Tartozás elévülés 5 év után létezik?


Ancsika34 # 2011.03.01. 16:02

Jó estét!
Érdeklődök, hogy 2005-től kellett volna diákhitelt törleszteni, de nem tudtam, 2008-tól fizetten 2009 júliusáig, aztán 2009-ben volt kint az APEH-től két végrehajtó, azok mondták hogy fizessek mert elárverezik a házam, azóta nem voltak, ha 2014-ig nem keresnek akkor elévült a tartozás, vagyis megnyugodhatok egy kicsit?

végrehajtó1 # 2011.02.28. 16:51

igen

Kezes # 2011.02.28. 16:14

Köszönöm a válaszokat!

Annyi lenne még a kérdésem ,hogy az végrehajtási cselekménynek számít-e ,ha a végrehajtó felkéri az önkormányzatot ,hogy csináljon egy értékbecslést az ingatlanon. Ki is jöttek pár éve és annyít írtak a papírra amit mink mondtunk.Mi erről nem kaptunk sem az önkormányzattol sem a végrehajtótol semmit,és árverés sem lett kiírva.
Teheát ez az értékbecslés végrehajtási cselekménynek minősül?

nandy # 2011.02.27. 20:37

BAR-listán maradhatsz, ez nem függ a végrehajtási jog elévülésétől.

Kezes # 2011.02.27. 18:17

Ezt értem,ha mondjuk magánszemélynek tartozom.
De a bankkal szemben milyen hátrányom lesz ebből?

PL. Bárlistán maradok?Soha semelyik bankból nem vehetek fel hitelt,mert elvileg máshova tartozom?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.27. 17:57

Beszámítás kb. azt teszi, hogy nem fizetem ki neked a tőled vett autód árát, mert tartozol nekem ugyanannyival - vagy többel - kölcsön címén.

Kezes # 2011.02.27. 17:40

Tisztelt KBS!

Mit jelent az pontosan,hogy beszámítással érvényesíthető?

Ezt én sem értem! Milyen hátrány lehet abból ha a végrehajtás elévűl,de a tartozás nem!

Azt már tudom hogy jogilag nem bahajtható,de akkor mire lehet utánna még számítani?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.26. 19:41

os, akkor kérheti ugyan tőled a tartozásod kiegyenlítését, de állami segítséggel (azaz végrehajtással) már nem kényszerítheti ki a fizetést.

Ezt hívják elévülésnek. :)
De egyébként igazad van, a követelés az elévüléssel nem szűnik meg, beszámítással például érvényesíthető. (Kártérítésbe nem számítható be, megelőzendő, hogy a dühös hitelező szétverjen ezt azt az adós portáján.)

nandy # 2011.02.26. 18:20

Alapvetően tévedésben vagy.... a bank követelése (azaz a te tartozásod) SOHA nem fog elévülni. Legfeljebb a végrehajtáshoz való joga évül el a banknak.

tehát ha 5 éven keresztül bizonyíthatóan egyszer sem szólított fel a fizetésre, és nem indított végrehajtást sem, ill. a végrehajtó sem kezdeményezett végrehajtási cslekményt az 5 év alatt... nos, akkor kérheti ugyan tőled a tartozásod kiegyenlítését, de állami segítséggel (azaz végrehajtással) már nem kényszerítheti ki a fizetést. De attól még a fizetési felszólítása jogszerű, és ha te önként fizetsz, azt később elévülésre hivatkozva nem is kérheted vissza - hiszen a követelés (tartozás) nem is évülhet el, csak a végrehajtásához való jog.

Fontos tudni, hogy a bíróság (közjegyző) hivatalból nem vizsgálja az elévülés tényét, arra az adósnak kell hivatkoznia. TEhát ha fizetési meghagyást kapsz, annak ellent kell mondanod 15 napon belül.

Sanyi2 # 2011.02.26. 11:30

Tisztelt Végrehajtó1

Tehát a lényeg a lényeg.Hiába a felperes kezében végrehajtható jogerős bírósági itélet.(polgári per , pénz megfizetés)

Ha 5 éven belül nem fordul bírósági végrehajtóhoz az ítélet elévül ? Semmisé válik.

És itélet kihirdetésétől számított 5 év után bírósági végrehajtó által behajthatatlanná válik ? mivel elévült.

Válaszát előre is köszönöm.

soni65 # 2011.02.26. 08:40

Tisztelt Fórumózok

A következő kérdésem lenne.
2004-ben ellopták az utómat a biztósitó kifizette a banknak a kocsi értékét. De maradt fenn 300000ft tartozás. A tartozásomat elismertem és részlet fizetési kérelmet nyujtottam be a bank felé. Az utólsó levél dátuma 2005.február 14. Azóta semmi sem történt, se egy levél semmi válasz a levélre.
2010.júnuis 21.-i dátummal egy behajtó cég meg vette a tatrtozást a banktól.2010.június 23. dátummal kaptam egy felszólitó levelet, hogy fizesek. A levélre válaszoltam 2010.július 12-én hogy a követelés elévült birosági úton érvényesiteni nem lehet.
Aztán semmi válasz a behajtó cégtől levélben sem telefonon. 2011.február 25-én jött egy telefon a behejtó cégtől. Telefonon kiakarta erőszakolni a fizetést. Azt mondta jogi utra tereli az ügyet.

Elévült ez a tartozás?
Mit tudnak tenni ellenem, jogi úton, vagy más módón?

végrehajtó1 # 2011.02.25. 21:50

Próbálkoznak csak.

Bár ha volt bírósági itélet akkor nem értem miért a faktoring cég rugózik rajta.

Sanyi2 # 2011.02.25. 20:55

Tisztelt Végrehajtó1

Még 1999-ben vagyis 12 évvel ezelőtt bankkártya tartozás miatt született jogerős bírósági itélet ellenem ,hogy fizessek meg 50000 FT +kamatait.Eddig semmilyen végrehajtási esemény nem történt ellenem.Soha semmilyen levelet végrehajtótól nem kaptam.Fizetés levonás nem volt, se végrehajtási jog bejegyzés sem. Pár napja kaptam az OTP Faktoring Követeléskezelőtöl egy sima levelet a postaládámba bedobva , hogy fizessek meg 150et , mert HA nem végrehajtónak átadják az ügyemet.

12 évvel a bírósági itélet után a végrehajtó behajthatja -e rajtam a tartozást? HA a Faktoring cég valóban átadja a végrahajtónak a követelést? Az 5 éves elévülési idő esetemben is érvényes ?

mnyp11 # 2011.02.21. 20:28

Kicsit bonyolultabb kérdésem volna, munkáltatóm nem fizetett utánam magánnyugdíjpénztári járulékot 2002-ben és 2003-ban, utólag 2004-ben valamelyest pótolták ezt és befizették. Viszont így elestem azoktól a hozamoktól, amit akkor érhettem volna el, amit az időben befizetett járulék után kaphattam volna. (pozitív volt mindkét év befektetése a magányugdíjpénztáramnál) Van lehetőségem valamilyen módon behajtani a munkáltatómtól a miatta elszenvedett nyereség kiesést? Vagy ez is elévül?

nandy # 2011.02.17. 11:02

Nem igazán értem, hogy mi a probléma... Alszámla ide vagy oda, annak a pénznek nyoma van.. Ha nem lenne nyoma, már rég felmondták volna a hitelszerződést. De majd a tak.szövben elmondják.

végrehajtó1 # 2011.02.16. 19:32

Sajnos még ötletem sincs.
De ird meg az adózás illeték pénzügyek topicba.

Hátha ..

vikne # 2011.02.16. 18:25

Kedves végrehajto 1˘Nekem nem tudsz valamit segiteni?
Lehet nem jo helyre irtam?

Kezes # 2011.02.16. 12:31

Na, ezt próbálom meg most kihasználni!

Csak érdeklődöm ,hogy mik az esélyeim és mire hivatkozhatok!

végrehajtó1 # 2011.02.16. 12:11

Lehet hogy nem csinált semmit...:(

Kezes # 2011.02.16. 12:04

2005 márciusi dátummal van egy jegyzőkönyvünk a végrehajtási előleg megfizetéséről.
Aztán nem tudom mikor volt az önkormányzattól valaki felértékelni a házat. Annyit írt be amit mi mondtunk.
Azóta semmi.Fizetésemre sem kaptam letíltást,de a lakásunkra 2005 óta be van jegyezve az árverezési jog.Az önkormányzati értékelésről sincs semmilyen papírunk.

végrehajtó1 # 2011.02.16. 11:48

Kezes

Milyen vh cselekményt foganatosított a végrehajtó?
Mert he semmit akkor nem kapsz semmit sem.

Kezes # 2011.02.16. 11:32

Mit jelent,hogy utólag????????????????

Évek óta nem kaptunk a végrehajtótol semmit!

vikne # 2011.02.16. 08:18

Tisztelt Szakember!Nekem az lenne a kérdésem:2001-ben1470000-ft felvettünk házvásárlásra.2003-ig nyomon tudom követni a pénz mozgást mert számlárol történt.Addig 100000-ft tőke ment le,valamilyen oknál fogva megváltoztatták ekkor a szerződésen szereplő számlaszámot amivel most szembesültem,mert most kültek egyenleget amin már másik szám szerepel.És ami megdöbbentett még mindig van 1millio250ezer.Beismerem voltak csuszások meg nem tudtunk fizetni.(évi308400 a részletek és mi csak 257000-ft fizettünk.Nem igazán lehet a bank számlán sem elmenni mert2001-2004-között nyitottak alszámlát is 4-et,meg hitelkeretet amit nem is tudtam,mert egy honapon belül kétszer is levonták a 25700-ot.Alszámlán irták vonták meg nem tudom mit csináltak.Én sajnos nem vettem észre eddig,a szomszéd asszony vette észre mondván van másik hitelem is.Alszámlát nem is nyitottam.Készülök a takarékba az esedékesség miatt ma,és szeretném megtudni hogy van ez mert a hitel szerződés 2011-06-honapban lejár.Félek megmagyarázzák és kifizettetik egybe,aminehéz lenne mert kb 100000-ft a havi pénzünk 3 gyerekkel.Válaszát megköszönve tisztelettel Vné Mari

végrehajtó1 # 2011.02.15. 20:46

utólag mindenképpen

Kezes # 2011.02.15. 10:41

Egyébként ha bármilyen végrehajtási cselekmény is történik az ingatlanomra akkor nekem mint érintettnek nem kellene róla valamilyen formában tudnom?