környezetvédelem, szemétlerakó


Koi Gyula # 2003.01.09. 11:05

Még két januári programot ajánlanék.

Jan. 29 Magyarország jövobeni hulladéklerakói. Hotel Helia XIII. Kárpát utca 62-64 Info: 302-66-10

Jan. 20 Veszélyes hulladék az EU-ban és Mo.-n Szolnok JNSZMKIK Székház Verseghy Park 8 15 óra Info: Rácz Péter EU Központ  06/56 510-932


legislator

Koi Gyula # 2003.01.08. 09:22

Szerintem meg kell nézni www. europa. eu.int honlapon az ujdonságoknál. Egyébként én az europa.eu.int/eurlexet is megnézném, hogy mit ad ki a szemétlerakó szó bármely uniós hivatalos nyelven megadott megfelelojére. Elvben az elokészíto szövegek is megtalálhatóak. Ha ez nem segít, érdeklodj az EU Delegációnál (www. eudelegation.hu) 1016 Bp. Bérc utca 23 telcsi:209-9700.


legislator

Fojt Márta # 2003.01.05. 09:13

Kedves Fórumosok!
Segítségeteket szeretném kérni, hogy az alábbi hírben szereplő javaslat tervezetett, melyet elfogadott a parlament. Hogy  ennek a kidolgozott, végleges törvényére lenne szükségem. Hol találhatnám meg, vagy aki tudja a számát, vagy a pontos nevét, ha részemre elküldené Internet címemre.
5. Egyéb hírek
Az Európai Unióban évek óta próbának kidolgozni egy olyan rendszert, amely a hulladéklerakást szabályozná a tagországokban, hogy elkerüljék ennek környezetszennyező hatását. A javaslattervezetet az Európa Parlament elfogadta, most a bizottságra vár végleges formába öntése. Várhatóan májusban fogadják el. A javaslat szerint a szemétlerakó helyeknek legalább 2 kilométerre kell lenniük a városhatártól. Az irányelv szerint a nemzeti hatóságok gyakorolják az ellenőrzést.
(Napi Magyarország, 1999. március 1.)
Az Országgyűlés Európai Integrációs Honlapja - EU INTEGRATION WEBSITE OF THE NATIONAL ASSEMBLY.htm   itt találtam!


Fojtmarti