kegyelmi kérvény ,halasztás.


Ficánka33 # 2011.12.22. 16:52

Köszönöm szépen ObudaFan. Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok!

ObudaFan # 2011.12.20. 16:28

Halasztást az elsőfokú bíróságtól lehet kérni. A büntetés félbeszakítását egy évben tíz napig terjedő időtartamra a büntetésvégrehajtási intézet parancsnoka; egy évben tíz naptól három hónapig, öt évet meghaladó szabadságvesztés esetén harminc napig terjedő időtartamra a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka; ennél hosszabb időre a büntetés-végrehajtásért felelős miniszter engedélyezheti.

Ficánka33 # 2011.12.20. 14:32

Csak egy kérdésem lenne:
A halasztási kérelmet hova kell beadni? Még mindig az Országos Büntetésvégrehajtási Parancsnoksághoz?

ágika777 # 2011.12.07. 18:18

Látom, hogy már régi dátum a kérdés, de azért írok én is egy két sor, hogy a téma rendben legyen.

  • Kegyelmi kérelem:

Pozitív elbírálása egyenlő a nullával, csak pénzkidobás és felesleges reménykedés. Ehhez nagyon-nagyon jó oknak kell lennie és lehet, hogy még akkor sem. (illetéke 5.000,-Ft)

  • Halasztás iránti kérelem:

Akkor érdemes benyújtani, amikor jogerőssé válik az ítélet (akár I., akár II. fokon), mert a bíróság indokolt esetben (gyerek, család, munka, stb.) legfeljebb három hónapi halasztást engedélyezhet, és ezt még egyszer indokolt esetben további három hónappal meghosszabbíthatja. (illetéke 2000,- ft).

A három hónap halasztást a bíróság a jogerőtől számítja. (Pl.: Ha 2011.12.02. napján jogerős az ítélet, akkor 2012.03.01. napjáig kap halasztást az illető.)

Tehát nem érdemes megvárni, míg megkapja valaki a behívót, mert akkor lehetséges, hogy az idő rövidsége miatt nem lehet elbírálni a halasztás iránti kérelmet, és ez esetben a bíróság azt elutasítja, meg amúgy is a jogerőtől számít.

Gabicsek # 2011.11.15. 19:28

Nem sokat fogsz találni,

Aggódó. # 2011.11.15. 15:26

Sajnálattal olvasom,hogy milyen kicsi az esélye a kegyelemnek.Mégis megkell próbálni....hátha.
Valakinek van sikerélménye ebbe?Kérem írja meg.

Grád András # 2009.02.12. 20:49

Kedves Kiszacsek!

Rövid leszek: a kegyelmi kérvény gyakorlatilag elfelejthető, a siker esélye még 1% sincsen. Önmagában az a tény, hogy valaki kisgyermeket nevel, kevés hozzá, én nemrégen megpróbálkoztam egy ismerősnek egy ilyennel, és simán elutasították. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

monalisa1 # 2009.02.12. 19:46

Kiszacsek

Néhány héttel ezelőtt ObudaFan részletesen tájékoztatott a kegyelmi kérelemmel kapcsolatban, azóta az ügymenet- a jogszabály nem változott...

monalisa1 # 2009.02.12. 19:36

Javítva: Nem írtad...

monalisa1 # 2009.02.12. 19:35

Nem írtam mire alapva a kegyelmi kérvény... (Amúgy tudtommal csak jogi képviselő adhatja be az ezen írányú kérelmet - bár lehet, hogy rosszul tudom.) A köztársasági elnök javaslatára az igazságügyi és rendészeti miniszter adhat kegyelmet - MAGYON INDOKOLT esetben. Nem egyik napról a másikra való a kérelem elbírálása, és az esetleges elutasítást nem indokolják.

A bevonulás halasztása iránti kérelmet az Országos Büntetésvégrehajtási Panasznoksághoz kell ill. lehet beadni. Jó ha ezt is ügyvéd fogalmazza meg inkább...

A második kérdést legfeljebb egy jósnő tudná megválaszni...

Tudod, sok az elítélt, odabent 120-130%-os telítettség van, így az egyes behívások attól függnek, hogy aktuálisan hol- hányan szabadulnak, és mikor. Ennek alapján az új behívások...

A jó magaviselet eredményezhet negyedelést, ötödölést, és így már "hamar" letelik a benti idő.

Monalisa
laikus hozzászóló

kiszacsek # 2009.02.12. 19:19

1.fokon 9 honap bőrtőnt kaptam,amire fellebbeztem.kaptam egy levelet a megyei biroságtol,hogy tanácsülésen biálják el hogy fellebbezhetek-e.1.KÉRDÉSEM:amig z folyamatbanvan,ezalatt benyujthatom a kegyelmi kérvényt ,es a halasztásra a kérelemet?hova kell benujtni?kinek cimezzem?kb.mennyi iön belül kapok rájuk választ?mennyi az eséyem hogy megkapjam a kegyelmet vagy a hlasztást?2.KÉRDÉSEM:ha a tanácsülés em engedi a fellebbezést,és jováhagyjaaz 1.foku itéletet,akkor k.b.mennyi időn belül kapom meg az iőpontot a bevonulásra?