vallomástétel


Nick Name # 2004.11.02. 16:40

Elméletileg van lehetőség a vallomás módosítására, de ehhez ésszerű és okszerű indok kell. Úgyhogy például az, hogy félek, nem elég.

Tanúként az iagazat kell mondanod, nem a kényelmeset.


Nick Name

aap13 # 2004.11.03. 07:27

köszönöm a segítséget!

esetleg tudnátok olyan indokot mondani, amit ilyen esetben általában elfogadnak?
körülbelül meddig módosíthatom a vallomásomat?
(az ügy a hétvégén történt, szerintem még van időm)

köszönettel

aap13

Nick Name # 2004.11.03. 10:40

Kedves aap13!

Az előbb épp arra próbáltam rávilágítani, hogy ilyen esetben nehezen tudsz olyan indokot mondani, amit el is fogadnak.


Nick Name

aap13 # 2004.11.04. 07:46

így már világosabb, köszönöm!

Nick Name # 2004.11.04. 08:14

Viszont vannak tanúvédelmi módszerek:

így például kérheted az írásbeli, vagy a vádlottak távolétében való vallomástétel lehetőségét.

Kérheted azt is, hogy ne csak az adataid, de a neved is kezeljék zártan. Úgyhogy ezeket használd ki, és mondj igazat.


Nick Name

aap13 # 2004.11.05. 08:21

nagyon örülök hogy megemlítetted ezeket a lehetőségeket, így kicsit nyugodtabb vagyok.
már a rendőrségen kértem h ha lehet az adataimat kezeljék titkosan.
de hol lehet pl kérni azt h a vádlottak távollétében tanúskodjak? a nevemet is jó lenne ha titkosan kezelnék.
ezek majd akkor lesznek aktuálisak ha a bíróság értesít vagy már a rendőrségen kell intézkednem?

köszönettel,

aap13

Nick Name # 2004.11.05. 11:05

A neved kezelését még most a rendőrségen kellene kérni, a többit ráérsz a bírósági eljárásban.


Nick Name

JuKids # 2004.11.05. 21:04

aap13!

Azért ehhez hozzáteszek egy személyes élményt, csak hogy még jobban parázz. ;-)

Mikor egy fiatalkorú lány (nevezzük Szandinak) nagyszülei rendőrt hívtak, mert a lányt ittasan vittem haza, a lány lakásán megvártam a rendőröket. Mielőtt kihallgatták volna, elküldték drogtesztre és nyőgyógyászhoz, hogy felderítsék a szörnyű, kirívóan durva eset körülményeit (lakótelepi, alkoholista csonka családban felnőtt kamaszlány szeszesitalt fogyaszt barátai társaságában), így csak a kihallgatás során tudták meg, hogy drogot nem adtam neki (szinte hihetetlen), sőt meg sem erőszakoltam (még hihetetlenebb), de még csak törvényesen sem voltunk együtt (amihez pedig senkinek semmi köze). Kiskorú kihallgatása lévén édesanyja jelen volt, aki (feltehetőleg azért, hogy ne derüljön fény arra, hány eljárást folytatnak a kislány ellen) zárt adatkezelést kért, így a nyomozati anyagban minden eredeti helyett a nevén kívül minden adatát kitakarva készített másolat szerepel, mellette zárt boríték a lány személyes adataival, lakcímével (50 méterre lakunk, évek óta ismertük egymást, nem először voltam náluk akkor, amikor a rendőrökre vártam a lakásukon fél órát, én csináltam neki honlapot, amihez még olyan képet is adott, amin az anyukájával szerepel - aki azóta is engem hibáztat a kislány 16 év alatt elkövetett összes hibájáért, amiért egyszer adtam neki inni egy kis likőrt, amikor piát kért tőlem, és nem akartam, hogy megint mobilt vagy ékszert lopjon azért, hogy pénzt szerezzen rá). Eddig minden szép és jó, csakhogy a kihallgatás előtt készült (tök felesleges) szakértői kirendeléseken - mivel akkor még nem tudták, hogy később a zárt adatkezelést választják - a lány minden adata szerepel. Ezeket még a tárgyalás előtt megkaptam fénymásolatban. Ha most éppen olyan lennék, mint amilyennek az Ifjúságvédelem beállított, illetve ezekből az iratokból új információkhoz jutottam volna, könnyen bosszút állhatnék rajtuk, amiért belementek a rendőrök azon tisztességtelen játékába, ami miatt tegnap jogerősen 660.000 forint megfizetésére köteleztek.

Minden szakmát lehet jól és rosszul csinálni. Annyit tanácsolhatok, hogy az életedet ne bízd a rendőrökre! Egyébként meg amit leírtál, abból nem hiszem, hogy bármilyen veszélyben lennél, vagy új személyazonosságot kellene kapnod kisvárosi napközis tanárként. ;-)

JuK