Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Végrehajtás elévülése

gerbera317 # e-mail 2020.10.27. 14:32

Csak pislogok. Hol törtem én pálcát, és kinek a feje fölött? Mármint andrea722 kérdésével kapcsolatban.

andrea722 #   2020.10.27. 13:44

Kedves drbjozsef! Köszönöm a segítséget, az Ön által leírtak szerint jártam el, az ügy megoldódni látszik.

Kedves gerbera317! Azt gondolom, hogy a fórumhoz segítségért fordulnak az emberek, nem azért, hogy pálcát törjenek felettük. Soha nem tudhatjuk egy másik emberről, hogy miért került abba a helyzetbe,amiben van. A segítségét köszönöm.

drbjozsef #   2020.10.27. 09:27

Pontosítanék : HA elévült, és fel is szólalsz.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

drbjozsef #   2020.10.27. 09:27

andrea722,

Ha telefonszámla tartozás, az 1 év alatt évül el. De pl. készülékvásárlás csak 5 év alatt.

HA elévült, nem hajtható be. De attól még a végrehajtás folytatható. Ha szerinted elévült a követelés kérd a végrehajtótól a Vht.41.§ szerinti eljárás lefolytatását, mert álláspontod szerint a követelés elévült. Semmiképpen se végrehajtási kifogásban, csak egy sima kérelemben.

gerbera317 # e-mail 2020.10.27. 09:25

Fordítsuk meg a dolgot: Tegyük fel, hogy megfizeted a tartozásodat. Ezzel szerinted megsértette bárki is a törvényt - a végrehajtást kérő a folytatás iránti kérelmével, a végrehajtó a felhívással, te pedig a teljesítéssel?

andrea722 #   2020.10.27. 08:59

Tisztelt Szakértők!

Az alábbiakban kérném a segítségüket: 2012-ben végrehajtást indítottak ellenem telefon tartozás miatt. Azóta nem történt az ügyben semmiféle megkeresés. Tegnap, 8 év után kaptam egy felszólítást, hogy azonnal fizessek. A végrehajtó telefonon azt mondta, hogy a végrehajtást kérő újra kérte a végrehajtást 8 év után. Úgy tudom, hogy a 2003. C. tv szerint 1 év az elévülés. Jogszerűen behajtható-e ez a tartozás rajtam?

gerbera317 # e-mail 2020.10.19. 16:06

Nahát, a legjobbkor! Már éppen kezdtem magamat hülyének érezni...

kicsiati70 # e-mail 2020.10.19. 15:12

Amit eddig nem említettem, (elnézést) Két tulajdonosa van az ingatlannak. Ahogy látom, az a régi végrehajtási jog az a másik tulajdonoshoz tartozik. Gondolom ezértnem említetteék a hagyatéki eljárás során. Felveszem a kapcsolatot a másik tulajjal, biztos többet tud mondani.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.10.19. 14:51

Jó tipp.

www.kbs-ugyved.hu

gerbera317 # e-mail 2020.10.19. 12:43

Akkor az egy hatályos(nak tűnő) vh-jog. A közjegyző tudja, miért nem sorolja fel a hagyatéki terhek között. Valószínűleg azért nem, mert megkereste a végrehajtót, és az közölte, hogy a végrehajtás már befejeződött, tehát az már nem része a hagyatéki tehernek. A vh-jog pedig azért maradt ott, mert a törlés 6600 forintos díját nem fizette meg a földhivatalnak az adós. (Az viszont továbbra is rejtély, a földhivatal miért nem jegyezte át új helyre ezt a vh-jogot a tulajdonos megváltozásakor.)
Ha ez történt, akkor a megoldás: Kérni kell a végrehajtót, hogy ismételje meg a vh-jog töröltetését, és a földhivatal felhívására meg kell fizetni az ezért kért 6600 Ft díjat. Előtte nem baj, ha valami szakértő szem is látja azt a tulajdoni lapot, mert az közel sem olyan nehéz olvasmány, mint amilyennek itt bemutatod.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.10.19. 12:28

Hát az baj. Ahogy mondtuk: elévülhetett - de nem ez a valószínű.

www.kbs-ugyved.hu

kicsiati70 # e-mail 2020.10.19. 12:05

gerbera317:

Lekértem a "szemle" másolatot is ahol csak az érvényes, hatályos bejegyzéseket hozza. Ott is ott van ez a 2014-es végrehajtási jog.

gerbera317 # e-mail 2020.10.18. 13:54

Igaza lesz KBS fórumtársnak, és az egy teljes tulajdoni lap másolat lesz, aminek te a hatálytalan részeit is a létező legnagyobb pánikkal tanulmányozod.

kicsiati70 # e-mail 2020.10.18. 12:25

Utána járok, de furcsa ez, mert az "élő" követelésnél ahogy a nevemre került az ingatlan, törölték a régi követelést, és bejegyzék újra azzal a dátummal amikor a nevemre került. A másik régi követelésnél meg nem történt semmi.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.10.18. 11:02

Valószínűleg megint teljes tulajdoni lapot néz valaki, és nem tudja értelmezni. Talán volt egy jogutódlás.

www.kbs-ugyved.hu

drbjozsef #   2020.10.18. 08:55

kicsiati70,

Hogy MIÉRT nem említik, azt nyilván nem tudhatjuk. Nem jósda ez. Talán a jegyző nem lapozott a tulajdoni lapon? Vagy rátette a kávéscsészéjét a bejegyzésre? Ki tudja.

Elég azt tudni, hogy attól, hogy nem említik, attól az még ott van. Abban biztos lehetsz, hogy nem az elévülés miatt. Az ugyanis egy olyan jogintézmény, amit nemcsak hogy nem vesznek figyelembe hivatalból, hanem nem is szabad figyelembe venni hivatalból. Csak és kizárólag akkor, ha valaki hivatkozik rá.

Ha még nem jogerős a végzés, és ezen nem említett végrehajtási jog megváltoztatná valamely döntésedet a hagyatékkal kapcsolatban, akkor fellebbezz. (Például mert ezzel már több a tartozás mint a vagyon a hagyatékban, és nem akarsz vesződni vele, és visszautasítanád az öröklést inkább)

Ha jogerős, akkor így jártál. Ez sem változtat a dolgon sokat, legfeljebb egy keveset ügyintézned kell. Ahogy az előbb írtam.

Nincs jobb ötletemm int GO TO végrehajtó.

kicsiati70 # e-mail 2020.10.18. 08:32

Kedves drbjozsef!

A tulajdoni lapon két végrehejtási jog szerepel. Két különböző.
Abból gondoltam, hogy elévült, mert a hagyatéki eljárás során a jegyző csak egy végrehajtási jot említett, amit bele is írtak a hagyatéki papírokba. Most jött ki a földhivatali papír a tulajdon bejegyzéséről, és ott is csak azt az egyet említik.
Most viszont azt látom a tulajdoni lapon, hogy ezen kívű van még egy 2014-es bejegyzés is, de akkor azt miért nem említik a hivatalos iratokban? (hagyatéki eljárás, és a földhivatal)

gerbera317 # e-mail 2020.10.17. 18:08

Amit először válaszoltál, kitűnően vázolja fel a kérdező lehetőségeit, és rögtön az esélyeit is. Ennél jobbat fizetett tanácsadótól sem kaphat.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.10.17. 12:48

Láttam én már varjún karórát... ;)

www.kbs-ugyved.hu

gerbera317 # e-mail 2020.10.17. 10:51

Az ingatlant mindig a végrehajtás kezdetén foglalja le a végrehajtó. Ugye, azt senki nem gondolja komolyan, hogy egy olyan végrehajtásban, ahol foglalt ingatlan is van, hat év elteltével már elévülésre lehet hivatkozni azzal, hogy öt tétlen év biztosan eltelt azóta?

drbjozsef #   2020.10.16. 15:19

kicsiati70,

Keresd meg a végrehajtási jogot bejegyző végrehajtót, ha igazolod, hogy örökös vagy tulajdonos vagy, akkor feltehetőleg belenézhetsz az aktába.

Ha ott találsz 5 olyan összefüggő évet, amíg nem volt végrehajtási cselekmény, akkor elévült. Erre nem sok esélyed van, tekintve, hogy 6 éve indult.

Ha nem évült el, akkor egyeztetheted az összeget. Ha kevesebb, mint az ingatlan értéke, akkor kifizetheted (a végrehajtás költségeivel együtt!).

Ha több, akkor el fogod bukni az örökölt ingatlant. Vagy árveréssel, vagy megkeresheted a végrehajtsát kérőt, és felajánlhatod neki az ingatlant.

Fontos, hogy főszabály szerint az örökölt tartozásért legfeljebb az örökölt vagyon erejéig, elsősorban annak tárgyaival felelsz.

Az örökölt vagyonon túl a jogosult nem követelhet tőled többet (feltéve hogy jóhiszeműen jártál el a hagyaték szerzésekor és esetleges későbbi felhasználásakor).

Keresd meg a végrehajtót, és egyeztesd vele az adatokat.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.10.16. 14:30

Lehet. Bár nem valószínű.

www.kbs-ugyved.hu

kicsiati70 # e-mail 2020.10.16. 10:29

Üdvözletem!

Örököltem egy ingatlant aminek a tulajdoni lapján található egy 2014-es végrehajtási jog. Erről sem a közjegyzőnél, sem a földhivatal által kiküldött papíron nem tettek említést. Ezek szerint ez már elévült?
Ha elévült, hogyan lehet ezt levetetni a tulajdoni lapról?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.06.08. 12:12

Písz meg lav. Ráadásul be is van sz@arva szegény. Tessék ezt is figyelembe venni. :)

www.kbs-ugyved.hu

gerbera317 # e-mail 2020.06.08. 08:24

Megpróbálom felkeresni azt a személyt, akinek a tulajdonhányadára az intrum végrehajtási eljárást indított.
És így, indirekt módon kell a fórumnak megtudnia, hogy anyuka nem zálogkötelezett az ügyletben, hanem valóban az van, amit KBS és Vadsuhanc mondanak???
Egyébként nem a "tulajdoni hányadára" indult végrehajtás, hanem ellene. És többek között az ingatlanát is lefoglalták.