Többdiplomás fiatalokat bocsát el a VPOP


Béres-Deák Attila # 2003.10.29. 22:26

Szia Order!
Milyen a pécsi egyetem? Lemondtál róla, hogy átgyere az ELTE-re?


attika

Leiterjakab # 2003.10.29. 18:03

Rendben, akkor az Európai Bizottság felkér egy rapportőrt, hogy vizsgálja meg az ügyet és készítsen két héten belül egy jelentést a mákos ételekkel kapcsolatban... ennek eredményeként pedig a Tanács és a Parlament majd kiad egy közös irányelvet "A mákos ételekre vonatkozó szabályok" 2003/23/EK címmel. Ez kifejezetten jogharmonizációs célú lesz...
De az is lehet, sőt biztos, hogy az EU alkotmányában fogják szabályozni a kérdést csak Valery Giscard d'Estaing és a konvent egyelőre elfeledkeztek erről... Esetleg arról is lehet majd vita, hogy a ne csak kereszténység eszméjére, hanem emellet az ezeréves magyar mákfogyasztás eszméjére is megemlékezzenek a preambulumban...


Leiterjakab

Order (törölt felhasználó) # 2003.10.29. 14:40

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Leiterjakab # 2003.10.27. 13:25

Az Európai Bíróság esetjogából:

Order v. Európai Bizotság ügy:

Bírák: Van Belken, Massivio, Pereiras stb. Costanello és DuLac

"Az Európai bíróság megállapította, hogy .... mint azt a "Szerződés a Magyar Köztársaságnak az Európai Közösségekhez való csatlakozásáról" is tartalmazza, ... figyelembe véve azt, hogy az Európai bíróság más hasonló precedensekben is kinyílvánította (lsd. pl. Costa v. ENEL és hasonló ügyek) a közösségi jog megelőzi a nemzeti jogot, de nem előzheti meg [hamm-hamm] a mákostésztára-gubára-rétesre, és egyéb mákos dolgokra való elidegeníthetetlen jogot, ezért az Európai Bíróság (... egy nagy tál mákosrétes elfogyasztása után) arra a megállapítsásra [nyamm-nyamm..] jutott, hogy a Szerződés 1. cikkének hatálya [...hamm-hamm] kiterjed a mákosrétesre is...stb. stb. [nyamm-nyamm..]

Costanelli és DuLac bírák párhuzamos véleménye: Maradt még abból a rétesből vmi?"

Na ezt még sikerült elintéznem, bár ezúttal Luxemburgba kellett telefonálni, nem volt olcsó mulattság:-)

Order van még valami mákos étel, amiről tudsz?:-)


Leiterjakab

Order (törölt felhasználó) # 2003.10.27. 12:54

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Law1 # 2003.10.27. 07:11

"Most, hogy megszavaztuk az EU-t, miért nem mondják el minden nap, hogy mi az előnye?:-)" (Order)

Azért, mert rohadt drága a reklám! :-)

Leiterjakab # 2003.10.26. 19:25
  1. számú Jegyzőkönyv a Magyar Köztársaságnak az Európai Közösségekhez való csatlakozásáról szóló Szerződéshez
  2. cikk A Szerződés 1. cikke rendelkezésének hatálya kiterjed a mákostésztára is.
  3. cikk Ez a jegyzőkönyv a kihirdetése napján lép hatályba.

Kelt, 2003 stb. stb.

Na, így már jó Order?, ezt még sikerült kilobbiznom Proditól :-)


Leiterjakab

Order (törölt felhasználó) # 2003.10.26. 16:38

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Leiterjakab # 2003.10.26. 14:16

Idézet:

"Szerződés a Magyar Köztársaságnak az Európai Közösségekhez való csatlakozásáról

A Magas Szerződő Felek a kellő alakban kiállított meghatalmazással bíró képviselőik útján a mai napon egyező akaratukkal elfogadták és aláírták stb. stb. a következő Szerződés:

1. cikk

Az Európai Unió továbbra is elismeri a Magyar Nép azon elidegeníthetetlen jogát, hogy mákos gubát egyen.

2. cikk

A Magyar Köztársaság csatlakozik az Európai Unióhoz.

3. cikk

Ez a szerződés kihirdetése napján lép hatályba.

Kelt, Athén, 2003, április.. stb. stb.


Leiterjakab

Order (törölt felhasználó) # 2003.10.26. 09:15

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Szilágyi Károly # 2003.10.20. 12:07

Részemről csak vicc volt.

Semmi probléma, csak a félreértések elkerülése végett jeleztem, hogy ilyen üzeneteket nem moderálunk.

És elnézést, nem akartam megakasztani a társalgást.

Leiterjakab # 2003.10.20. 10:39

Részemről csak vicc volt.


Leiterjakab

Szilágyi Károly # 2003.10.20. 09:39

Vigyázz Law1, mert Téged is moderálni fognak, :-)))

Mivel a hozzászólás éppen a társalgás "depolitizálását" sürgeti, nem lenne okunk moderálni.

Law1 # 2003.10.20. 08:27

Na de őszintén, nincs igazam? ;-)

Leiterjakab # 2003.10.20. 08:24

Vigyázz Law1, mert Téged is moderálni fognak, :-)))


Leiterjakab

Law1 # 2003.10.20. 07:57

Az előző válaszom általános és nem a TOPIC-al kapcsolatos. Ami konkrétan a TOPIC-ot illeti azt kell mondanom, hogy ebben teljes mértékben sáros a kormány!!!

Law1 # 2003.10.20. 07:26

"Milyen ország legyen az, melyet rabló banda irányít?!" (Béres-Deák Attila)

Kedves Attila!

Szerintem őrizzük meg a fórum színvonalát és ne alacsonyodjunk le erre a Magyarországon már nagyon elterjedt "a büdös komcsik, a büdös fasiszták" szintre. Persze, mindenkinek lehet véleménye és nem kell mindig egyetérteni a kormány vagy egy adott párt politikájával. De szerintem semmi értelme fenti kijelentéseket tenni és csak a kormányban (az MSZP-ben) a felelősöket keresni. Senki nem tagadja (még az értelmes MSZP-szavazók sem), hogy a kormány nem sáros rengetek ügyben - ez sajnos így van. Na de ha képes vagyok ezt belátni, akkor azt is be kell látnom, hogy a FIDESZ sem tiszta mindenben. Tehát teljesen mindegy, hogy ki kormányozza ezt az országot, mert úgy is leszedi először a saját profitját - legyen az MSZP vagy FIDESZ.

...... és szerintem innentől kezdve hagyjuk ezt a "a kormány a hibás" szövegelést, mert nem vezet sehova. Ne hogy azt hidd, hogy ha most a FIDESZ kormányozna, akkor úgy élnénk, mint embertársaink Ausztriában, Hollandiában, stb. A különbség csupán az lenne, hogy valószínűleg nem a Gyurcsány ingatlan-ügyein és nem a Kulcsár-ügyön csámcsogna az ország, hanem pl Orbán édesapjának céges ügyein vagy bármi máson.

Nézd, én az itteni helyzetre csak azt tudom mondani, hogy nem a kormány tehet arról, hogy ilyen szar sok minden, hanem ez RÉSZBEN annak az oka, hogy meg kell változtatni az emberek mentalitását. 20 évig Ausztriában éltem - hidd el, látom a különbséget. Ennyi fegyelmezetlen tróger embert még sehol nem láttam, mint Magyarországon (Budapesten)!!! Ez nem a kormány hibája (legyen az MSZP vagy FIDESZ), hogy:

  1. a magyar emberrel korrekt üzletet nem lehet kötni.
  2. a magyar ember 100% megbízhatatlan és nem tartja magát precízen ahhoz, ami meg lett beszélve.
  3. a magyar ember nem tud hosszú vagy akár közép távon gondolkodni és MINDENT megtesz annak érdekében, hogy már lehetőleg "holnap" milliomos legyen.

..... és szerintem a csillagos égig lehetne sorolni.

Vagyis ezzel a hosszú válasszal azt akartam elsősorban mondani, hogy a Magyarországon kialakult káoszért, fegyelmezetlenségért nagyon könnyű a kormánynak a felelőséget átpaterolni, de szerintem először szálljatok magatokba és kérdezzétek meg magatoktól, hogy ti mindent megtesztek azért, hogy ez az ország ne így működjön és itt elsősorban a mindennapi élet apró dolgaira gondolok, mint pl:

  1. szelektíven gyűjtöd a szemetet?
  2. megállsz a zebrán és átengeded a gyalogost (vagy inkább még gázt adsz és odarántod a kormányt)
  3. udvariasan ki tudod e szolgálni az ügyfeledet, vevődet?
  4. ha sétáltatni viszed a kutyádat, akkor feltakarítod a kutyasz....rt vagy ott hagyod egyszerűen a járdán, hogy más is beleléphessen?

stb, stb.

Szerintem itt kellene kezdeni rendet rakni és utána szidni a kormányt!

Leiterjakab # 2003.10.19. 21:36

Ha jól emlékszem az ókori Rómát is útonállók, rablók, kalandorok meg svihákok alapították - nekem legalábbis ezt tanították első éven - és egészen jó jogrendszerük lett a végén. :-)

Order hozzászólása kapcsán jut eszembe, hogy a közig. elj. alapjainál az előadáson így kezdte az előadó egyik összehasonlító mondatát:

"Nem Magyarországon, hanem normális országokban...(stb.)"
Ezek szerint van vmi ami Magyarországon nem normális..:-),
Sebaj, "megyünkeurópába"..., ugye Order?:-)


Leiterjakab

Order (törölt felhasználó) # 2003.10.18. 19:47

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Béres-Deák Attila # 2003.10.18. 16:15

Milyen ország legyen az, melyet rabló banda irányít?!


attika

évi # 2003.10.18. 14:23

Maximálisan egyetértek

Order (törölt felhasználó) # 2003.10.17. 17:11

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Otyec # 2003.10.17. 11:39

Így hirtelen csak annyi: az, hogy nincs pénz az idősebbek végkielégítésére, ez ténykérdés. Arra viszont volt pénz, hogy engem képezzenek, fűtsenek rám, normatívát kapjanak a fejemre, illetve hogy az így-úgy (hivatalos munka nélkül, tehát feketén) összeszedett pénzemet visszaöljem a tanulásomba - és most az egészet ezzel az ablakon kidobják! Valahol nincs pénz - valahol van, és elpazarolják. Az eredmény mindkét esetben nulla. Ha egy munkáltató okos, akkor nemcsak egyszerűen szubjektíve - és diszkriminatívan - nyír; átszervez. Elküldök öt haszontalant, mert az egyik angolul annyit tud, hogy "oké", elküldöm a másikat, mert igaz, hogy órákat ül a számítógép előtt, de az nincs bekapcsolva, elküldöm a harmadikat, mert személyisége és képessége nem alkalmas, hogy egy dinamikus, igazgatási jellegű feladatot ellásson. Ezek helyett felveszek egyet, aki 3 nyelven beszél, rugalmas, és vérprofi szinten kezeli a számítógépet. Az ilyen munkavállalónak titkárnő sem kell. Ezt az egy embert jól megfizetem, így egyúttal hatékonyságot is növelek, és a másik három bérét megtakarítom. Én kész vagyok, engem már nem kell alapszintű dolgokra megtanítani, míg a másik hármat "átképzem"... nos, legfeljebb valaki az állami támogatást ilyen címen felveszi, aztán marad minden a régiben.

Költségtakarékosság az nem hatékonyságnövelés. Ezt csinálja a parasztember is, ha lássa, erre a hónapra má' nincs több kocsmapíz.

Hatékonyságot csak átszervezéssel lehet megoldani, és ennek vonzata az, hogy csökkennek a kiadások.

Eklatáns példa: ismét gombhoz gyártjuk a kabátot.

Law1 # 2003.10.16. 08:13

Kedves Otyec!

Teljesen egyetértek. Szerinted mi lenne adott esetben a jó megoldás vagyis elfogadható-e véleményed szerint a kormány által artikulált érv, hogy nincs pénz az idősek végkielégítésére.

Ha ezt mondaná Neked valaki, akkor hogyan érvelnél (érvelnétek) erre?

Üdv

Otyec # 2003.10.16. 06:23

Maximálisan egyetértek. A képességeinket ismerő, korlátainkat meglátó munkavállalókra van szükség - és nemcsak jogi területeken. Elmúlt már az "urambátyám", meg a "Józsikám", ha haladni akarunk, akkor szemléletváltás, vagy az emberanyag cseréje kell. Csak sajnos aki munkáltatói pozícióban van, az is ehhez a kategóriához tartozik. Fogalmuk sincs, hogy milyen végzettség és szakember kell egy adott területre, hogy mennyire lehet terhelni, és milyen feladatokat lehet még rábízni; sajnos az "urak" már nem érnek le a munkavállaló szintjéig (pályakezdőként/fiatalként mindig alul kezdem). Nekem csak rossz tapasztalataim vannak, és mindig a munka hatékonyságát szeretném növelni. Azzal semmi nem lesz jobb, könnyebb, gazdagabb, hogy "legyé' mindig a hejeden!', meg "Dógozunk, Katika". Komolyan, sokszor úgy érzem magam (kicsit nagyképűen mondva), mint Macchiavelli a várfalőrség parancsnokaként: a megbizatás sem képességeinek, szem személyiségének nem felel meg. Moldovát hadd idézve, a közigazgatás többségben regnáló vezetőire: aki valami pozíciót szerez a gyárban, inkább belerúg a csavarba, minthogy fölvegye.