büntetőjog


Jasmine2009 # 2018.01.22. 08:39

Tisztelt Fórumozók!

Szeretnék kérdezni egy ügyel kapcsoaltban.
Idézem :
A vádlottat a Btk. 36.§ alapján szabadságvesztésre ítélje, melynek végrehajtási fokozata a 37.§ (1) bekezdése alapján fogház, a büntetés végrehajtását a 85.§ alapján próbaidőre függesze fel és állapítsa meg, hogy a végrehajtás elrendelése esetén a 38.§ (2) bekezdésének a) pontja alapján a vádlott feltételes szabadásgra legkorábban a büntetés kétharmad részének, de legkevesebb három hónapnak a kitöltését követően bocsátható.

Ez mit jelent be fogják zárni az illetőt ???
Köszönöm előre is!

abyhun # 2018.01.16. 18:23

Sziasztok! Sajnos nem találtam erről semmi konkréti infót és nem is nagyon tudom milyen témában kérdezzem. Külföldről szeretnék rendelni lézer pointert, viszont pár komolytalan oldalon olvastam, hogy illegálisnak minősítették egy adott teljesítmény fölött és akár két év börtön is járhat engedély nélküli birtoklásáért. Erről valaki tudna bővebb tájékoztatást adni? Esetleg a pontos legális paramétereket? Előre is köszönöm a segítséget!

maci1987 # 2018.01.16. 07:56

*ObudaFan

maci1987 # 2018.01.16. 07:45

Köszönöm Válaszát Obudafun!

ObudaFan # 2018.01.15. 15:57

Igen. A közérdekű munka helyébe lépő szabadságvesztést és a pénzbüntetés helyébe lépő szabadságvesztést töltő elítélt az évszaknak megfelelő felsőruházatból és lábbeliből egy váltásra valót folyamatosan magánál tarthat. Ha megfelelő saját ruhával nem rendelkezik, lehetővé kell tenni számára, hogy azt a letéti pénzéből megvásárolja vagy a csomagküldésre jogosultaktól megkérje.
Ha a saját ruházat a fenti módon nem biztosítható, a bv. intézet a közérdekű munka helyébe lépő szabadságvesztést és a pénzbüntetés helyébe lépő szabadságvesztést töltő elítéltet kérelmére, segélyként az évszaknak megfelelő polgári ruházattal látja el.

maci1987 # 2018.01.14. 07:07

Köszönöm a választ Obudafun!
Viszont az lenne a kerdesem , hogy a 16/2014 (XII.19) IM rendeletben leirtak alapján köz.é.m.ért polgári ruhàzat az engedélyezett? ezen rendelet ennyivel módositja a foghaz rezsimsz.it vagy ez igy nem igaz?

ObudaFan # 2018.01.13. 13:39

Fogház rezsim vonatkozik rá.

maci1987 # 2018.01.12. 17:28

tisztelt Fórumozók!

valaki megtudná írni, hogy közérdekű munka átváltoztatása szabadságvesztésre milyen rezsim szabályok vonatkoznak ott pontosan?

Eleonóra24 # 2017.12.24. 10:26

Az lenne a kérdésem, miből áll, és kb mikorra várható a reintegrációs őrizet tárgyalása? lassan 2 hónapja adta be a kérelmet, és minden szükséges papír benn van már, volt kinn a pártfogó is. Ha engedélyezik, február 2-tól jöhet ki. Köszönöm

Burn Out # 2017.12.24. 10:12

abyhun:
ha csak ennyi történt, akkor abból nem lesz semmi baja

Dr.Attika # 2017.12.24. 06:42

1944-ben egy vidéki községben a csendőrök gyűjtötték be a zsidó lakosokat. Közben a helyi kocsmában italoztak. A lovaik kint voltak a kocsma előtt. Valaki felháborodásában leköpködte a csendőrök lovát. Ezt a tettét többen is látták. Ezért a hősi tettért a háború után beválasztották az antifasiszta liga helyi elnökségébe, mint ellenállót.

abyhun # 2017.12.23. 22:22

Sziasztok! Egy barátommal sétáltunk ma az utcán, ő a kerítés felőli oldalon és egy kutya hirtelen ráugatott. Mindketten megijedtünk. Ő mérgében felé köpött. Érdeklődnék, hogy szerintetek mit kaphat ezért? Próbáltam megnyugtatni, hogy szerintem semmit, nem rongált vagy ilyesmi. Viszont ő jogi fórumokon mindenfélét összeolvas és azt mondja, hogy ez megbotránkozató meg garázdaság meg miegyebek, hogyha feljelentik akkor abból baja is lehet, főleg ha kamera felvette. Nyilván senki sem szeret köpetet látni a kerítésén, de szerintem ez nem károkozás.
Egy ember látta valószínűleg.
Szerintetek ezért mit kaphat?

zsofar # 2017.12.23. 04:22

Ezt nem értem én is! December 5 . -i a végzés dátuma.
Én December 14.-én voltam bent a nyomozónál beismerő vallomást tenni, és kérni a közvetítői eljárást. így még nem lehet határozat sem.

Dr.Attika # 2017.12.22. 20:11

Nem is kell ügyvéd. Erre valók az internetes fórumok.Egyébként ha vagyonelkobzás van, akkor határozat van vagyis a közvetítői eljárás lehetősége megszűnt.

zsofar # 2017.12.22. 19:34

Még nincs Ügyvéd! Bízok a közvetítői eljárás sikerében. Írjak fellebbezést, mert azt írták a levélbe, hogy nincs bankszámlaszámom. Pedig kettő is van...

Dr.Attika # 2017.12.22. 17:08

Amit a védője tanácsol.

zsofar # 2017.12.22. 14:35

Sziasztok!

Van egy büntető eljárás velem szemben egy vállalti kölcsön nem visszafizetése miatt. Csalás vádjával. December 14 a nyomozónál valómást tettem és kértem a közvetítői eljárást. Ma ennek ellenére kaptam egy levelet, hogy vagyonelkobzást rendelnek el. 3. napom van fellebbezni a végzést. Nincs a nevem lakás se autó semmi. Egyéni vállalkozó vagyok Január 1 -től leszek bejelentve. oda várhatom a letiltást. A hitel már intézés alatt van és 30 napon belül meglesz addig mit csináljak?

Zs

drbjozsef # 2017.12.15. 07:59

Mit gondolnak?

Hát én azt, hogy ejnye.

alfateam # 2017.12.15. 07:45

Mit gondolnak? Olvastam olyat, hogy már egy lökésért is megvádoltak valakit. Tanú nem volt, csak ketten voltunk ott”.
Esetleg még egy térfigyelő kamera...

Kosziginy # 2017.12.14. 20:00

Tisztelt szakértők!

Történt egy eset velem, kíváncsi vagyok a véleményükre.

Rendelőintézetnél vártam a nyitást. Volt egy csomó időm, ezért a félliteres kólásüvegemet felraktam a postaláda tetejére, ha hűljön. Megérkezett az asszisztens, hogy nyisson, de elkezdet károgni, hogy micsoda emberek vannak, üveget raknak a postaládára, még jó hogy nem pálinkát. Mondtam neki, hogy én raktam oda, meg hogy miért, de nem értem, hogy miért zavarja őt. Folytatta, hogy ez egy rendelő, itt nem lehet ilyeneket csinálni. Mondtam neki, hogy akkor így járt. Csak nem hagyta abba, mikor azt találta mondani, hogy "Biztos az anyja nem nevelte meg.". Na most az anyám éppen haldoklik rákban, kicsit érzékeny vagyok rá. Ezért ráléptem hátulról a cipőjének a sarkára a nőnek. Elkezdett sipítozni, hogy megrúgtam, és feljelent. Mondtam neki, hogy jelentsen fel, és otthagytam.

Mit gondolnak? Olvastam olyat, hogy már egy lökésért is megvádoltak valakit. Tanú nem volt, csak ketten voltunk ott.

ObudaFan # 2017.12.11. 13:50

Nem lesz benne az erkölcsiben és a munkáltatónak sem kell megtudnia.

Stim924 # 2017.12.11. 07:43

Értem, köszönöm.
Mennyi idő alatt küldi ki a bíróság a határizatot?
Továbbá, értesíti a munkahelyet is? Erkölcsi bizonyítványba bekerül?
Köszönöm előre is a válaszát.

Dr.Attika # 2017.12.09. 10:47

"A hajhúzás nem kellett volna a részedről. Amiatt felelősségre vonhatnak"
Ilyenkor csak a melltartó és bugyi letépés ajánlott. Az nem személy elleni erőszak, hanem rongálás.

ObudaFan # 2017.12.08. 20:52

Szabálysértési pénzbírságra.

Stim924 # 2017.12.08. 16:00

Szeretném a segítségét kérni.
Egy gyermekét egyedül nevelő 44 éves anya. Tescoban több termékre olcsóbb termék cimkéjét cserélte. Megvásárolva 24000 Ft-ot fizetett. A teljes érték 61.000 Ft lett volna. Természetesen rendőri intézkedés történt. Felvették a jegyzőkönyvet, melyet a bíróságra küldtek. Nem tartották bennt, hazamehetett. Együttműködő volt a rendőrséggel. Soha semmit nem követett el.
Milyen büntetésre lehet számitani.
Köszönöm előre is a választ