Kedvezmények


FehérHolló # 2017.01.22. 22:10

Tisztelt Ügyvédek!
Az alábbi kérdésben kérném szíves segítségüket:
Testvéremnek 2011-ben lett jogerős egy 2 év 4 hónap letöltendő börtönbüntetés ítélete, amely ítélettel elrendelték egy előző ítélet, egy 1 éves fogházbüntetés letöltését is. A behívóra nem vonult be. 2016-ban elfogták, a BV bíró elvette az 1 év büntetésből a kedvezménnyel szabadulás lehetőségét. A kérdésem az lenne, hogy amikor elkezdi letölteni a 2 év 4 hónapos ítéletet, elvehetik-e még akkor a kedvezményt abból az ítéletből is? Jelenleg csak az 1 évből vették el, a 2 év 4 hónapból nem.
Előre is köszönöm válaszukat.

Öreg Tölgy # 2017.01.23. 05:38

Nem. Az első büntetés végrehajtását nem kezdte meg önhibájából, a másodikat már meg fogja kezdeni.

FehérHolló # 2017.01.26. 18:48

Tisztelt Öreg Tölgy,
Köszönöm szépen a válaszát!

szlati # 2017.02.03. 14:53

Tisztelt fórumozók!

Nem találtam a kérdésemre konkrétan alcímet ezért ide írok.

Hol lehet kérni kártérítést a letöltött börtön időszak után?
Úgy tudom a Straszburgi bíróság már nem jó hanem itthon kell elindítani?

Öreg Tölgy # 2017.02.03. 18:27

Milyen jogcímen? Azért mert utóbb felmentettek vagy túlülted, vagy pedig a rossz börtönkörülmények miatt?

szlati # 2017.02.04. 07:35

A rossz körülmények miatt

Öreg Tölgy # 2017.02.04. 11:37

A Bv.tv. 70/A. § (6) bekezdése szerint, ha az elítélt szabadult, az eljárást a szabadítást végző bv. intézet székhelye szerint illetékes büntetés-végrehajtási bíró folytatja le, de az elítélt vagy a védő ilyen irányú külön kérelmére az elítélt lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes büntetés-végrehajtási bíró jár el.

misery78 # 2017.02.06. 13:09

Tisztelt Öreg Tölgy! Tisztelt fórumozók!

Párom megkapta az összbüntetést így a letöltött idő 1 év 8 hónap lett valamint a felfüggesztett 10 hónap ittas vezetés miatt.A kedvezményekre is jogosult.
kérdésem hogy lefogházasíthatja e magát?
valamint az utolsó 10 hónapot megkaphatja e reintegrációs őrizetbe? Előre is köszönöm

Öreg Tölgy # 2017.02.06. 15:34

T. misery78,

az biztos, hogy a párja nem fogházasíthatja le magát, viszont a bv. bíró igen, ha a feltétles szabadságra bocsátásig esedékes tartam felét letöltötte.

Az is biztos, hogy a 10 hónapot nem töltheti teljes egészében reintegrációs őrizetben, de ha azt nem visszaesőként kapta, akkor három hónap után a feltételesig hátralévő időt igen.

misery78 # 2017.02.06. 15:53

Köszönöm szépen a segítséget!

moho # 2017.02.07. 20:13

Kedves Öreg Tölgy!
Ervenyben van még az a szabályozás hogy a behívón az a bv intezet szerepel ahol a buntetest tenylegesen le kell tolteni?
Nem talalom a szabalyozast hogy jelen pillanatban melyik bv intezetek biztositjak pontosan a noi eliteltek szabadsagvegrehajtasat?!

Öreg Tölgy # 2017.02.08. 13:59

Tisztelt moho!

Ilyen nincs, és emlékezetem szerint régebben sem volt. A behívó csak azt tartalmazza, hol kell megjelennie, azonban korántsem biztos, hogy ott is marad.

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

22. § (3) bekezdés

Az elhelyezésre pedig ez vonatkozik:

http://net.jogtar.hu/…/getdoc2.cgi?…

4. §

A 3. számú melléklet 17.-21. pontjában megtalálod a női elítéltek elhelyezésére szolgáló intézeteket.

Szilárd21 # 2017.02.23. 16:23

Kedves szakértők!

Egy különös kérdéssel fordultam hozzátok ismét:

Amennyiben valaki a bíróságon 2/3-os kedvezményt kapott börtön fokozatban, majd idővel most már fogházra fokozta le magát, abban az esetben tényleg létezik, olyan hogy feles kedvezményre lehet csökkenteni a 2/3-os kedvezményt?

Én még ilyet nem hallottam, de mivel nem vagyok jogi szakember, ezért fordultam hozzátok, hogy ti erről mit tudtok? Nem saját kérdés, de nekem ebben a Btk. se a BV kódex nem adott segítséget!

Köszönöm előre is a választ, és amennyiben valóban létezik, ilyen jövök az újabb kérdéssel ezzel kapcsolatban! :)

Öreg Tölgy # 2017.02.23. 20:03

Biztos, hogy nem létezik.

JMóni # 2017.03.13. 05:50

Tisztelt szakértő
Azzal a kérdéssel fordulok önhöz,hogy barátom 2év 6h börtönbüntetést kapott verekedésért.Abból 20hónapot kell bennt lennie kedvezménnyel.2016.jun.1 vonult.Az lenne a kérdésem,hogy mikor lehet beadni az EVSz-t?Magatartásával nincs probléma,a szabályokat betartja.Kedvezménnyel 2018.02.01. Szabadul.Válaszát előre is köszönöm.

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2017.03.13. 09:32

Kedves JMóni!

Az Ön párja nyújthat be kérelmet és a fogvatartó intézmény 15 napon belül továbbítja a bv. bírónak. De ha a bv. úgy ítéli meg hivatalból is megindíthatja az EVSz alkalmazása iránti eljárást.

Illetve, ha a reintegrációs őrizet feltételeinek megfelel a párja, érdemes megfontolni annak lehetőségét is.

http://lorik.hu/…-modositasa/

JMóni # 2017.03.13. 09:51

Tisztelt szakértő

Elösször is megköszönném ,a válaszát.Ha jól értem ,akkor már most be adhatja a kérelmet?A reintegrációs őrizetre is kérelmet kell beadni?Az egyik ismerősöm,hasonlo helyzetbe van.Viszont ott a párja adta be a kérelmet ,az Evsz-re.Meg is kapta.Akkor vonult amikor az én barátom,és ő már volt kinti beszélőn is 2 órát,és volt már otthon is 24 órát. Igaz hogy ő volt házi őrizetbe ,gondolom beleszámitott az engedélybe.Szeretnék segíteni, de nem tudom hogy fogjunk hozzá a kérelemhez.Lehet ügyvédi segítség kellene a megírásához?Válaszát köszönöm.

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2017.03.13. 10:35

Kedves JMóni!

Mind a két esetben kérvényezni kell: védő és az elítélt kérvényezheti, valamint hivatalból a bv. intézet is megindíthatja, ha úgy ítélik meg, hogy feltételek fennállnak. Bv. bíró személyes meghallgatás keretében dönt az eljárás végén. Azt gondolom, ha nem tudja, hogy kezdjen hozzá akkor érdemes ügyvédet fogadni.

moho # 2017.03.13. 10:36

Verekedésért elég valószinu hogy nem jogosult reintegraciora!

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2017.03.13. 10:53

Ha a BTK. felsorolja mely személy elleni erőszakos bűncselekmény miatt nem jogosult valaki reintegrációra, mivel a verekedés mint tényállás nem szerepel a BTK-ban, tudni kellene milyen bűncselekmény miatt ítélték el az illetőt. Ezért is írtam azt, ha a reintegráció feltételeinek megfelel.

JMóni # 2017.03.13. 11:19

Csoportosan elkövetett,büncselekményröl van szó.Barátom a 4rendű vádlott.Társaival nem egy intézetbe töltik,a büntetsüket.4-en voltak ebben az ügyben.Barátom Kalocsán van.A 4 fő közül ketten már voltak itthon 24 órát2 és a 3 rendű vádlott.Ők ha jo az informáciom,2 hetente hazajárhatnak.Mi most szeretnénk megprobálni ezt a lehetőséget,hátha sikerül.Viszont lehet ,hogy minden bv intézetben másképp müködik ,vagy mások a szabályok ennek megítélésében.Azt hiszem egy probát megér,talán elfogadják a kérelmet.Valószinű akkor ügyvédi segitség kell,a megirásban.A reintegrációs örizetet is szeretnénk megprobálni,úgy gondolom,a környezet tanulmánnyal nem lenne probléma,viszont ehhez tényleg ügyvédi segitség kell,mert gondolom a vádirat is kell hozzá ,amiben látható ,mennyire súlyos a büncslekmény.

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2017.03.13. 16:00

Kedves JMóni!

Reintegrációs őrizet esetén is a törvényben szabott feltételeknek kell megfelelni.

Öreg Tölgy # 2017.03.13. 16:43

T. Jmoni,

nem vádirat kell hozzá, hanem a jogerős ítélet. Ha azt meg tudná írni, hogy mi miatt ítélték el a párját - pl. testi sértés bűntette (Btk. 164. § /1/ és /2/ bekezdés) - akkor azért meg tudnánk mondani, hogy érdemes-e egyáltalán reménykedni. Sajnos, attól tartok, ha verekedésről van szó, és 2 évv 6 hónapot kapott érte, az nem könnyű testi sértés miatt volt.

JMóni # 2017.03.16. 17:12

T .cimzett.
Sajnos ,súlyos testi sértésről van szó.Ezért a Reintegrációs őrizet,szóba se jöhet.Viszont az Evsz-t ,még lehet kérelmezni?Ahhoz hogy beadja a kérelmét,kell az hogy fogházasitsák? Azt külön kell kérni? Mivel Kalocsán van a barátom,az intézménnyel meg van elégedve,de hallani olyat is ,hogy akár át is helyezhetik ha megkapja a fogházasítást.Viszont ő nem szeretne elmenni,de a kérelmet ,be szeretné adni.Így is lehetséges?
Üdv JMoni

ObudaFan # 2017.03.17. 05:56

Az áthelyezésről egyébként is dönthet a bv más okokból is, de kétségtelen, hogy a végrehajtási fokozat megváltozása ennek megnövelheti az esélyét.
Lehet kérni evsz-t is, meg ettől függetlenül fogházasítást is.