és kész ??

Kovács_Béla_Sándor # 2022.09.11. 16:33

(Ha azt mondod neki, hogy fizesse vissza a pénz vagy legalább egy részét, és akkor nem jelented fel, akkor az szigorúan véve zsarolás.)

yantsukata # 2022.09.11. 15:55

Kedves mindenki !!

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat .
Azt hiszem elöszőr személyesen beszélek vele egy tisztességes megállapodásról ....
Amennyiben ez nem vezet eredményre nagyon rövid időn belül akkor szakemberhez fordulok mert úgy értelmeztem hogyha nem is simán de nyert ügyem van !!
Gyakorlatilag belerokkantam mentálisan és idegileg ebbe a sztoriba és nem szeretném annyiban hagyni !

Ölelés mindenkinek a segitségért

gerbera317 # 2022.09.11. 11:10

Van két út: a hivatalos és a nem hivatalos. Azt már tudod, hogy a hivatalos út is járható, de nem kátyúmentes. A nem hivatalos utat is lehet két módon intézni; nyiltan, vagy amolyan montechristósan.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.09.11. 11:10

"... nem azt írtam..."

Kovács_Béla_Sándor # 2022.09.11. 11:09

Drága Testvérem a félrelépésben!
Én azt írtam, hogy mire költeném az összeget. Azt írtam, hogy ha indulna egy ilyen eljárás, és én lennék benne a bíró, akkor nem neked adatnám vissza azt a kétmilliót, hanem arra kötelezném a zsarolót, hogy az államnak fizesse meg. Ez nem valamiféle jámbor óhaj, ezt az eljáró bíró teljesen szabályosan megteheti - ha a feltételei fennállnak. És itt csak ez utóbbi lehet a véleményes - szerintem fennállnak.
Nem az én bajom, ha nem érted.

yantsukata # 2022.09.11. 10:49

Kedves Béla Sándor és Gerbera317 !!

Mint írtam a feleségem mindent tud , még a 2 milliót is !!
Őszintén leültem vele és mindent megbeszéltünk .....
A kérdesem pedig egyertelmű volt és vilagos .......nem azt kérdeztem ,hogy ki mire költené hanem vagy kinek itélné meg . Sokkal inkább erkölcsi elégtétel lenne az hogy ez az ember hónapokig zsarolt és "nyerje " el méltó büntetését

gerbera317 # 2022.09.11. 10:44

Szerintem már csak az hiányzik, hogy az asszony megtudja, mire lett két misi eltapsolva.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.09.11. 07:04

Én egy ilyen ügyben a kizsarolt pénzt az állam javára ítélném meg.

yantsukata # 2022.09.10. 20:55

Kedves Csaba !

Először is nagyon köszönöm a válaszát !!
..azt hiszem a válaszom az lenne,hogy féltettem a házasságom hiszen ő azzal zsarolt hogyha nem adok neki pénzt akkor kitálal a feleségemnek !
Voltak a telefonján olyan képek amik azt bizonyitották volna ( nem sexuális ) hogy van valaki az életemben ! A barátomnak hittem őt és megosztottam vele ezt amivel később visszaélt !
Viszont időközben mindent megbeszéltem a feleségemmel így az " adu " kiesett a kezéből !
Ezért kérdeztem ,hogy most így 2,5 év után van-e esély hogy erkölcsileg győzni tudjak és az illlető megkapja méltó büntetését !! Még a saját felesége telefonjáról is fenyegetett ami talán már felér a társtettes jelzővel ......

Esetleg el is tudná vállalni ezt az ügyet ügyvéd úr ??

Majordomus # 2022.09.10. 20:06

A "fenyegető" körülmények miatt...

Ettől függetlenül a zsaroló megérdemli.

drkatona # 2022.09.10. 19:17

Tisztelt Kérdező!

Elméletileg nincs akadálya, de nyilván megkérdezik majd hogy miért várt ennyit.

Üdvözlettel,

dr. Katona Csaba ügyvéd
https://www.drkatonacsaba.hu/…ed-budapest/

yantsukata # 2022.09.10. 14:23

Tisztelt Jogi szakértők !!

2,5 éve valaki megzsarolt amiért én sajnos kifizettem 2 millió forintot ! Akkor nem mertem hivatalos lépést tenni mert féltettem a házasságom ugyanis a zsaroló tudott arról ,hogy házzasságtörést követtem el , viszont időközben ezt az esetet sikerült feleségemmel a helyére tenni . A kérdésem az lenne ,hogy ha a zsarolás tényét és a pénz átadását hangfelvétellel bizonyítani tudom ,illetve az összes zsarolásról szóló SMS és Viber üzenet meg van akkor tudok sikeres pert nyerni ??? Érdemes most feljelentést tennem az elevülési időn belül ?

Előre is nagyon köszönöm a választ vagy válaszokat ....