Lakcímbejelntés - ukrán - magyar kettősállampolgár


szakvizsga2015 # 2024.04.16. 12:40

Igazad van, én sem értem, hogy EU-s állampolgárok esetében miért van bármi plusz regisztrációra szükség a lakcímkártyához.

nanemaaa # 2024.04.15. 10:16

Számomra már az is kérdés, hogy egy EU-n belüli mozgás tekinthető-e idegenrendészeti törvény hatálya alá tartozó ügynek.
Mivel az EU alaptörvénye (kartája) rögzíti a szabad vándorlás, munkavállalás stb jogát, szerintem ez nem idegenrendészeti kérdés.
De lehet, tévedek.

szakvizsga2015 # 2024.04.12. 10:44

A valós ház, lakcím, postacím az már megvan, mert a német házaspár itt él és a véglegesség szándékával ide is kíván költözni. Valahogy eljutottam az Idengenrendészeti Hatóság honlapjához, (www.bmbah.hu), melyen időpontot lehetne foglalni. Viszont a regisztráció is nehézkesen sikerült, most pedig a holnap "Nem válaszol...". Más is ezen a holnapon keresztül szokta vajon ezt intézni?

nanemaaa # 2024.04.12. 10:20

Elsősorban egy valós lakcím.

szakvizsga2015 # 2024.04.11. 14:27

Tisztelt Hozzáérték!

Mi a menete annak, hogy német állampolgár magyar lakcímkártyát szerezhessen?

wers # 2020.12.23. 05:26

Akkor ez így egy másik történet. Szerintem normál eljárásban mindenképpen be szokták hívni a kérelmezőt. Nem tudom most a covid miatt változott-e.

Megjegyzem, az, hogy tolmácsot kér valaki hivatalos eljárásban nem ellentétes azzal, hogy középszinten beszéli a nyelvet. Tolmácsoltam én már elég sok embernek, akik valahogy átvergődtek a nyelvvizsgán.

Tehát az eredeti kérdésed miatt nem kellene izgulnotok elsősorban, ahogy KBS írta.

wers # 2020.12.21. 09:36

A KÉRELEM BENYÚJTÁSA ÉS AZ ELJÁRÁSSAL KAPCSOLATOS INFORMÁCIÓK
Feltétele: a kitöltött formanyomtatvány, három hónapnál nem régebbi arcfénykép valamint a kötelező mellékletek benyújtása és az eljárás díjának megfizetése.

Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a kérelem előterjesztése során a hatóság előtt személyesen meg kell jelenni, kivéve, ha a külföldi a megjelenésre egészségi állapota miatt képtelen.

Lehet itt gond. Személyes megjelenéskor elég hamar kiderülhet, ha nem tud magyarul.

Egyébként nem tudom, hogy egyáltalán befolyásolja-e, hogy mennyire tud magyarul. Az inkább, mennyire megbízható személy.

wers # 2020.12.21. 09:32

Nem tudom, a letelepedési eljárásban csak a papírokat kérik?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.12.21. 08:42

Végül is valószínűleg nem fog összeérni a két eljárás.

largerroberto # 2020.12.21. 07:28

Sajnos nem tud..

Kovács_Béla_Sándor # 2020.12.21. 07:11

Miért, tud magyarul?

largerroberto # 2020.12.20. 21:10

Üdvözletem, a nagymamám ukrán állampolgár. A letelepedési kérelmében azt nyilatkoztuk, hogy középfokú a magyar nyelvtudása. Közben azonban egy büntetőeljárásban tanút kértünk neki, mondván, nem beszél magyarul.. Mi a teendő, melyiket vonjuk vissza? A letelepedési ügyben nem lehet ebből gond, nem?

wesder # 2014.08.14. 12:26

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni...
Ukrajnából jöttem át kb. 15 éve Magyarországra. Én már magyar állampolgár vagyok, tavaly sikerült egy ingatlant vásárolnom Budapesten. A helyzet az, hogy a jelenlegi ukrán konfliktusok miatt a rokonaimat folyamatosan sorozzák be katonának. Az egyik unokatestvérem most kapta meg a kettős állampolgárságot, és azzal a kéréssel fordult hozzám, hogy be tudnám-e jelenteni a lakásomba ideiglenes lakcímmel? A kérdéseim a következők lennének:
1.) - Jelenleg még nem rendelkezik személyigazolvánnyal (3 hét múlva kapja meg) csak útlevéllel, be tudom-e jelenteni ideiglenes lakcímre hozzám, úgy hogy nincs állandó magyar lakcíme?
2.) - Valószínű, hogy ha nem, akkor fogja tőlem kérni, hogy legyen állandó lakcímbejelentés. Származhat-e bajom belőle, ha bejelentem? Ő nem szeretne nálunk lakni, csak a lakcímkártyára van szüksége, hogy elkerülje a besorozást. 3.) - Biztos vagyok benne, hogy még többen fognak hasonló kéréssel hozzám fordulni. Hány személyt lehet bejelenteni egy lakcímre?
(Jogi területen dolgozom és nem szeretnék semmi olyanba belekeveredni, amiből bajom származna)
Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!