Forum hozzaszolok IP cim kiadasa?


gerbera317 # 2018.01.22. 22:43

"führen kann", tehát csak vezethet. A leírás szerint ez hasonlóan működik, mint a fizetési meghagyás. Ha nem szólalsz fel ellene, jogerőssé és végrehajthatóvá válik?
Egyébként a wikipédia naon komoly jogforrás. Ez a fórum is mást sem idéz, mint a wikipédiát. :-) Majd ha egyszer nagyon ráérek, elolvasom a StPO-t, hogy mi is pontosan ez a Strafbefehl. Mert nem tudom elképzelni, hogy az fmh mintájára valakit sittre lehet vágni azért, mert elfelejtett ellentmondani a Strafbefehlnek.

Jhering # 2018.01.22. 22:57

Senki nem állította, hogy a wikipedia jogforrás.
De remélem, annyi eszed van, hogy nem gondolod, hogy most rögtönöztem a szójegyzéket, hogy megggyőzzelek téged.

Ha nem vetted volna észre, a magyar büntetőjogban is egyre több az egyszerűsítő elem, igaz, lassan haladunk...
Gondolom, az ismerős, hogy bizonyos büntetések be nem fizetése idehaza is elzáráshoz vezethet.

Szomorú örökös # 2018.01.23. 03:56

Judit777

Én eredetileg csak sérelemdíjra gondoltam, amiről hallottam egy barátomtól.

Anno egy ismerősömnél anno bepróbálkozott valaki, hogy munkanélküliként őt feljelentve "munkából kieső időre" akart némi pénzjuttatást megítéltetni a bírósággal, mert hogy ő mennyi időt eltöltött a feljelentéssel, utána járással. Pedig ott egy igen konkrét rágalmazásról beszéltek, aminek alapja is volt. Elhajtották, mondták neki, hogy lehet polgári perben próbálkozni. Természetesen ezt már nem vállalta be, nyilván azért, mert nem volt benne tutira biztos, hogy eredményes lesz, ráadásul az egész több lóvéba került volna neki, mint amennyit ér az egész. Szóval ezért két kifejezésért ne sokra számíts. ;-)

Mellesleg ott is "csak" azonosítók voltak, mégis megtalálták az elkövetőt, tehát azért az elkövető sincs annyira biztonságban, mert ha feljelentés érkezik ellene, akkor azt kinyomozzák. Az már más kérdés, hogy az ilyen ügyeket hogy "imádja" a rendőrség. :-)

Szomorú örökös # 2018.01.23. 03:59

Judit777

szerinted ez pitiáner, ha valakit lezsidóznak, lelibsiznek egy nyilvános fórumon? Ez nem sértés?

Egyik név nélküli azonosító "megsérti" a másik név nélküli azonosítót...hatalmas sértés! Már megbocsáss, de ha a fórumon nem tudják, hogy te ki vagy, sőt azt se, hogy a sértő kicsoda, akkor ezt még egy kezdő ügyvéd is úgy hozza ki, hogy nem lesz belőle ügy. :-D

wers # 2018.01.23. 07:00

Jhering, az a fordítás.... bocs, nem minősítem. Egy hibát gerbera317 talált, de több is van. Hogy az eredeti szöveg mennyire hiteles, azt nem tudom. Most nincs több időm rá.

wers # 2018.01.23. 08:31

hogy mi is pontosan ez a Strafbefehl.
gerbera317, ez a tárgyalás nélküli eljárás

Jhering # 2018.01.23. 10:31

wers,

nem kell ahhoz zseninenk lenni, hogy lásd, a fordítást nyilván csak ide dobtam fel hirtelenjében gerberának, de ha hibákat említettél már, akkor légyszíves, mutass rá konkrétan is, melyek voltak azok a "hibák" ebben a kb. két, vagy három mondatban...

wers # 2018.01.23. 10:59

szerintem itt az "entlassen" nem tehermentesít, hanem felment
"ohne Aufsehen" itt biztos nem feltűnés nélkül, keresni kellene rá jobbat. Mondjuk a zavartalan sem éppen. Inkább arra céloz, hogy egyszerű ez eljárás.
"hinreichender Tatverdacht" kifejezetten jogi kifejezés, hogy a magyar jogban mi a használatos, nem tudom, de érdekel. Durva fordításban erősen feltételezett gyanu.

Így elsőre ennyi

gerbera317 # 2018.01.23. 11:09

Félreértés ne essék, a fordítást én nem tartom rossznak. És megköszönöm, az igyekezetet, de igazából nem szorultam rá.
Nekem a Strafbefehl intézményével szemben vannak fenntartásaim. Ahogy írtam, ha időm lesz rá, az eredeti forrást fogom majd tanulmányozni hozzá.

Jhering # 2018.01.23. 11:37

wers,

neee... Ez a legalja.

Olyan hülyeségeket írsz, hogy nevetséges.

Az entlasten egyértelműen a tehermentesítésre utal, vagy gondolod, hogy a Strafbefehl "felmenti" a bíróságot? :) Milyen szerencsés ez a bíróság, még jó, hogy nem halálra ítéli a Strafbefehl (hogy hasonlóan hülyeséget írjak példaként).
Az Aufsehen feltűnést jelent németül, itt is teljesen értelmesen jön ki.

Nem folytatom...

Próbálj ne egy olyanba belekötni, aki évek óta részben Németországban él és német joggal foglalkozik napi szinten.
Vagy ha már belekötsz, tudj németül, mert az írásod alapján közöd nincs ehhez a nyelvhez.

Jhering # 2018.01.23. 11:53

gerbera,

szerintem nem a Strafbefehl az érdekes, szerintem egyre több hasonló megoldás van a magyar jogban is.

Az érdekes inkább a "sértés" bűncselekmény törvényi tényállása a német büntető törvénykönyvben, ami ilyen jelentősen eltér a magyartól.

Éppen tegnap olvastam egy példát valakitől a neten, hogy valaki azért is kapott pönális büntetést, mert összeszólalkozott vezetés közben egy biciklistával és beszólt neki, hogy "te buta fajankó".

(A fajankó magyar fordítására nem találok más megfelelő kifejezést.)

Vadsuhanc # 2018.01.23. 12:17

Imádom ezt a fórumot. Egy internetes bebaszott takony által történt libsizés miatt már a német jogrendszer hiányosságait firtatjuk. Mindenesetre már tudom, ha Németországba megyek a középső ujjamat ne használjam :-)

wers # 2018.01.23. 12:58

Jhering
Tehát úgy kell érteni, hogy a bíróságnak egy tollvonás terhe sincs ezzel az eljárással? Érthető így is persze, de nem hiszem el. Max csökkenti a terheit. Csak a szót írtam le, nem fogalmaztam mondatba, ez hiba volt. Azt viszont én fogalommagyarázatként úgy olvastam anno, hogy ez az eljárás felmentést ad a bíróságnak a teljes eljárás lefolytatása alól. (nem a Wikin)
Azt főként nem nagyon értem, hogy lehet mindezt feltűnés nélkül elintézni.

A magam részéről köszönöm észrevételeidet, és ezt itt lezárom.

Jhering # 2018.01.23. 13:27

wers,

jobb, hogy lezárod.
Ha valaki hülyeségeket írkál, egyetlen módja a minél hatékonyabb kármentesítésnek, ha minél hamarabb abbahagyja...

Szomorú örökös # 2018.01.23. 17:01

Jhering

Próbálj ne egy olyanba belekötni, aki évek óta részben Németországban él és német joggal foglalkozik napi szinten.

Ehhez képest ez a valaki mégis egy magyar jogi fórumra írogat...roppant érdekes! :-D

Jhering # 2018.01.23. 17:16

Talán pont azért, nem gondolod?

A logika hasznos dolog.

Szomorú örökös # 2018.01.23. 17:25

Jhering

Talán pont azért lenne logikus, ha egy magyar jogi fórumon nem a német jog alapján ítélnénk meg dolgokat, nem a német jogi történetekhez hasonlítanánk az itthoni dolgokat, mert az úgysem érvényes itt. Én csak ezt próbáltam jelezni, de a te fantörpikus logikád ezt nem volt képes értelmezni. :-)

Szép dolog, ha valaki tökéletesen beszéli a németet, csak itt minek? :-D