Szabalysertesi jog - Uj kodex-jo kodex??!!


Kovács Jozsi # 2003.02.11. 20:05

maximum ruházatátvizsgálást, nem?
A motozás egy kicsit durvább beavatkozás (pl. testüregek).
Oztán lehet hogy rosszul tudom...


bausan

t.á. # 2003.02.09. 15:22

Minden jogi felhatalmazás nélkül a különbözo security-cégek végeznek motozást, még ha nem is teljes köruen.

Kovács Jozsi # 2003.02.09. 11:47

A motozás egy kicsit durva lenne, nem?


bausan

t.á. # 2003.02.07. 19:05

Egyébként futballrajongóként azért a kitiltás sportrendezvényről témához hozzászólhatok. :) Azért Magyarországon is kísérleteztek elektronikus beléptetőrendszerrel, ami kiszűrné a kitiltottakat, az MTK pedig egy igen érdekes megoldást talált ki: a hazai szektorba csak törzsszurkolói kártyával lehet bejutni, amely tulajdonosának adatait nyilvántartják. A probléma, hogy szerintem az adatvédelmi ombudsman esetleg ennek nem örülne (nem jár futballmeccsre?). Amúgy a szokásos motozás keretében minden szurkoló igazoltatása oldaná meg a helyzetet, amit össze lehetne kötni egy olyan - az adatvédelmi tv-ből következően tv-ben létrehozott - nyilvántartással, ahol ezeket a renitenseket tartanák nyilván. A hátránya: ehhez nem ártana 4-5 rendőr minden meccsre, a Szerv pedig már kijelentette, hogy ennek költségeit majd a kluboknak kellene állniuk... Számolta valaki, hány csődközeli klub van az élvonalban?

Koi Gyula # 2003.02.07. 14:34

Ezen dolgozunk:))))


legislator

t.á. # 2003.02.06. 20:03

És ebben nagy segítség lenne egy működő szabálysértési jogi fórum, ahol élő problémákról vitatkoznának hozzáértők. :)

Koi Gyula # 2003.02.05. 14:19

t.á. írta - 2003.02.1 20:31
Szegeden vagyok 4. éves és ebben a félévben fogok szabálysértési jogot tanulni, félév végén ígérem válaszolok, ha merek azok után, ahogy az ÁF-osok leszólták a jogászok közig ismereteit.” Én kicsit nehezen tudok erre bármit szólni, mert az áfet már elvégeztem, itt az ELTE jogon még két évem van, én se a jogászokat, sem az áfeseket nem tudom bántani, de az biztos, hogy az áfen a kig. jog hat félév, az önkjog külön ketto, a szabsért. egy, a közszolgálati jog is külön tárgy. A tudást viszont mindenki maga szerzi meg magának, és szerintem Te is lehetsz a szabálysértési jog professzora, ha küzdesz a cél érdekében:)


legislator

t.á. # 2003.02.01. 19:31

Szegeden vagyok 4. éves és ebben a félévben fogok szabálysértési jogot tanulni, félév végén ígérem válaszolok, ha merek azok után, ahogy az ÁF-osok leszólták a jogászok közig ismereteit.

Koi Gyula # 2002.12.18. 17:48

Egyszer Papp László professzor mondta a BKÁE Álligkaron, hogy szeretné, ha valaki egyszer összegyujtené, hogy hányszor és miben módosult az 1968. évi I. törvény. Ha valaki nem válaszol, mérgemben összegyujtöm, és itt helyben publikálom!:)))


legislator

Koi Gyula # 2002.11.15. 12:04

Peldaul mi a a velemenyetek a kitiltas sportrendezvenyrol elnevezesu szabalysertesi intezkedesrol? (Talan Sztv. 22/A §, de nem tudom biztosan, nincs most nalam torveny). Hiszen hiaba tiltom ki, ha nem tudom, hogy kiket tiltottam ki, es mondjuk beengedik ezemn szemelyeket ugyanugy a stadionba.


legislator

Koi Gyula # 2002.11.05. 10:32

Jogalkalmazok, ugyfelek, joghallgatok, ugyvedek! Mi a tapasztalat ez ugyben?
Vitatkozzunk!!!


legislator