ÁFA hogy lehet törvényesen megkerülni az ÁFa fizetését?


Rexor # 2005.11.30. 09:36

Pl. Áfa tv. 32-36. paragrafushoz kapcsolódó jogestek. Azt sejtettem hogy gazdasági társaságra gondolsz, azt akartam mondani, de lehet hogy nem voltam érthető, hogy a gazdasági társaságok attól függően hogy milyen tevékenységet folytatnak más és más lehetőségekkel élhetnek, vagy szembesülhetnek. Egy példa: egy ingatlanbérbeadással foglalkozó társaság választhatja, hogy általános szabáylok szerint fizeti az áfát, ebben az esetben levonhatja az adót. Ha megmarad tárgyi mentesnek a kapcsolódó áfa nem vonható le.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2005.11.30. 09:27

Köszi, rexor. A gazdasági társaságokra gondoltam. Eredetileg sajnos félreértettem a témát, azt hittem - mint utólag kiderült -az adókijátszásról van szó. Ahhoz aztűn lenne anyagom bővem. De köszi. És a cd jogtárban hol?

Rexor # 2005.11.28. 09:32

Igen, a Complex jogtárban :). Javaslom pl. a levonási jogra, visszaigénylésre vonatkozó rendelkezések áttanulmányozását. Csak kreatívan :). No kicsit komolyra fordítva a szót érdekes a téma, de a kreativitásodra van bízva miből akarsz kiindulni. Rengeteg fajta társaság van, különböző rendelkezésekkel, mások a szabályok pl. bérbeadásnál, banki tevékenységet folytatóknál, így ezeknél is más más lehetőségek vannak.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2005.11.28. 09:15

Sziasztok!

Bocs, nem csalni akarok, csak szakdolgozatot kell írnom ebből a témából.
VAn valami jó ötletetk, hol lehetne eseteket találni?

old-guy # 2005.11.27. 20:28

milyen kiskapukat lehet találni az ÁFA törvényben, melyek alapján minimalizálni lehet az ÁFA-t?
Milyen ügyesek vagytok?

  1. Nagyon ügyesek vagyunk.
  2. Te is az lehetsz, ha végigolvasod az ÁFA tv.-t, pl. hogy mely esetekben 0 az ÁFA. Ettől minimálisabbat nem lehet találni.
the big cat # 2005.11.24. 09:57

Talán azt kellene tudni, hogy pontosan mit is akarsz, vevő, vagy elaDÓ VAGY, STB?

Cola (törölt felhasználó) # 2005.11.24. 09:36

ez nem hangzik túl jó kérdésnek... Egy törvénynek jellemzően minden pontjába bele lehet valamit magyarázni, vagy meg lehet próbálni kiskaput csinálni belőle... így már csak terjedelmi okokból sem fogsz érdemi választ kapni.
Megjegyzem, hogy ha tudnám a "tuti" megoldást, nem hiszem, hogy feltenném a fórumra...

Immaculata (törölt felhasználó) # 2005.11.24. 09:24

Tippeket kérek szépen Tőletek, milyen kiskapukat lehet találni az ÁFA törvényben, melyek alapján minimalizálni lehet az ÁFA-t?
Milyen ügyesek vagytok?