Mádl - Vékás: Nemzetközi magánjog


Dr.Attika # 2010.06.03. 17:50

Nyilván a "nálunk" a PTE-ÁJK, ahol KBS is végzett. A Bécsi Vételi Egyezmény úgy jön ide, hogy a PTE-ÁJK- Nemzetközi magánjog és nemzetközi gazdasági kapcsolatok joga a tantárgy neve.

Kacsa1111 # 2010.06.03. 17:36

Kedves kbs,

ha jól értettem az eddigieket, akkor Ameera "nálatok" vizsgázik...:)

Kedves Ameera,

ha kollíziósból vizsgázol, minek kell a Bécsi Vételi Egyezmény?

Kedves Impossible,

ilyen idióta jogeset is csak a te fejedből pattanhatott ki...:)


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.03. 17:20

A nemzetközi magánjog nálunk is retegett buktatótárgy volt, azt mondják máshol is az.
A magyarázat az, amiről a múltkor beszéltünk: ez egy olyan téma, amit szinte lehetetlen bemagolni. Ha nem érted, véged.

Impossible # 2010.06.03. 16:08

Jaja, a magyar nemzetközi kollíziós magánjog egész érdekes tárgy volt, abból kiválóan meg is feleltem. Nálunk nem volt ilyen gáz a vizsga, egyetlen egy zh-t kellett írni, amivel ki kelehett váltani a szóbelit. Lehet ebből nagyon g*ci vizsgát is csinálni, mint polgári jogból. Ok, hogy az a nyomi tvr. csak 13 oldal, de ha az ember érteni is akarja, akkor elég gáz. Pl. az a kérdés, amit feltettem a tanársegédnek, hogy ha a repülőn tartott árverésen repülőt veszek, milyen jogot kell alkalmazni, őt is alaposan elgondolkodtatta. :D Szal, Améra, kitartás, értsd meg szerintem alaposan, és sikerülni fog.

Ameera # 2010.06.03. 15:56

Dr.Attika

Köszönöm az együttérzést :)

Beugrót kellett írni 5 db kérdés. (Ha sikerül, utána lehet szóbelizni.)

lex rei sitae elve alóli kivételek, USA XX.század jogfejlődése, személyhez fűződő jogok a Kx.-ben, 1 és többoldalú koll.norma, Babcock vs. Jackson jogeset -
  • ez az öt volt

Kacsa1111 hogy a faszba kérdésére :) válasz: két tantárgyból vizsgáztam egymás után, és a fáradtság azt tette, hogy a kollíziósból az égvilágon semmi nem jutott eszembe pedig sokat tanultam rá.

A másik tantárgy Európa közjog volt, az sikerült.

Kacsa1111 # 2010.06.03. 15:49

Kedves Ameera,

mit nem értesz vagy mi nem ment?


Kacsa11

Kacsa1111 # 2010.06.03. 15:47

hogy a faxba lehet ebből megbukni?

ez a legegyszerűbb és legérdekesebb része a magyar jogi oktatásnak...


Kacsa11

Dr.Attika # 2010.06.03. 15:41

Sajnáljuk. mit nem tudott a vizsgáztató, amit te nyilván jól mondtál el?

Ameera # 2010.06.03. 15:33

hát.. még mindig aktuális a topikom és (sajnos) a vizsgakötelezettségem, tekintve, hogy tegnap visszatapsoltak belőle :(

Impossible # 2010.05.28. 16:32

Volt egy ideig egy nemzetközi magánjog kiscsoport, amit megalakítottam, egy tanársegéd vezetésével. Aztán felbomlott sajnos. Nagyon közvetlen tanársegéd volt, felajánlotta, hogy részt vegyünk a tanszék kutatásában meg mittom én miben. Tök jó lett volna ott maradni. Szerettem a nemzetközi magánjogot, ez volt az egyetlen tárgy a jogelméleten kívül, ami úgyahogy tetszett. A jogelmélet meg nagyon tetszett, csak azzal rontották el, hogy vizsgázni kellett belőle. Na az már nem tetszett. (Meg nekik sem tetszet ta szereplésem. :D ) De megmaradt egy mondat: a racionalista dogmatizmus imperializmusával szemben a pozitivista szkepticizmus nihilizmusának lobogója feszül. Ezt is poénból megoltam be. Néha jól jönnek az ilyenek, el lehet sütni itt-ott.

Ameera # 2010.05.28. 12:01

hmm, Impossible, ezt azért megjegyzem :-):-D

Impossible # 2010.05.26. 22:31

Egyetlen egy mondatot tudok Mádl Ferenctől. Beleírtam a zh-ba annó, és kiválóan megfeleltet kaptam. Hátha ez neked is hasznos lesz. Az volt a kérdés, mi a kapcsoló elv. Válasz: "A kapcsoló elv a kollíziós szabály lelke." /Mádl Ferenc/ (Aztán persze elmagyaráztam, mit jelent ez, de egy ilyen nagyon jól tud hangozni, látszik belőle, hogy utánaolvastál, érdekel a téma stb, tömör, ütős. Csak persze nem árt érteni is, miért a lelke. :D )

Ameera # 2010.05.25. 17:27

nemcsak a tvr. a vizsga tárgya, ezért soroltam fel őket (nem tudom ki mennyire jártas e témában)

nem leszállításra gondoltam, hanem 26 oldal szkennelésre, más a kettő

Lenti és lenti része Zala megyének se ugyanaz :)

van mit tanulnom a kérdéses 26 oldal nélkül is, csak gondoltam teszek egy próbát, és örömmel látom, hogy milyen sok segítőkész ember van :)

Dr.Attika # 2010.05.25. 17:20

Tudom milyen könyveket "igényelsz". Itt van mind a könyvespolcomon.
Gondolod ezt valaki leszállítja Lentibe? Egyébként tudjuk hol van lenti.

Magam már jártam ott bírósági tárgyaláson.
Meg is szálltam ott.

Mégegyszer javaslom, hogy az ajánlott jogszabályokat olvasd el.
Sok sikert.

Ameera # 2010.05.25. 16:41

kell a tvr, Róma I, Róma II, ez a bécsi vételi egy, és egy négyszerzős nmj könyv (Kecskés-Burián- ..... ) + még egy 60 oldal egy másik Kecskés-féle könyvből, meg ez amit itt keresek

Ameera # 2010.05.25. 16:38

Lenti (szlovén határ) melletti részén Zala megyének, de lehet hétvégén már Pécsen leszek, ezt még magam sem tudom előre ..

Rexor # 2010.05.25. 16:38

Ez a könyv mondjuk szerintem is elég kusza, szerencsére én nem ebből tanultam annó:)

Dr.Attika # 2010.05.25. 16:35

Nem kesze-kusza. Ez az egyezmény nem több és nem kevesebb, mint egy sima nemzeti kereskedelmi jogi szabályozás. A 90-es évek elején az osztrák és német üzleti partnerek rendre kikötötték az osztrák vagy a német jog alkalmazását a kereskedelmi szerződésekben. Nyilván a hazai pálya előnye miatt. Fogalmuk nem volt erről a szerződésről és nem tudták, hogy a hazai jog alkalmazásának kikötésével is e szerződés alkalmazásához jutnak.

Rexor # 2010.05.25. 16:31

Melyik része Zala megyének? Keszthelyen szoktam lenni hétvégente.

Ameera # 2010.05.25. 16:08

Dr. Attika, neked is köszönöm, eltettem egy példányt ebből, amit linkeltél :) igen nmjtvr vizsgára kell
(nagyon kesze-kuszának tűnik ez a tananyag ... :-( )

Ameera # 2010.05.25. 16:06

Rexor, köszönöm, de mivel 26 oldalról van szó, ha jól számolom, és én pedig zalai vagyok, postázni oda-vissza nem érdemes... ezért gondoltam scnannelésre :)

Dr.Attika # 2010.05.25. 15:57

Kedves Ameera!
Olvasd át a hivatkozott linket.
http://www.jak.ppke.hu/…zs_tezis.pdf

Többet ne kell tudni. Gondolom Nmjtvr. vizsgára kell.

Rexor # 2010.05.25. 15:43

Nekem megvan a könyv, szivesen kölcsönadom, de meg kell keresnem. Ha megtalálom jelentkezek.

Ameera # 2010.05.25. 14:39

Köszönöm a linket, tehát erről van szó :-)

ártatlan1 # 2010.05.25. 14:01

Be linkeltem,itt meg van a könyv,sajna ennél többet nem tudtam segíteni:(

http://www.libri.hu/…zdasagi.html