Közig.döntése


csufi99 # 2005.12.20. 20:27

Nem hiszem, hogy bárki itt felismerhető lenne, annyi minden történik , sok helyen, legfeljebb nem tudsz róla.

Én sem faggatni akartalak, de fontos, hogy a munkaügyi pered alapja kizárólag a KT törvénytelen döntése, netán más is van? Ha egyebekben úgy járt el, hogy megadott mindent, ami a jog szerint megillet, lehet kevés egy munkaügyi perhez, én csak erre akartam utalni.
S ha már nem akarod részletezni, ott vannak a címek, válogathatsz, miért nem írsz mailt???

Biztos segít szívesen, akiben leginkább megbízol, ha tud.

Jenner, magus helyesen válaszolt, csak ebben az ügyben nem látni tisztán, lehet helyesen járt el a Közig.H., lehet, hogy nagy baklövést csinált.
Lehet az alkotmányellenesség vizsgálatának van helye, lehet nincs, ezek támpontok lennének Neked. Mindenki segíteni akar. Több információ nélkül csak találgat mindenki, s leírja az ötleteit.

obsitos # 2005.12.20. 12:56

jenner:
normakontrol = az alkotmányellenesség vizsgálata

magus # 2005.12.20. 11:58

Mind a kettő igaz. A KT. hozhat olyan döntést, ahol munkaügyi vita indítható - kinevezés, felmentés stb.
De egy intézményben dolgozó "új munkakörbe való áthelyezéséről" nem dönthet.
Ha a KT arról önt, hogy ki vagy rúgva, akkor holnaptól nem dolgozol? A munkaköri leírásodat is a KT állapította meg?
Különben meg ha nem adsz kellő információt, addig csak találgatni lehet.

jenner # 2005.12.20. 08:33

Mi az a normakontrol ?

jenner # 2005.12.20. 08:30

Magusnak üzenem.

Előzőekben írtad, hogy nem terjed ki a hivatalvezető törvényességi ellenőrzési jogköre azokra a döntésekre, ahol munkaügyi per indítható.
Most azt írod , hogy a KÖzig órriásit hibázott.

Melyik a jó.

csufi99 # 2005.12.19. 18:32

Míg benéztem, s olvastam, azon tűnődtem el, a bíróság nem fogja vizsgálni, hogy törvénysértő volt-e a testületi döntés, s még ráadásul a Közig. Hiv. sem találta annak.
Tehát kizárólag a munkajogi részét fogja vizsgálni várhatóan. Jó lesz neked? Nehéz megítélni, sokat nem tudva, ha van ügyvéded beszéld meg vele. Esetleg lehetne kérni normakontrollt... , ha egyedüli védekezésed a törvénytelen hatáskör elvonás, akkor ezt kell tenni.
Minden attól függ, van-e egyéb perdöntő dolog a kezedben.

magus # 2005.12.19. 14:44

Ebben az esetben a KT elvonta a hatáskört az intézményvezetőtől. A részben önálló intézmény a gazdálkodás szempontjából "részben önálló", nem a munkáltatói jogok tekintetében.
Ha ezt látta a közig. hivatal, és nem lépett semmit, óriásit hibázott.

jenner # 2005.12.19. 11:22

Nem vagyok intézmény vezető.

jenner # 2005.12.19. 11:21

A munkaügyi része megindult.

Én egy okt.intézmény alkalmazottja vagyok.
Új munkakörbe való áhelyezést a Kt. akarta elvégezni mondván : részben önálló intézményben dolgozóknak mindig is ő volt a munkáltatója.
Ebből kifolyólag ő mint munkáltató hozott szerintem olyan döntést mihez nem volt hatásköre.

Többet nem tudok írni mert túl személyes lenne.

csufi99 # 2005.12.14. 22:36

Ez egyre zavarosabb. Illetékességi kifogás, nem volt hatásköre..Hát, erre nem lehet mit írni, engem is érdekel.

A munkaügyi része megindult?

magus # 2005.12.14. 13:32

Hem rendelkezett hatáskörrel a KT? Ha intézményvezető vagy akkor rendelkezik hatáskörrel. Ha intézményi dolgozó vagy, akkor nem. Ki nevezett ki?
Illetékességi szempontból kifogásoltad? Érdekes. A KT. a település közigazgatási területén rendelkezik illetékességgel.
Érdekelne ez az ügy. Ha leírod konkrétabban, talán pontosabban tudok válaszolni.

jenner # 2005.12.13. 08:50

Köszönöm a választ.

magus # 2005.12.13. 07:33

Nem terjed ki a hivatalvezető törvényességi ellenőrzési jogköre azokra a döntésekre, ahol munkaügyi per indítható. Kivéve akkor, ha a munkavállaló javára döntöttek.
De, ilyenkor is vizsgálja, hogy a határozatozatali eljárás jogszabályszerű volt e - határozatképes ülés, kellő számú igen szavazat stb.
Csak a döntés következménye kerül bíróság elé?
Írhatnál egy kicsit konkrétabban?!!

jenner # 2005.12.13. 06:53

Érthetőség miatt pontosítok.
A döntés velem kapcsolatos és valóban a foglalkoztatásomhoz kötődik.
De a kt. döntését nem munkajogi szempontból kifogásoltam hanem illetékességi szempontból.
A döntéshozatalhoz nem rendelkezet szükséges hatáskörrel.

csufi99 # 2005.12.12. 19:44

A döntés miben született nem tudni, de úgy gondolom, ha most nem jeleznek a törvénysértésről, nem is fog senki. A bíróságot nem fogja érdekelni, kizárólag a munkajogi része a dolognak.
A leírtak alapján nem a testületi döntés törvénysértő. Tehát ezzel nem foglalkozik senki tovább. Igaz nehéz elképzelnem egy törvényes döntést, melynek a következménye törvénytelen, ám biztos van ilyen...

jenner # 2005.12.12. 13:07

Sziasztok.
Az alábbi ügyben kérném a véleményeteket.

Egy Önkormányzati testületi döntés jogszerüsége miatt fordultam a Közig Hivatalhoz. Kértem a kt. határozat hatályon kívül helyeztetését. A hivatal úgy döntött, hogy az üggyel érdemben nem foglalkozik, mivel a kt. döntés munkaüggyel kapcsolatos és ebben az ügyben munkaügyi bírósághoz kell fordulnom. Szóbeli tájékoztatásomra közölték, hogy látják ők a törvénysértést de törvény szerint nincs felhatalmazásuk az ügyben eljárni.
A munkaügyi bíróságra ez a döntés nem kerül csak ennek a következménye. Kérdésem, ha az bírósági per kimenetele számomra kedvezőtlen, erre a törvénysértő határozatra ki fogja felhívni a testület figyelmét.

Köszönöm.