adóbevallás a munkáltatótól


clarissa # 2005.06.13. 15:06

Szia Kuha!
A cégnek elvileg minden hónapban alá kellene iratni a dolgozóval a bérfizetési jegyzéket.Főleg év végén legalább 1 db M29-es nyomtatványt kellene kapnod, amelyen rajta van , hogy 2004 évben mennyi jövedelmet kaptál, és mennyi volt az adó, illetve az adójóváírás.Ez azért is fontos, mert így látni tudod, s le tudod ellenőrizni, hogy jól vonták-e le.Sajnos azt köv. hónapban megtehetik, hogy levonják az viiszfizetendő adójóváirásodat.Szerintem járj utána és kérd el feltétlenül( ezek után én önadozó lennék).

kuha # 2005.06.13. 08:14

Sziasztok!

Remélem, jó helyen járok, és nem a "munkaügyek" topic-ban kell a kérdésemet feltenni.
A következőkre várnám véleményeteket: 5 éve alkalmazottként dolgozom egy cégnél. Adóbevallásomat, mint eddig mindig, most is a cég csinálta meg. Tudom, hogy a bevallás beadási határideje május 20-a volt. Én azonban még a mai napig nem kaptam a bevallásból egy példányt sem. Arról nem is beszélve, hogy nem is kellett aláírnom azt, még mielőtt a cég elküldi az APEH-nak. Kérdésem, hogy helyes-e ez így. Én már jópárszor szóltam az illetékeseknek, hogy szeretném a nekem járó példányt megkapni, de ezidáig még semmi. Tudom , hogy az adójóváírás miatt kb. 70-75000 Ft-ot vissza kell fizetnem az APEH-nak, de még erről sincs semmi hír. A pénzügyes kolléga azt mondta, hogy ez úgy zajlik, hogy a cég ezt a pénzt elutalja az Adóhatóságnak, és én majd a cégnek fogom befizetni. Jelenleg szabadságon vagyok, utána pedig táppénzre megyek , ugyanis hamarosan kisbabánk fog születni. Azaz, én már nem járok be dolgozni. Kérdésem, hogy ha mondjuk a következő fizetésem kiutalásakor a cég automatán levonja ezt az összeget tőlem, akkor verhetem - e az asztalt, mondván, hogy még a bevallásomat sem kaptam meg? Egyáltalán van-e a cégnek valamilyen kötelezettsége (aláíratás a dolgozóval, 1 pld. másolata stb) a bevallás elkészítésének folyamatában?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
Üdv: kuha