önhibán kívüli késedelmes illetékfizetés


Ritzo # 2005.08.06. 11:10

Üdv Mindenkinek!

A következő kérdésben lenne szükségem segítségre:
2001-ben tartási szerződést kötöttem egy idős nénivel. Az illelték kiszabása előtt azonban megtámadták a szerződésemet, és a tulajdonjogom bejegyzése mellett perfeljegyzés is került a tulajdoni lapra. Amikor megkaptam az illeték megállapításáról az értesítést, és a fizetési felszólítást, írtam egy kérvényt az illetékhivatalnak, az illetékkiszabási eljárás felfüggesztése iránt. Hosszas levelezgetés ( és személyes ügyintézések sorozata ) után, a Hivatalnak végre "leesett a tantusz", és fizetési halasztást engedélyeztek. Négy évi pereskedés után közös megegyezéssel megszüntettük az eljárásokat. Az illetékhivatal azonban a késedelmi kamat kétszeresével megterhelte az befizetendő illetéket, ami így közel a duplájára duzzadt! Tekintettel arra, hogy önhibámon kívül ( és akaratom ellenére ) történt az egész herce-hurca, jogos-e a késedelmi kamat felszámolása? Az illetékhivataltól kapott határozat a következő rendelkezésre hivatkozik: "az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. tv. 160. paragrafusának 1. bekezdésének rendelkezései szerint az adóhatóság a végrehajtási eljárást felfüggesztheti, ha az adótartozást előíró határozat megváltoztatása vagy megsemmisítése várható".

Segítségeteket előre is köszönöm!

ritzo