PM rendelet szakképesítés megszerzéséhez


zsoficska # 2005.08.12. 13:40

Köszönöm szépen a segítséget.
Zsófia

angelis # 2005.08.12. 11:25

A felsőoktataásról szóló 1993. évi LXXX. tv. 2§ (2) bek alapján a felsőoktataási intézmménx jogosult a 97 § (7) bek értelmében a felsőfokú végzettséget igazoló bizonyítványok kiadására. Erre kizárólag a sikeres záróvizsga és az előírt nyelvvizsga teljesítésének igazolását követpő 30 napon belül állítja ki., illetve adja ki az oklavelezt a jogosult részére. AZ OKLEVÉL IGAZOLJA az előírt követelemények teljeskörű teljesítését!

zsoficska # 2005.08.10. 20:41

Üdv Mindenkinek!
Fennakadtam egy témában, de lehet hogy csak én vagyok értetlen.
Adott emberke elvégzett egy főiskolát, lerakta a záróvizsgákat, diplomát azonban nem kapott kis kezéhez mivel még nem rendelkezett nyelvvizsgával. Főiskolától kapott egy igazolást hogy jó eredménnyel végzett és megkapja a diplomát ha bemutatja a nyelvvizsgát. Beiratkozott egy adótanácsadói tanfolyamra, elvégezte, de nem engedték vizsgázni, mondván nem rendelkezik egyetemi, vagy főiskolai végzettséggel (hivatkoztak a PM 2/1995.(II.22) rendeletre. Valahol le van az írva, hogy csak az a főiskolai végzettség ami kemény fedeles? Nagyon megköszönnék ötletet, hogy hol tudnék ennek egészen pontosan a végére járni.