gyed mellett munka


gillian # 2005.11.28. 21:16

Kedves Kála,
a szokásos év végi törvénymódosítás sem teszi lehetővé jövőre a GYED melletti munkavállalást? ha jól emlékszem, ígérgettek valami ilyesmit, de nem tudom, mi lett belőle...
Köszi,
gillian

Kála # 2005.10.17. 11:38

Ja, de azért nem árt utána számolni, hogy mi éri meg jobban acsaládnak, mert a GYES nem valami sok.

Kála # 2005.10.17. 11:37

Elméletben igen, a gyakorlattal az a gond, hogy a gyerkőc nem lehet 4 óránál tovább a bölcsiben, na most ha az anyuka megy érte, akkor a 4 órás munka már kizárt.

Sücy # 2005.10.17. 11:26

Kála, ez azt jelenti, hogy gyed helyett elmehet 4órában melózni, és még gyest is kérhet?

Kála # 2005.10.17. 11:21

Egyébként valahogy úgy viszonyulnak egymáshoz, hogy GYES akkor jár, ha GYED nem.

Kála # 2005.10.17. 11:16

GYED (gyermekgondozási díj) mellett a jelenlegi szabályok szerint nem lehet munkát vállalni, így ha a nővéred visszamegy dolgozni, akkor a GYED-ről biztosan elesik.
Amennyiben GYES-t (gyermekgondozási segély) kap, akkor a gyermek egy éves korát követően 4 órában már vállalhat munkát.

abeata # 2005.10.17. 10:47

Nővéremnek van egy másfél éves kislánya. Szeretne visszamenni dolgozni, mivel nagy szükségük van a pénzre. Bölcsödébe akarta íratni a kislányát, de ott közölték vele, hogy csak akkor lehet, ha lemond a gyedről. Közölték vele, hogy a gyermek 2 éves koráig gyedet kap, ami mellett nem dolgozhat. A gyermek 2 éves kora után gyest kaphat, ami mellett 4 órában vállalhat munkát. Én korábban úgy tudtam, a gyermek 1 éves kora után gyes mellett lehet 4 órás munkát vállalni. Tulajdonképpen mikor jár gyes és mikor gyed? Melyik mellett lehet dolgozni? Tényleg nem járhat a gyermek bölcsődébe, ha az anya gyedet kap?