Jogsi nélküli vezetés.


Csabika90 # 2011.09.05. 18:42

Tisztelt címzett!
Érdeklődnék,hogy 2011.04.30.-án elkaptak egy 50ccm-es robogóval(sisak volt,szonda negatív).Akkor nem volt még jogosítványom,pár napra rá volt a forgalmi vizsgám és meg is kaptam a jogosítványt bár már a nem jogerős határozatot a kezemben tartottam.(B.kategória).A büntetésben a következők álltak:engedély nélküli vezetés szabályszegése és persze 50 ezer forint pénzbírság és 5hónap eltiltás.Ezt sokalltam(mert még egyszer sem voltam büntetve és nem is vagyok notórius szabályszegő,egyszer sem voltam még eltiltva)ezért kérvényt nyújtottam be hogy csökkentsék a pénzbírságot és az eltiltást is. a pénzbírságot csökkentették (30ezer Ft-ra)az eltiltást nem.
Majd ezt is megkérvényeztem,hogy részletekbe fizethessek.Ezt is elfogadták.Most már szeptember 5.-e van,immár eltelt az 5 hónap viszont a jogerős példányt amitől elvileg számít az eltiltás azt nem kaptam meg! Beszéltünk az illetékesekkel és azt mondták hogy azért nem jött még az önkormányzattól meg a jogerős határozat mert ennyit kérvényeztem!(mivel nem értek hozzá elhittem bár kétségeim támadtak mivel nem gondoltam hogy az önkormányzathoz elküldött jogerős példányt hátráltatja a kérvényezésem.Az interneten utána néztem és 30nap átfutási időt találtam(5x letelt)!Mit tehetek most? fellebbezhetek-e?Mennyi idő a jogerőre emelkedés?elévül-e a büntetés amiért nem emelkedett jogerőre?Kérlek segítsetek!Köszönöm

Garfield001 # 2011.08.27. 09:12

Tisztelt Mindenki!
Milyen büntetésre számíthat az, akit megállítanak 125ccm motorral "B" jogosítvánnyal, ötvenes adás-vételivel és ötvenes biztosítással a motoron.
Azonnal elvesznek mindent, vagy Kpm, vagy ?
Köszönöm a választ.

ObudaFan # 2011.08.14. 17:29

Szabs.r.

Engedély nélküli vezetés

47. § (1) Aki vasúti járművet, légi járművet, gépi meghajtású vízi járművet, úszó munkagépet, illetőleg a közúti forgalomban olyan gépi meghajtású járművet vezet, amelynek vezetésére hatósági engedéllyel nem rendelkezik, továbbá aki e járművek vezetését ilyen személynek átengedi,

százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

(2) Azzal szemben, aki a közúti forgalomban gépi meghajtású járművet engedély nélkül vezet, a szabálysértési hatóság járművezetéstől eltiltást alkalmazhat, továbbá a rendőrség helyszíni bírságot szabhat ki.

(3) Az (1) bekezdésben meghatározott közúti közlekedési szabálysértés esetén - a szabálysértési jogsegély keretében - a pénzbírságot kiszabó jogerős határozat végrehajtása átadható.

Tibi87 # 2011.08.14. 12:33

És mi történik akkor, ha b-kategóriás jogosítványom van, és egy motorral állítanak meg aminek a forgalmijában 33kw van. Vagyis A korlátlannal kellene vezetni. És nem is az enyém a motor. Tudni kell hogy volt egy egy éves eltiltásom ittasvezetés miatt, és idén februárban kaptam vissza a jogosítványomat. Mire számíthatok ez ügyben?

AzElitelt # 2011.08.02. 08:27

Ismet koszonpom a segitseget, kenytelen vagyok tenni egy probat igy, nincs mas lehetoseg.
Elolvastam a cikket is koszonom. Sajnos bokezuen sosem osztogattak a kegyelmet, bar ez egyik oldalrol teljesen ertheto. Az iteletemre ezsembe sem jutott volna kegyelmet kerni, de azt hiszem, az eltiltas, mint mellekbuntetes semmi masra nem jo, mint arra, hogy ellehetetlenitse az embert. Auto nelkul nem tudok haladni, akkor mit varnak? Szerintem jogos a panaszom.:-) De a Gyuri minek adta be? Neki sem lesz keves...meg nem kell keszulnie hazafele.

ObudaFan # 2011.08.02. 07:02

Gondolom, ha a kegyelmi kerveny beadom, tul sok jot ne varjak. Figyelemb veszi valaki az indokaimat, vagy a szokasos magyar rendszerrel szamoljak?

Olvasnivaló: http://www.origo.hu/…az-iden.html

Ha az elso fokon eljaro birohoz fordulok, O nem modosithat, vagy tehet valamifele javaslatot a koztarsasagi elnok fele?

Az elsőfokú bíróságon kell a kegyelmi kérelmet beadni, de a bíróság ebben az esetben csak postás.

Ha megis elkapnak, azon kivul, hogy elzarasra itelnek, elvehetik a kedvezmenyem? Szamit, hogy buncselekmeny mitt szabtak ki az eltiltast, vagy fuggetlenul ettol mukodik?

Automatikusan nem, de esetleg írhatott elő a bv. bíró olyan magatartási szabályt neked, ami miatt igen.

AzElitelt # 2011.08.01. 22:40

Koszonom a gyors valaszt. Gondolom, ha a kegyelmi kerveny beadom, tul sok jot ne varjak. Figyelemb veszi valaki az indokaimat, vagy a szokasos magyar rendszerrel szamoljak? Hulye kerdes...
Ha az elso fokon eljaro birohoz fordulok, O nem modosithat, vagy tehet valamifele javaslatot a koztarsasagi elnok fele?
Ha megis elkapnak, azon kivul, hogy elzarasra itelnek, elvehetik a kedvezmenyem? Szamit, hogy buncselekmeny mitt szabtak ki az eltiltast, vagy fuggetlenul ettol mukodik?

ObudaFan # 2011.07.31. 16:56

Egy módja van: a kegyelem. Ha jogosítvány nélkül vezetsz, akár elzárást is kaphatsz.

AzElitelt # 2011.07.31. 16:17

Tisztelt Mindenki!
Kerdes a kovetkezo: Eltiltottak ket evre a vezetestol. Mellekbunteteskent alkalmazta a birosag a kozugyektol eltiltassal egyutt, kilenc ev fegyhazbuntetes mellett. Ket hete szabadultam feltetelesen, onnan indul a ket ev.n Ket kerdes merul fel: Van-e modja annak, hogy mentesuljek eme mellekbuntetes hatalya alol. Ha van, mi? Masodik kerdes,mi a vonzata annak, ha megis vezetek? Ez e felteteles, es a felfuggesztett miatt erdekel. Valahogy meg kellene oldanom ezt a problemat, mert ez igy nagyon nem jo... javaslat?
Elore is koszonom!

Roberto03784 # 2011.06.21. 21:00

érdemes volt ideirni, köszi mindenkinek a sok hasznos választ , közben már 2szer megjártam Nemetorszag Budapest-Nemetorszag tavot gond nelkul,
illetve az eltiltas is lejart ekozben

Roberto03784 # 2011.05.31. 10:15

Sziasztok,

A következö érdekes kérdésem lenne,
külföldön le kellett adnom 1 hónapra a magyar jogsimat, azt a tájékoztatást kaptam hoyg ez az 1
hónapos eltiltás csak az adott országra érvényes (Németország), itt nem is vezetek, viszont
jönnék haza kocsival (német rendszám) és ugy oldanám meg hogy németországi kilépésig valakit megkérek hogy vezessen, és salzburgtól(austria) én jönnék,
elötte még az osztrák szabályozásnak utánnanézek,
és ha nagyon problémás akkor csak magyarországon vezetnék

kérdés
mi lehet a jogkövetkezménye ennek, rendöri igazoltatás esetén és mi a megfeleö jogi kategória?

vezetoi engedely magánál nem tartás?
google-be semmi ertelmeset nem talaltam

vezetoi engedely nelkuli vezetes nem lehet
jogositvanyom van 15 eve, es magyarorszagon nem vagyok eltiltva sem.

kösz elore is
üdv
R.

dave_P # 2011.05.26. 17:13

Sziasztok!
17 éves vagyok és vettem egy 125 ccm-es motort. Adás vételit nem írtunk, mivel csak alkatrésznek kellett volna. Miután hazahoztuk elvittem egy körre kipróbálni, a rendőrök természetesen azonnal elkaptak. Semmilyen papírt nem tudtam felmutatni, rendszám se volt a gépen és a forgalomból is ki volt vonva.
Beidéztek a rendőrkapitányságra. Az idézésben az alábbi három pont állt, mint megsértett szabály:

  1. engedély nélküli vezetés
  2. érvényes gépjármű-felelősségbiztosítás nélküli vezetés
  3. érvénytelen hatósági engedéllyel való közlekedés

A kérdésem az, hogy ha megjelenek a tárgyaláson, akkor mire számíthatok? Utána olvastam és ez a 3 dolog így együtt 250.000 HUF maximum. Tippek nincsenek esetleg, hogy milyen kérdésre mit érdemes mondani, pl.: "tudták-e a szüleim, hogy elvittem a motort?" stb..
Köszönöm előre is a választ!

rottenn # 2011.03.07. 13:50

üdv.ha valaki jogsi nélkül vezet és kap egy szabálysértést és ezért pénzbírságot és még aznap verekszik akkor jobbban megbüntetnek?tehát a közlekedési és a rendzavarási szabálysértés összeadódik?vagy a kettőnke semmi köze egymáshoz?

efi99 # 2011.03.02. 13:50

Szerintem csak akkor, ha te adnád át a volánt.
Pl egy stopposnak nem hiszem, hogy kötelessége lenne egy komplett igazoltatást elvégezni, mielőtt bevágódik az anyósülésre.

joska01 # 2011.03.02. 13:33

Tisztelt forumozók!
Azt szeretném megtudni, vajon elkövettem-e az engedély nélküli vezetés szabálysértését, ha egy olyan személygépkocsiban utaztam utasként, amit egy olyan személy vezetett, akinek nem volt vezetői engedélye(sem­milyen)? Arról pedig tudomásom volt, hogy aki vezeti a gépkocsit nem rendelkezik vezetői engedéllyel, de a gépkocsihoz semmilyen közöm nincs, tehát sem tulajdonosa, sem üzembentartója nem vagyok. Illetve a gépkocsit semmilyen jogcímen nem használhatom (kölcsönadásira gondolok)A törté­nettel kapcsolatban valahol azt olvastam, hogy ilyenkor nem követtem el az engedély nélküli vezetést, ezért kiváncsi vagyok elkövettem-e szabálysértést?

Kérdésemet feltettem egy másik kategóriában is, de látom hogy itt már van ilyen ezért áttem ide.

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/34/3349#…

Dorin # 2011.03.01. 18:40

Tisztelt fórumozók!!

Egy barátomat elkapták jogosítvány nélküli vezetéssel, mint első visszaeső. Ez már több mint fél éve volt, és semmilyen csekket vagy bírósági végzést még nem kapott. Az volna a kérdésem, hogy ez már elévülésnek számít-e, vagy milyen büntetést fog kapni? Egyáltalán számíthat-e még rá, hogy kap valamennyi pénzbírságot vagy börtön büntetést a mai törvények szerint?

peterurfi # 2011.01.27. 17:39

Kedves mimó13,

Természetesen vezethetsz!

Többek között háztartást, villanyáramot és a meglévő jogosítványod hátoldalán felsorolj járműtípusokat.

Üdvözlettel

Mike3x # 2011.01.21. 07:18

Köszi KEA!
Én is így gondolom. Ráadásul kedden még nem is voltak az irataim körözés alatt.
Saját hibám, hogy a héten még semmit se intéztem, de erről nem is tájékoztatott senki. Én se lettem volna hülye, hogy rendőri intézkedést kérek, mikor tudom, hogy nincsenek irataim.
Faramuci egy dolog ez. Az meg a zárójeles magánvéleményem, hogy a kedves intézkedő rendőr simán egy figyelmeztetéssel elengedhetett volna. Persze, ehhez némi jóindulat kellett volna. :S
Na mindegy, nem hibáztatom, de akkor is kicsit igazságtalannak tartom, ha most emiatt kiszabnak rám egy szabálysértésit, hiszen amúgy is áldozat vagyok. :S

kea4 # 2011.01.20. 23:07

Mike3x,

én állnék az eljárás elébe. Igaz, hogy a szabály betűjét megsértetted, de lássuk be: nem életszerű, hogy az iratok ésszerű időn belüli pótlásáig ne vezessél. Van papír arról, hogy az ügyben eljárni elkezdtél. Ha szigorúan vesszük, az okmányirodába se mehetnél el pl. személyi igazolvány (vagy önmagad igazolására alkalmas egyéb izé) nélkül, mert az a polgár állandóan magánál kell tartsa...

Azért vedd figyelembe, hogy a csalán és a szerszám is a Tiéd...

Üdvrivalgással:
KEA.

kea4 # 2011.01.20. 23:05

Kyrababa,

a veszélyhezet fölülírja a "normális" szabályokat. Nyilván van meggyőző orvosi igazolás arról, hogy szükséghelyzet volt.

Üdv:
KEA.

Mike3x # 2011.01.20. 20:35

Üdvözlök mindenkit.
Keresgéltem, hátha találok választ a kérdésemre, de ilyennel még nem találkoztam.
December 21.-én ellopták minden iratomat. A feljelentéskor a rendőr hölgy, azt tanácsolta, ne menjek egyelőre pótolni az iratokat, hátha visszaküldik őket. Eddig ez nem történt meg. Kedden voltam újabb tanú vallomást tenni, amikor azt mondta a másik rendőr, hogy lassan azért pótoljam őket. Az eset tekintetében lényegtelen, hogy holnap készültem az okmányirodába.
Ma este kátyú kár miatt rendőri helyszínelést kértem, ahol is az intézkedő rendőr, közölte, hogy szabálysértési feljelentést tesz, mert nincsenek irataim. Mondtam neki, hogy ott a jegyzőkönyv.
Közölte, hogy az nem elég és, ha még azt is beleírom a kifogásba, hogy nekem a rendőr mondta, akkor akár bírósági ügy is lehet belőle.
Kérdem én, mit lehet ilyenkor tenni? Igaz, hogy nem mondta a jegyzőkönyvező rendőr hölgy, hogy mennyi ideig várjak, de én 1 hónapot nem tartok egetverő késedelemnek. Persze, tudom mit ír a kresz, de arról nem szól, hogy egy ilyen esetben mi a teendő.
Szóval, kérem valaki világosítson fel!

Kyrababa # 2011.01.17. 09:06

Kedves Katka!
Tegnap hasonló szituációba kerültünk mi is.Nőgyógyászati próblémám miatt hirtelen jött vérzésem,látászavarom és erős szédülésem miatt adtam át a volánt férjemnek,akinek több éve bevonták a jogositványát.Otthonunktól kb.10 km-re történt a dolog és belefutottunk egy ellenőrzésbe..az igazoltató rendőrők lekezelő módon bántak velünk,és nem érdekelte őket,hogy Epilepsiás kisfiunk is ott van,akinek gyógyszerét 1 órán belül be kellett volna adnunk.Férjem bevitték a kapitányságra,minket a kocsiban várakoztattak több mint 3 óra hosszat,mire kegyesen közölték velünk,hogy a párom bent tartják 72 óráig és Sz.fehérvárra viszik gyorsitott eljárásra.Azt mondták vigyem haza a kocsit,ha szédülök ha nem ....vagy mentőt hivnak...az hogy a fiúnkkal mi lesz nem tudták megmondani...és az sem volt most fontos hogy esetleg pont ilyen állapotban fogok véletlen balesetet okozni...mert nekem van jogsim tudnom kell vezetni-mondták.Most a hivását várom,mehetünk-e érte!?Sok jóval nem tudlak biztatni,a mai törvénykezések alapján a nagyhalak mindent megúszhatnak,mi pedig szivunk.Enyhitő körülmény nem hiszem hogy létezik...legalább is számunkra.Az hogy mi lesz a családdal,beteg gyermekkel,munkanélkül,albérletben..senkit nem érdekel.Csak reménykedem hogy a 2 hónapja szerzett jó állását a férjem egyesetleges elzárás miatt nem vesziti el és pénzbirságot kapunk...ami ha jól tudom 150.000-is lehet. ..Szurkolok nektek is és remélem a későbbiekben még rosszul lét esetén sem vezettek jogsi nélkül...mégha biztonságosabb lenne akkor se!Az hogymire számithatunk a bírótól függ!!!

sissca # 2011.01.15. 11:55

Hello

Azt szeretném megkérdezni hogy ha baleset miatt be akarják vonni a jogsimat 5 hónapra de megfellebbezem akkor a fellebezési idő alatt lehet vezetni?

Előre is köszönöm a válasz

Krisztián

mimó13 # 2011.01.11. 15:46

Hello!
Nekem az lenne a kérdésem h még nem multam el 18 és de a jogsim már megvan amíg nem töltöm be a 18-at addig vezethetek egyedül?

Gabicsek # 2011.01.05. 13:26

ez képezi alapját a szabálysértésnek.