Külföldön szavazás elutasítás


ObudaFan # 2006.04.17. 07:37

Most már elestél, mert 3 napon belül lehet kifogást benyújtani.

Jano00 # 2006.04.12. 08:56

A kérdés ennyire nehéz, vagy ennyire érdektelen? (bár már kezd kevésbé aktuális lenni)

Jano00 # 2006.04.04. 10:29

T. Fórum!

A következő egyedi eset jogi hátterét szeretném megtudni:

Árp.2-án tartották Németországban a képviselőválasztás első fordulóját. Márc.16-án személyesen adtam le a kérvényezésem a Mao-i lakhelyem szerinti választási irodában,hogy Münchenben szeretnék szavazni mindkét fordulón. El is fogadták és kaptam is értesítőt a pontos helyszínről, ám amikor a szavazáson megjelentem elutasítottak, hogy nem szavazhatok, mert nem szerepel a nyomtatott listájukon a nevem. (Az már 20ad rangú h. több mint 1 óra várakozás után) Lényeg, hogy nem tudtam szavazni és úgyérzem nem az én hibámból. Ha jól tudom a választás a demokrcácia alapvető jogai közé tartozik így biztosítani kellett volna ennek lehetőségét. Viszont azt is megértem addig a pontig, hogy a választási biztosok is csak azokat engedhetik szavazni, akik szerepelnek a jegyzéküben.(mivel valahogy be kell azonosítani).

Kérdés:

  • jogom van még utólag szavazni az első fordulóra, vagy ettől a lehetőségtől, -még ha önhibámon kívül is- de elestem?

Előre is köszönöm a válaszokat !
üdv:
J