TB fizetés


HMarci # 2017.10.17. 11:30

Tisztelt fórumozók!
Az lenne a kérdésem, hogy:
Kitöltöttem a 17T1011 adatlapot, amelyet ügyfélkapú segítségével beküldtem.
Azt szeretném kegkérdezni, hogy erről kapok-e valami visszajelzést, hogy feldolgozásra került.

Illetve ha nem akkor innentől kezdve csak annyit kell tennem, hogy a 10032000-06056229 számlaszámra utalok 7110Ft-ot adóazonosító jelemmel a közlemény rovatban?

Üdvözlettel:
Marcell

Rexor # 2017.10.17. 11:48

Igen kapsz, igen.

SzÉva70 # 2017.10.18. 10:25

Tisztelt Cím!

Abban kérném a segítségüket,hogy az egészségügyi hozzájárulásnak - amit minden hónapba fizetni kell - van-e elévülési ideje,mennyire időre visszamenőleg kell kiegyenlíteni?
Válaszukat előre is köszönöm.

nonolet # 2017.10.18. 10:51

5 év

Ha történt közben intézkedés az + 6 hónap.

Jucus2017 # 2017.10.18. 17:52

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni. Külföldről költöztem haza. 2017.10.15-vel megszűnt a kinti munkaviszonyom, viszont a kinti munkáltatóm leányválallata még nem jelentett be (ugyan az a cég de új szerződésem lesz). Így azt hiszem nincs érvényes magyarországi TB biztosításom.
Meddig érvényes a kinti biztosítás? M.o-n is érvényes? Be tudom csak pár napra jelenteni magam ameddig az itthoni szerződésemet elintézik?

Előre is nagyon köszönöm:
Jucus

Orsi1992 # 2017.11.08. 19:14

Tisztelt fórumozók

Egy olyan probléma merült fel,hogy az egyik családtagom több éve munkanélküli, és nem fizette a TB, és most bekerült a kórházba.
Visszamenőleg hány évig kell befizetni a TB, és lehet-e részlet fizetést kérni.? És ha elkezdi fizetni akkor az ellátás fedezi? És ha van házastársa annak a Tb-jét fedezi az egészségügyi ellátását?

Köszönöm előre is a válaszokat

nonolet # 2017.11.08. 19:29

Nyugi a kórház ingyen lesz, mert
a tb hátralék nem számít, akkor
HA!!! egyébként van neki TAJ kártyája.

(csak piros lámpa lesz és szól a "doki", hogy kéne ám fizetni tb-t)

- -

Más kérdés a hátralék megfizetése.
Azt 5 évre visszamenőleg kérheti a NAV tőle.

Mindenki SAJÁT MAGA fedezi a TB-jét... úgy, hogy

  • vagy ő maga fizeti be a saját nevére
  • vagy valaki más az ő nevére

- -

Most töltsétek ki a 17T1011 adatlapot
és
fizessétek be az esedékes 7110 Ft-t.
(az október hónapra, november 12.-ig !)

A múlttal ráértek foglalkozni... később is.

Bővebben: http://www.neak.gov.hu/…rulekfizetes

Gica21 # 2017.11.09. 07:26

Sziasztok!
Nem találtam a kérdésemre megfelelő választ. A segítségeteket szeretném kérni. Kettős állampolgár vagyok ukrán/magyar. Ukrajnában élek és dolgozok, nemrég kiderült, hogy komoly műtétre van szükségem, amin Magyarországon szeretnék átesni. Ha most csináltatnám meg a TB kártyát, milyen összeget kellene visszamenőleg befizetnem, hogy orvosi ellátásra jogosult legyek Magyarországon?

Rexor # 2017.11.09. 08:24

Meglehetősen sokat, ráadásul csak kb. fél év múlva kapnál zöld lámpát, tehát nem nagyon éri ez meg. Ha mindenéppen Magyarországon akarod a műtétet szerintem jobban jársz, ha kifizeted a TB-nek.

BiztositottiJogviszony # 2017.11.09. 08:48

Tisztelt Szakértők!

CSOK folyósításhoz szerettem volna ma egy hatósági bizonyítványt igényelni a volt OEP-től, ami igazolja a 2éves biztosítotti jogviszonyomat. (Építkezés közepén járunk. Eleve félretjékoztattak pár hónapja a bankban, hogy mikor lehet az igénylést indítani.) És ekkor ért életem egyik legnagyobb sokkja, hogy az ügyintéző azt mondja, nem tud ilyen igazolást adni, mert nincs folyamatos jogviszonyom az elmúlt 2 évben.

Mostani munkahelyemen pont egy éve dolgozok, és előtte sajnos volt egy hosszabb munkanélküli időszak, amikor a NAV-nál fizettem havonta a kb.7e ft-okat, pont annak érdekében, hogy ne legyen ebből gond, amikor sikerül elkezdeni az éptkezést egy új munkahelyre elhelyezkedés után.
Az ügyintéző azt mondja, hogy a kérdéses időszakban NINCS biztosítotti jogviszonyom. Hogyan lehetséges ez, amikor időre minden fillért befizettem? Meg az azt megelőző kb.20évben is, nem is keveset...
Amennyiben mégis ez a helyzet, van-e bármilyen mód arra, hogy visszamenőleg lehessen ezt a helyzetet rendezni? (Nyilvánvalóan +1év várakozás nem egy preferált megoldás)

Válaszukat előre is köszönöm!

Gica21 # 2017.11.09. 09:23

Maga a műtét szerintem nagyon drága "mulattság" lesz, mivel gerincműtétről(daganat eltávolítása) van szó, viszont a műtétet megelőző vizsgálatokat sem tudnám fedezni, ha igenyelném és fizetném visszamenőleg Magyarországon bejelentett lakcímmel, munkaviszony nélkül? Ha a TB-nek fizetek kártya nélkül, mi a különbség? Nem vagyok jártas ebben a dologban, de mindenképpen Magyarországon szeretném elvégeztetni a műtétet.

Rexor # 2017.11.09. 10:15

"Ha a TB-nek fizetek kártya nélkül, mi a különbség?" Minden beavatkozásnak megvan az ára, de hogy konkrétan a Te műtéted mennyibe kerülne ezt az OEP-től kérdezd meg (www.oep.hu), ők tudnak majd neked segíteni bővebben.

Gica21 # 2017.11.09. 10:37

Köszönöm a választ!

nonolet # 2017.11.09. 10:38

BiztositottiJogviszony

Az az időszak, amikor csak
az "Egészségügyi szolgáltatási járulék"-ot fizetted
NEM BIZTOSÍTÁSI jogviszony.

Csak a természetbeni egészségügyi ellátásra jogosít.

- -

Amikor munkaviszonyod volt akkor lehet biztosítási jogviszonyod is.

HA a heti 36 órát eléri a munkaidőd...

Munkaszerződést megnézni.
Bejelentést ellenőrizni.

nonolet # 2017.11.09. 10:44

Gica21

Szerintem...

A magyar TAJ kártyához kell magyar "Lakcím" (állandó cím). Jelentkezz be egy magyar lakcímre.

Utána igényeld a TAJ kártyát.

Töltsd ki a 17T1011 nyomtatványt.
(Egészségügyi szolgáltatási járulék)

Fizesd be a 7110 Ft/hó járulékot.

...és akkor már jár a természetbeni egészségügyi ellátás.
Azaz az ingyenes doki-kórház-gyógyszer-protézis-stb.

De nem jár a pénzbeli ellátás.
táppénz, stb.

BiztositottiJogviszony # 2017.11.09. 11:16

Kedves @nonolet (és többiek)

Először is köszönöm a gyors választ.

Az alábbi link g) pontjában taglaltakat esetleg még lefordítaná nekem valaki magyarra?

http://www.szuloklapja.hu/…viszony.html

Köszönöm!

nonolet # 2017.11.09. 11:38

Eléggé egyértelmű az a g) pont ... mi a kérdés?

Arról szól, hogy:

HA megbízással (azaz megbízási szerződés alapján) keresel pénzt, akkor HA!!! a megbízási díj eléri a minibál bér 30%-t akkor biztosított leszel arra az időszakra.

Rexor # 2017.11.09. 11:39

Plusz vonni fognak a megbízási díjból járulékot is.

Berlocq # 2017.11.13. 13:27

Kedves fórumozók!
Abban kérném a segítségeteket, hogy ha nem fizettem egy éve a tb-met, és most befizetném egy csekken egy havit, Akkorhány nap után válna zöldre a nevem a dokinál (magyarán az átfutási ideje érdekelne)(ha egyáltalán így történne)? Vagy az egész elmaradást be kell hozzá fizetni? Tudom, hogy előbb vagy utóbb attól a visszamenőleges tartozást is be kell majd fizetnem.

Előre is köszönöm!

nonolet # 2017.11.13. 15:35

"Akkorhány nap után válna zöldre a nevem a dokinál"

Nem mindegy az neked?!

Az ingyenes orvosi ellátás "piros lámpa" esetén is jár...

Rexor # 2017.11.13. 15:53

Túrót... kivéve a sűrgősségi ellátás de az sem ingyen.

nonolet # 2017.11.13. 21:35

Tévedés...

Hisz van érvényes TAJ kártyája.
Csak rendezetlen a jogviszonya.

- -

Maga a NEAK írja, hogy "piros lámpa" esetén

  • kap természetbeni ellátást
  • ingyenesen

Íme: http://www.neak.gov.hu/…zesi_eljaras

„PIROS lámpa” - TAJ érvényes, jogviszonya rendezetlen”;

A jogviszony rendezetlensége esetén az egészségügyi szolgáltató

nem tagadhatja meg!!!!

az Egészségbiztosítási Alapból finanszírozott ellátás nyújtását és

nem téríttetheti meg!!!!

a beteggel az ellátás költségét sem.

A szolgáltató köteles a NEAK honlapjáról letöltött értesítő átadásával tájékoztatást adni a betegnek a jogviszony rendezetlenségéről.

- -

Mi történik, ha valaki nem kezdeményezi a jogviszonyának rendezését?

A rendezetlen jogviszonnyal egészségügyi ellátást igénybe vevő személyek adatait a NEAK átadja a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak (NAV).

Az adatok alapján a bejelentési és járulékfizetési kötelezettség teljesítését az adóhatóság ellenőrzi.

Amennyiben járulékfizetésre vonatkozó adatokat nem találnak, a NAV megkeresi az ügyfelet annak érdekében, hogy igazolja az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságát.

Az egészségügyi szolgáltatásra jogosító alap jogviszony hiányában egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetni.

A megkeresés eredménytelensége esetén az egészségügyi szolgáltatási járulékot az adóhatóság hivatalból előírja.

Berlocq # 2017.11.14. 17:52

Köszönöm a gyors válaszokat. Tehát akkor járna plusz költséggel az ellátás miután a NAV ellenőrzött vagy sem. Vagy csak az elmaradás rendezésére szólítanak fel? (Egy üzemorvosi vizsgálatról lenne szó, új munkahelyen)

nonolet # 2017.11.14. 18:14

Olvasd el újra értőn a kapott választ.
Mert benne van erre a kérdésedre is a válasz....

nonolet # 2017.11.14. 18:18

Az üzemorvosi vizsgálatot amúgyis a munkaadó fizeti.

- -

A Munka Törvénykönyve 51.§ (4) bekezdésében foglaltak szerint

  • a munkáltató
  • a munkába lépést megelőzően

és

  • a munkaviszony fennállása alatt
  • rendszeres időközönként
  • köteles ingyenesen biztosítani
  • a munkavállaló munkaköri alkalmassági vizsgálatát.

A jogszabály tehát egyértelműen kimondja, hogy a munkaköri alkalmassági vizsgálatot ingyenesen köteles a munkáltató biztosítani.