Többdiplomás fiatalokat bocsát el a VPOP


Order (törölt felhasználó) # 2003.10.26. 16:38

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Leiterjakab # 2003.10.26. 19:25
  1. számú Jegyzőkönyv a Magyar Köztársaságnak az Európai Közösségekhez való csatlakozásáról szóló Szerződéshez
  2. cikk A Szerződés 1. cikke rendelkezésének hatálya kiterjed a mákostésztára is.
  3. cikk Ez a jegyzőkönyv a kihirdetése napján lép hatályba.

Kelt, 2003 stb. stb.

Na, így már jó Order?, ezt még sikerült kilobbiznom Proditól :-)


Leiterjakab

Law1 # 2003.10.27. 07:11

"Most, hogy megszavaztuk az EU-t, miért nem mondják el minden nap, hogy mi az előnye?:-)" (Order)

Azért, mert rohadt drága a reklám! :-)

Order (törölt felhasználó) # 2003.10.27. 12:54

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Leiterjakab # 2003.10.27. 13:25

Az Európai Bíróság esetjogából:

Order v. Európai Bizotság ügy:

Bírák: Van Belken, Massivio, Pereiras stb. Costanello és DuLac

"Az Európai bíróság megállapította, hogy .... mint azt a "Szerződés a Magyar Köztársaságnak az Európai Közösségekhez való csatlakozásáról" is tartalmazza, ... figyelembe véve azt, hogy az Európai bíróság más hasonló precedensekben is kinyílvánította (lsd. pl. Costa v. ENEL és hasonló ügyek) a közösségi jog megelőzi a nemzeti jogot, de nem előzheti meg [hamm-hamm] a mákostésztára-gubára-rétesre, és egyéb mákos dolgokra való elidegeníthetetlen jogot, ezért az Európai Bíróság (... egy nagy tál mákosrétes elfogyasztása után) arra a megállapítsásra [nyamm-nyamm..] jutott, hogy a Szerződés 1. cikkének hatálya [...hamm-hamm] kiterjed a mákosrétesre is...stb. stb. [nyamm-nyamm..]

Costanelli és DuLac bírák párhuzamos véleménye: Maradt még abból a rétesből vmi?"

Na ezt még sikerült elintéznem, bár ezúttal Luxemburgba kellett telefonálni, nem volt olcsó mulattság:-)

Order van még valami mákos étel, amiről tudsz?:-)


Leiterjakab

Order (törölt felhasználó) # 2003.10.29. 14:40

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Leiterjakab # 2003.10.29. 18:03

Rendben, akkor az Európai Bizottság felkér egy rapportőrt, hogy vizsgálja meg az ügyet és készítsen két héten belül egy jelentést a mákos ételekkel kapcsolatban... ennek eredményeként pedig a Tanács és a Parlament majd kiad egy közös irányelvet "A mákos ételekre vonatkozó szabályok" 2003/23/EK címmel. Ez kifejezetten jogharmonizációs célú lesz...
De az is lehet, sőt biztos, hogy az EU alkotmányában fogják szabályozni a kérdést csak Valery Giscard d'Estaing és a konvent egyelőre elfeledkeztek erről... Esetleg arról is lehet majd vita, hogy a ne csak kereszténység eszméjére, hanem emellet az ezeréves magyar mákfogyasztás eszméjére is megemlékezzenek a preambulumban...


Leiterjakab

Béres-Deák Attila # 2003.10.29. 22:26

Szia Order!
Milyen a pécsi egyetem? Lemondtál róla, hogy átgyere az ELTE-re?


attika

Rexor # 2003.10.30. 12:37

Attila, lehetséges, hogy ezt egy másik fórumon beszéld meg Orderrel :). Kezdenek kissé elszaporodni a fórumok, amelyek tulbővültek oda nem tartozó dolgokkal, mit sem sejtő emberek elszomorodnak ha először járnak itt.

Béres-Deák Attila # 2003.11.01. 20:41

Rexor ez nem lehetséges! Ha nem tetszik ne olvasd el!
Vicc: Egy hölgy telefonál a rendőrségre.

  • Jöjjenek ki kérem, mert a szomszédban állandóan az ablakban szeretkeznek!

Kimegy a rendőr. Kinéz az ablakon és látja, hogy az egyetlen szembelévő ablak legalább 200 méterre van, ahová szabadszemmel el sem látni.
Szóváteszi ezt a bejelentőnek, aki ekképpen válaszol:

  • Szabadszemmel nem is látható, de nézze meg ezzel a távcsővel!

Te vagy a bejelentő.


attika

Béres-Deák Attila # 2003.11.01. 20:48

Szia Order!
Belénk vagyon kötve. Mit csináljunk?


attika

Leiterjakab # 2003.11.01. 21:01

Én is ludas vagyok, asszem...:-)


Leiterjakab

Béres-Deák Attila # 2003.11.01. 21:20

Szerintem nem vagy az. Te miért gondolod?
Rexor rossz helyen , rosszkor, nem a megfelelő személyeknek írt.


attika

Leiterjakab # 2003.11.01. 21:40

Ezt csak azért írtam, mert Ordert szórakoztattam az EU "mákjogi" jogalkotásával..., ami tényleg nem jön sehogy a VPOP-hez... neki meg úgy látom tetszett...:-)


Leiterjakab

Béres-Deák Attila # 2003.11.01. 21:43

Nyugi. Rexor rajtam keres fogást ( Vagy Orderhez utat?). Jaki neked nem kell magadra venni.


attika

Leiterjakab # 2003.11.01. 21:51

Ha már így messzire tereltük a témát:

Mi a csudáért megy ez a reklám itt jobbra, hogy: "Gábor 26 éves - diploma: cum laude - angol: felső C - Munkanélküli...."
Elég bosszantó, meg meg kell hagyni kedves Szerkesztőség!, elég hatásos mert valahányszor meglátom, tanulhatnékom támad...:-)


Leiterjakab

Béres-Deák Attila # 2003.11.01. 22:09

Érdekes. Nem rég olvastam, hogy munkanélküli jogászt nem regisztráltak a munkaügyi központok. Meg is lepne, ha lenne olyan jogász, aki a munkaközvetítőnél próbálna jogi munkakörben elhelyezkedni. Vagy lehet ilyen?


attika

Leiterjakab # 2003.11.01. 22:14

Ajaj, Attila! Azt hiszem Hajdú-Biharban már van ilyen...

De milyen jól fog majd kinézni kb. 2 és fél év múlva ugyanez a reklám:

"Jakab - summa cum laude - német, angol felsőfok (fogjuk rá, papír nincs róla, drága dolog a nyelvvizsgázás) - végzettsége: jogász, munkahelye: ????"


Leiterjakab

Béres-Deák Attila # 2003.11.01. 22:25

Te fogsz munkahelyet találni. Nem a summa cum miatt, hanem mert rátermett vagy. Egyébként csodálkozom ezen a summa cumozáson. Senki nem tudott még arra bizonyítékot felhozni, hogy valaki azért kiváló jogász mert summa... Manapság azért van ennek keletje, mert a bíróságok , ügyészségek csak summa ... kezdőket alkalmaznak. Nos nem régen olvastam egy summa... ügyészségi fogalmazó által összeállított vádiratot. Gyöngyszem. Olyan keret jogszabályi rendelkezésre hivatkozott, amelyet a cselekményt követő harmadik hónapban léptettek hatályba. Ráadásul a minősítés kérdésében is jócskán melléfogott. Summa cum... fog elítéltetni embert ártatlanul, ha a bíróság, vagy az ügyész nem lesz résen


attika

Béres-Deák Attila # 2003.11.01. 23:16

Ez a reklámos Gábor nem tudja begombolni a zakóját. Persze, hogy munkanélküli. Nincs ki mind a négy...
Van már valami Roland is aki 16 hónapja munkanélküli jogász.
" Van jó reklám és van rossz reklám. Nos ez rossz."
Kérdés ki mondta a fenti idézetet?


attika

Rexor # 2003.11.02. 18:51

Attila, bármilyen hihetetlen nem rajtad kerested fogást, és nem is Ordert szeretném becserkészni hogy a szavaiddal éljek. Régóta vagyunk már mindketten a fórumon, és beláthatod ga beléd akartam volna kötni, már hamarabb is megtehettem volna...

Egyszerűen csak arról van szó, hogy nehéz külső belépőnek eligazodni a fórumokon, ha tele vannak oda nem illő beszólásokkal. De elnézést kérek ha megbántottalak, tényleg ez volt az első és az utolsó alkalom, hogy "beszóltam".

Law1 # 2003.11.03. 14:01

Egyetértek Veled, Rexor! Ez egy fórum és nem pedig privát-chat!!!

Béres-Deák Attila # 2003.11.04. 00:08

Nincs gond Rexor. Főleg, hogy védőd is akadt.
Apropo... Fogadatlan prókátornak.......( Nem jut eszembe, hogy van tovább. Bocs...


attika

Leiterjakab # 2003.11.04. 08:08

Ha egy X Fórum Szerkesztősége előírná a hozzászólóknak, hogy milyen hozzászólásokat vár, az nem szólás-szabadság lenne, hanem "irányított demokrácia".


Leiterjakab

Law1 # 2003.11.04. 08:38

A különbség az, hogy a szerkesztőség nem mondja milyen hozzászólásokat vár, hanem megmondja, hogy milyeneket NEM vár!

A különbség az, hogy utóbbi esetben is elmondhatod a TÉMÁVAL KAPCSOLATBAN, hogy mi a véleményed bármi is legyen az, ellenben ami nem tartozik a témához azt nem kellene itt eröltetni. Ennyi!