Szemetelés


gylab # 2022.09.15. 14:58

Barátom kapott egy levelet (még láttam, így nem tudok pontos részleteket), miszerint felhívja valami hatóság a nyilatkozattételre szemetelés ügyében. Amit eddig ki tudtam bogozni: elköltözött előző bérelt lakrészéből tulajdonosváltás miatt, ahol az új tulaj szóbeli engedélyével otthagyta, amit nem akart, vagy tudott elvinni magával. Ez teljesen ésszerűnek is látszott, mivel egy pici lakrész volt, míg a nagy lakásban legalább ötvenszer annyi kidobni való volt, emellett elveszett az a mennyiség, amit ott hagyott. Azonban az új tulaj úgy néz ki, az egészet felpakolta, és kivitte a közeli erdőbe, és leborította. Ő nem volt azonosítható a hulladékból, mivel azt az előző, egyébként meghalt tulaj hagyta ott, azonban barátom igen, és be is azonosították. Látott már valaki hasonló esetet? Barátom nem túl jártas a hivatali ügyekben, próbálok segíteni neki. Kell esetleg valamire figyelnem, mit nyilatkozzon? Mert én első blikkre röviden leírnám, hogy nem is járt arra, nem hagyott ott semmi szemetet. Vagy írjuk le az előzményeket is? Szerény rokkantnyugdíjból él, a legkisebb bírság is agyonüti többhónapos költségvetésését, ezért észnél kellene lenni.